masennus työkyvyttömyys elääkkeellä hyvässä kunnossa

Anonyymi-ap

kysyin khat gbt sen mukaan vakavasti masentunutkin voi juosta kilpaa
kysyn voiko masentunut juosta alle14 min 5km
eli reippaasti yl4km cooper
uskotteko että on mahdollista teko äly sanoi niin

Työkyvyttömän masentuneen juoksukyky riippuu monista tekijöistä, kuten fyysisestä kunnosta, juoksukokemuksesta, masennuksen vakavuudesta ja oireista. On mahdollista, että joku työkyvytön masentunut pystyy juoksemaan 5 km radalla alle 14 minuuttia, jos hän on hyvässä kunnossa ja motivoitunut juoksemaan. Se on kuitenkin erittäin nopea aika, johon vain harvat juoksijat pystyvät. KUNTO PLUSsan mukaan aloittelevalle juoksijalle hyvä aika viidellä kilometrillä olisi 30–35 minuuttia1. Jos haluaa parantaa aikaansa 25 minuuttiin tai alle, se vaatii jo paljon harjoittelua ja vauhtia2. Anna.fi:n mukaan 5 km juoksuohjelma voi kestää kuukauden tai pidempään, riippuen lähtötasosta3. Siksi työkyvyttömän masentuneen kannattaa asettaa itselleen realistisia ja sopivia tavoitteita juoksussa ja edetä omaan tahtiinsa.

5

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eli masentunutkin työkyvyttömyys eläkeläinen saattaa olympia tason - juoksukunnossa
      täydessä' masennuksessa uskotteko

      • Anonyymi

        Vaikea uskoa että masentunut pystyisi tuollaisiin suorituksiin, niillä voimilla voi sitten olla töissäkin eikä oleskella kotona ilman työtä.
        Siis jos jaksaa juosta kilpaa niin jaksaa kyllä tehdä töitäkin


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­N­y­­­m­­f­­o­­­m­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17852020I

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Moni menee masennuksen taakse ,saadakseen työkyvyttömyys eläkkeen ja helppoa kelan rahaa.Tekemättä mitään. Paareissaeivät kaljaa juodessa ole masentuneita,eivätkä paarien edessä tupakoidessa. Masenus tuntuu olevan Kansan Tauti niillä jotka eivät halua otaa vastuuta omasta elämästä, Urheilu liikunta hoitaa ihan jokaisen latvaa jos se tapahtuu ulkona. Ilman kaljaa ja tupakkaa eläen.Tiedä häntä mihin nopeuksiin juoksiessa masentunnut ihminen kykenee?

      • Anonyymi

        Ei masentunut ihminen jaksa baareissa olla sillä masennus on hirveä tila ihmisellä, joten on hoito huonoissa kantimissa jos lääkäri kirjoittaa saikkua ihmiselle joka jaksaa istuskella kaljalla . Joten nämä ihmiset pilaavat usein asioita niiltä jotka todella ovat masentuneita , sillä ne ihmiset eivät jaksa edes aina tavata muista ihmisiä edes , puhumattakaan kaljoittelusta tai juoksukilpailuista , joten kuka näille saikkua kirjoittelee vai onko lääkäriä uhkailtu jos ei kirjoita saikkua


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 93
      1494
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1344
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1267
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1168
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1145
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      945
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      807
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      751
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe