masennus työkyvyttömyys elääkkeellä hyvässä kunnossa

Anonyymi-ap

kysyin khat gbt sen mukaan vakavasti masentunutkin voi juosta kilpaa
kysyn voiko masentunut juosta alle14 min 5km
eli reippaasti yl4km cooper
uskotteko että on mahdollista teko äly sanoi niin

Työkyvyttömän masentuneen juoksukyky riippuu monista tekijöistä, kuten fyysisestä kunnosta, juoksukokemuksesta, masennuksen vakavuudesta ja oireista. On mahdollista, että joku työkyvytön masentunut pystyy juoksemaan 5 km radalla alle 14 minuuttia, jos hän on hyvässä kunnossa ja motivoitunut juoksemaan. Se on kuitenkin erittäin nopea aika, johon vain harvat juoksijat pystyvät. KUNTO PLUSsan mukaan aloittelevalle juoksijalle hyvä aika viidellä kilometrillä olisi 30–35 minuuttia1. Jos haluaa parantaa aikaansa 25 minuuttiin tai alle, se vaatii jo paljon harjoittelua ja vauhtia2. Anna.fi:n mukaan 5 km juoksuohjelma voi kestää kuukauden tai pidempään, riippuen lähtötasosta3. Siksi työkyvyttömän masentuneen kannattaa asettaa itselleen realistisia ja sopivia tavoitteita juoksussa ja edetä omaan tahtiinsa.

5

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eli masentunutkin työkyvyttömyys eläkeläinen saattaa olympia tason - juoksukunnossa
      täydessä' masennuksessa uskotteko

      • Anonyymi

        Vaikea uskoa että masentunut pystyisi tuollaisiin suorituksiin, niillä voimilla voi sitten olla töissäkin eikä oleskella kotona ilman työtä.
        Siis jos jaksaa juosta kilpaa niin jaksaa kyllä tehdä töitäkin


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­N­y­­­m­­f­­o­­­m­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17852020I

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Moni menee masennuksen taakse ,saadakseen työkyvyttömyys eläkkeen ja helppoa kelan rahaa.Tekemättä mitään. Paareissaeivät kaljaa juodessa ole masentuneita,eivätkä paarien edessä tupakoidessa. Masenus tuntuu olevan Kansan Tauti niillä jotka eivät halua otaa vastuuta omasta elämästä, Urheilu liikunta hoitaa ihan jokaisen latvaa jos se tapahtuu ulkona. Ilman kaljaa ja tupakkaa eläen.Tiedä häntä mihin nopeuksiin juoksiessa masentunnut ihminen kykenee?

      • Anonyymi

        Ei masentunut ihminen jaksa baareissa olla sillä masennus on hirveä tila ihmisellä, joten on hoito huonoissa kantimissa jos lääkäri kirjoittaa saikkua ihmiselle joka jaksaa istuskella kaljalla . Joten nämä ihmiset pilaavat usein asioita niiltä jotka todella ovat masentuneita , sillä ne ihmiset eivät jaksa edes aina tavata muista ihmisiä edes , puhumattakaan kaljoittelusta tai juoksukilpailuista , joten kuka näille saikkua kirjoittelee vai onko lääkäriä uhkailtu jos ei kirjoita saikkua


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3970
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      20
      3558
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3407
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3357
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3254
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      3061
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2925
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      80
      2769
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2677
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2387
    Aihe