dna:n liittymä häiritsee langallista verkkoa.

Anonyymi-ap

Niin, en tiedä. Tämä on ihan hullua. Siis tuttava oli kylässä, hänellä on 5G-dna. Pelasin nopeatempoista peli, n 15ms. serveri yhteys. Tuttavani sattui saamaan microsoftin palveluun viestin ja täysin samalla sekunnilla peli repesi ja 1 sekunnin koko laite hidastui. Ns. serverilagi nousi noin 100ms. Sitä sattuu usein vaikka jos ei pelaa netissa niin ei tule mitään tälläisiä virheitä. Toinen mikä on kokoajan sekoillut ja koittanut microsoftin laitteita sekoittaa on STEAM ja steamissa oli peli. Siiis mitä vittua. Sanokaa että olen vain idiootti.

5

968

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo. Kyllä näin on asia. Olen pahoillani.

    • Anonyymi

      Kerta haluat tietää, niin kyllä olet idiootti. Langaton verkko ei voi häiritä langallista yhteyttä. Itselläni on DNA:n 5G-liittymä ja ei vaikuta langalliseen yhteyteen mitenkään.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä oikein selität? Miten se DNA -liittymä nyt muka asiaan liittyy millän tavalla? Ensinnäkin en usko ollenkaan, että kaverisi puhelin lisi noita pätkimisiä jne aiheuttanut. Toisekseen DNA -liittymä ei ole itsessään mikään radiotekniikkaan liittyvä asia. Se on vain sopimus tiedonsiirrosta. Ei se liittymä vaikuta laitteen, kuten puhelimen, radiosignaaleihin millään tavalla eikä siihen miten se laite käyttää niitä radiosignaaleja tiedonsiirrossa. Operaattorin liittymä ei liity siihen asiaan yhtään mitenkään. Joten on täysin naurettavaa syytellä DNA:ta.

      Välillä oikeasti on pakko ihmetellä, että miten suomen kaltaisessa maassa osa ihmisistä voi olla noin pahasti pihalla tekniikasta. Sen ei pitäs olla mahdollista. Ymmärtäisen asian jossain takapajuisessa ugalabugala-savimajamaassa, mutta suomessa sen ei pitäs olla mahdollista. Silti osa ihmisistä tuntuu olevan ihan pihalla sen perusteella mitä täällä suomi24:ssa saa lukea.

    • Anonyymi

      Kartelli /teettäminen, amis opiskelu, muut ei tee toimivaa DNA lähtee 👮 murtuma tavara häntii häh puheessa, myyntiin.

      • Anonyymi

        Yrititkö sanoa jotakin? Et onnistunut..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      265
      9975
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      192
      5694
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      167
      5264
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      75
      4901
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      7
      3183
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      0
      2550
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2479
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2289
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      354
      2042
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      22
      1818
    Aihe