Tiedustelen sellaista asiaa että onko PAF-pelissä sellainen sääntö että jos pelaa pienellä panoksella esim.50centtiä, niin varmasti tulee kolme timattia, kyseessä on Diamond Digger -peli.
Pitääkö aina olla koko max.panos että saa sen 1000euroa se olisi mukava raha.
Pitääkö aina olla koko max.panos että saa sen 1000euroa se olisi mukava raha.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lisäys:
Jäi äskeisestä viestistä se pois että onko peli ohjelmoitu myös niin että kun on 50centin panos niin peli antaa kolme timattia ja sitten se että jos on max.panos niin sitten ei millään.
50cnt linjapanoksella saat vaa 1000e.
Pelit perustuu satunnaisuuteen.
tarkoitin sitä että onkohan PAF ohjelmoinut pelin niin että jos on 50centin panos ja ykköslinja kiinni niin antaako silloin 1000euroa vaan siten että jos on max.panos ja kaikki linjat kiinni niin sitten ei tule millään vaan peli on ohjelmoitu siten ettei tule 1000euroa.
Kannattaako koko ajan pelata max.panoksella jos saisi sen 1000euroa, se olisi hyvä raha työttömälle.
Edelleen, pelit perustuu satunnaisuuteen. Jos et vieläkään ymmärrä niin voi voi.
Jospa lopetat yrittämisen, etenkin kun olet työtön. Noissa peleissä jää voitolle vain pelinpitäjä, todennäköisyys isoon voittoon on niin pieni että ehdit upottaa peliin enemmän kuin voiton ennen kuin se voitto tulee. Vaikka voitto tulisikin heti ekassa pelissä, malttaisitko lopettaa vai yrittäisitkö toista kertaa kunnes rahat on loppu?
Itsekin kyllä epäilen ettei kaikki peliohjelmat välttämättä kestäisi puolueetonta tarkastusta. En kuitenkaan tarkoita välttämättä PAFin pelejä.
Edellinen viesti oli tosi typerä, miten voi kirjoittajan leimata työttömäksi kun ei tiedä edes kirjoittajan henkilöllisyyttä.
Ehkä edellinen kirjoittaja perusti sanomansa alkuperäisen kirjoittajan sanomaan:
"Kannattaako koko ajan pelata max.panoksella jos saisi sen 1000euroa, se olisi hyvä raha _työttömälle_."
En ole työtön mutta eikö 1000euroa ylimääräistä olisi hyvä raha työssä käyvällekin saisi itselle kaikkea kivaa. Asiallisia vastauksia!! KIITOS
Kokeile Paf hieno uutuus HI-LO.
Minäkin laitoin isomman panoksen luvulle 6 ja veikkasin isompaa ja tuli pienempi.
Laitoin sitten isomman panoksen heti perään luvulle 4 ja veikkasin isompaa ja antoi 1.
Huono tuuri.
Pafin pelit ne on aitoja ne vitun aitoja saatana.