Perushuolimattomien Reformipöydässä istuu Juho Kierola os Eerola

Anonyymi-ap

Kasvun kaava. Pöydässä käsitellään ymaatalous-, metsätalous- ja luonnonvara
politiikan kysymykset.Vilhelm Junnila, Juho Eerola, Olli Immonen (sihteeri).

Mahanmuutto pöytään ei Eeroa valittu kun Sipilälle teki ohjelman jolla lyötiin kaikki mahanmuutto ennätykset, ja reilusti.

Kansainvälinen ja aktiivinen Nato-Suomi.Pöydässä käsitellään Eurooppa-politiikka
Jussi Hallah-aho

Turvallinen ja kriisinkestävä oikeusvaltio.Pöydässä käsitellään sisäiseen turvallisuuteen, oikeuspolitiikkaan, Ahvenanmaahan, segregaation ehkäisemiseen, kotoutumiseenliittyvät kysymykset.
Mari Rantanen ps.
Leena Meri ps.
Mikael Lith ps (sihteeri)

Onks Eerola näkyny tai Kekkosta ja Von Steenii? Ei oo spesialistejä pöydissä, autoa ajavat, salkkua kantavat ja nauttivat luontaiseduista Kierolan pöydässä ehkä allakin.

Osaava Suomi. Pöydässä käsitellään koulutus- ja tiedepolitiikkaanliittyvät kysymykset.

Koulutus ja tiedeasiantuntijana plagioinnin ja Venäjänkielen osalta Perusholtittomista osallistuu Laura Huhtasaari.

12

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä maalaispoika oon Laajakoskelt, Purra tekee Kierolasta vihervassaria. Maataloustukia Nikelin pelloille ja mamut torppareiksi. Lasten viljelyä lisättävä siementämällä , Lierolan opein vaikka sitten mamu kuormasta syömällä kongolaista.

      Kongon demokraattinen tasavalta on valtio Keski-Afrikassa. Diktaattori Mobutun valtakauden aikana hänen henkilökohtainen varallisuutensa kasvoi , summa vastasi suuruudeltaan Kongon valtionvelkaa. Samalla kansa köyhtyi niin suuresti, ettei palkkoja voitu maksaa.

      Kongon opein hallitusneuvotteluissa.

      .

    • Anonyymi

      Perus sitä perus tätä sä oot varmaan joku perusjäbä aloituksesta toiseen turhasta loisena mesoat meteliä nostatat salee oot nytkin taruraitti 2 varastettuja kaljojas s-marketin eessä Karhuvuores kiskomas oo hiljaa tai pystytän ristin niiku aikoinaa Golgatal ja etsin varastosta tervat ja höyhenet hihat käärin naamastas teen taideteoksen sillo tummuu muukin kuin luumu senkin suuri suu luuseri eikä tää oo mikään Ku Klux Klan vaan ajattelen muiden palstalaisten sielunrauhaa.

      Syvältä sisältä sana pulppuaa se mielen ja sielun ravitsee mut sun setit on aina riman alta käymälän perältä ei sun jutuis oo terää ei järkeä ei kultaista lankaa ei suurempaa tarkoitust mut kuuntele kun mä tavaan tänki räppibattlen tost noin vaan voitan turha on edes koittaa et voi mua voittaa

      • Anonyymi

        Olin tunnistavinani tästä Teijo Kallioliemen äänen, paperitehtaan paskahuussista ulostaen.

        En kuulu Karhuvuoren Odinin Siskoihin enkä Veljiin torin laidalla kranaatit kourassa puolustamassa Juho Eerolan aiemman oman mainitsemansa slummin rauhaa.

        KIEROLA ON TEIDÄT JO JÄTTÄNYT JA SIIRTYNYT PORVARIKSI HATUN KÄÄNTÄEN, ETTEKÄ EDES HUOMAA SAATI YMMÄRRÄ PS TYÄVÄESTÖN EDUSREPPANAT .

        Odotin enen eduskuntavaaleja perussuolaisten puoluetuen tukemaa saunaa ja jälkilöylyissä aiemmin tarjottua ruskeaa virvoitusjuomaa tiskin alta.
        Ei tullut ja Juho Kierolalle os Eerola kävi Wonterghemit. Kysytte mitkä wontergeemit, Soinin maahamuutto agentti menetti puolueen johdon luottamuksen jota eivä valitettavasti edes paikalliset paikallisissa ent yäväestön taloissa edes ole ymmärtäneet vaan pitävät tätä tuviota valtuustossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin tunnistavinani tästä Teijo Kallioliemen äänen, paperitehtaan paskahuussista ulostaen.

        En kuulu Karhuvuoren Odinin Siskoihin enkä Veljiin torin laidalla kranaatit kourassa puolustamassa Juho Eerolan aiemman oman mainitsemansa slummin rauhaa.

        KIEROLA ON TEIDÄT JO JÄTTÄNYT JA SIIRTYNYT PORVARIKSI HATUN KÄÄNTÄEN, ETTEKÄ EDES HUOMAA SAATI YMMÄRRÄ PS TYÄVÄESTÖN EDUSREPPANAT .

        Odotin enen eduskuntavaaleja perussuolaisten puoluetuen tukemaa saunaa ja jälkilöylyissä aiemmin tarjottua ruskeaa virvoitusjuomaa tiskin alta.
        Ei tullut ja Juho Kierolalle os Eerola kävi Wonterghemit. Kysytte mitkä wontergeemit, Soinin maahamuutto agentti menetti puolueen johdon luottamuksen jota eivä valitettavasti edes paikalliset paikallisissa ent yäväestön taloissa edes ole ymmärtäneet vaan pitävät tätä tuviota valtuustossa.

        Eerola ansaitsisi ministerin paikan.Mutta nyt sitä ei tullut.


    • Anonyymi

      Eikös sitä Junnilaa voisi pistää sivuun ministerin paikalta ja Eerola siihen tilalle.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Junnila sivuun ja Eerola tilalle mikä muutos se mielestäsi on tai olisiko Suomen Sisun Wonterghem todellinen ministeri vaihtoehto?
        Laitetaanpa tähän Perushjumalaisten puoluelehden artikkeli linkki vitsinä mitä saa sanoa, kuka ja kenestä.

        https://is.gd/f4eCxB

        https://pbs.twimg.com/media/FzqWZMaWwAAAXVL?format=jpg&name=large

        Lopetetaan todistetusti luotettavin uutis tuottaja YLE poliittisesti ja otetaan tilalle Suolen Uutiset Radio, MV-Radio tai MTV (kok. EK). Pääjohtajaksi Teuvo Hakkarainen EU ja apulaiseksi Juri Häkämies KOK, Ru.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä me tarvitsemme Kotkasta oman ministerin Eerolasta.

      • Anonyymi

        Kyllä me tarvitsemme Kotkasta oman ministerin Karhuvuoresta, saadaan elämänmyönteistä näkemystä Juho Kierolan aiemmasta asujaimistosta jota kampaviineri pöytiin päästyään halveksii ja on nimittänyt Slummiksi, oman äänestysalueensa kannattajiaan halveksien..

        Näin se maailma muuttuu Juhoseni, polkupyörän omistaja Laajakosken Nikelistä Isollekirkolle Wonten Mersun rattiin ja kohuavustaja blondi vitsi Ulla Lappeesta kartanlukijaksi.

        Marista lisää myöhemmin, ai ette ole lukeneet?


    • Anonyymi

      Nyt sitten Eerolasta ministeri Junnilan tilalle .

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1655
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1432
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      83
      1268
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1153
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1038
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      999
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      213
      806
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      743
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      708
    Aihe