Venäjä tekee GPS häirintää Ukrainan 80 km kantavia raketteja / ohjuksia vastaan ja siksi Ukrainan tarkkuus on huonompi.
Siellä on ilmeisesti rekkaan liitetty häirintälähetin. Se voisi johdattaa tietynlaisen ammuksen luokseen. Toimintaperiaate sama kuin hävittäjästä laukaistavassa HARM ohjuksessa.
Alkumatka inertialla ja loppu ehkä lämpökameralla tähtäys.
Osa ohjuksista voi olla laserohjattavia, osa kameran kuvalla hakeutuvia ja osa pelkällä inertiasensorilla vaikka tarkkuus voikin olla 100 metriä tai huonompi.
Ballistista rataa käyttävä ohjus ei välttämättä tarvitse satelliiteissa olevia lähettimiä kun maahan voi laittaa 3 tai 4 voimakasta lähetintä 10 km kolmioon tai neliöön laukaisun ajaksi. Kannettava tai peräkärryllä vedettävä navigaatiomajakka voi antaa paikkatiedon lentoradan alkuvaiheeseen ja loppu menee inertialla.
HIMARS iin häirintälähettimeen hakeutuva ammus?
Anonyymi-ap
1
343
Vastaukset
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17855246l
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 502621
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792158
- 951976
- 321732
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301320Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319