Yrityksen tililtä lähti satoja tuhansia euroja, sitten koitti konkurssi – Kokoomuspoliitikko sai tuomion törkeästä rikoksesta
Pirkanmaan käräjäoikeus on tuominnut Lempäälän kunnanhallituksen ensimmäisen varapuheenjohtaja Heikki Hakalan (kok) törkeästä velallisen epärehellisyydestä.
Tämmönen päättäjä Lempäälässä
20
2082
Vastaukset 20
- Anonyymi
Ai soot te serri..you man tenkkappoo mitäs läksit
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17855258h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Taisi loppua politiikka siihen, luotto ainakin.
- Anonyymi
Ilmankos konkurssi sitten tuli autoalan yritykselle ja nyt uusi firma taas samalla tontilla.
- Anonyymi
On siellä valtuustossa jopa hallituksessa muitakin venkuloita jopa rikollisia.
- Anonyymi
https://lvs.fi/2023/05/16/vuoden-valtuutettu-sai-tuomion-torkeasta-velallisen-eparehellisyydesta/ Melkonen koijari . Maksoi läheisilleen liikaa palkkaa. Itse yrittäjänä en menisi tekemään yhtä hölmöjä.
- Anonyymi
Ensin pumpattiin vakuutusyhtiöitä sitten verottajaa?
- Anonyymi
Ystäväni sanoi että rahavirrat oli pääsääntöisesti vakuutusyhtiöiden vauriokorjauksija
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ystäväni sanoi että rahavirrat oli pääsääntöisesti vakuutusyhtiöiden vauriokorjauksija
Kerran kävin näyttämässä kyseiselle herralle autoni peltivaurion jonka korjauksen hän arvioi. Ei mennyt kaskon piikkiin niin teetin muualla missä sama homma maksoi vain 1/3 osan siitä mitä konetyössä olisi maksanut. Katsoi kai parhaaksi hätistellä perseaukisen näköisen rahamiehen pois kun selvisi etten saisi sitä kaskon piikkiin teetettyä.
- Anonyymi
Rosvot kiinni, kyllä kansa tietää ja muistaa, k-linja kuriin.
- Anonyymi
Nyt olisi syytä tutkia kaikkien kunnan ja kaupunkien luottamustehtävissä vaikuttavien taustat , velat , vastuut ja rikosrekisterit ja ehdoton toimenpitokielto jos löytyy rötöstelyjä ei mitään asiaa päättämään veronmaksajien eli kuntalaisten asioista .
- Anonyymi
Tyhjenisi valtuusto kummasti he he he. Tiedän monta joilla rekisterit, loput kaulaa myöten veloissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyhjenisi valtuusto kummasti he he he. Tiedän monta joilla rekisterit, loput kaulaa myöten veloissa
Peppuaukiset elvistelijät valtuustoihin hinkuaakin kun sinne pakkaantuu kaikki "silmäätekevät" yrittäjänraakileet kokouspalkkioiden perässä että jostain edes saa perheelleen ruokarahat. Oikeat menestyvät yrittäjät ei sinne hamua, koska liiketoiminnan pyörittäminen menestyäkseen on tärkeämpää. Harmi vaan että sellaiset päättää kaikkien yhteisistä asioista jotka ei kykene edes omia asioitaan kunnialla hoitamaan.
- Anonyymi
Taitaa yrittäjillä olla liian suuret maksut, vaikka palkkoja ei maksettaisikaan. Erityisesti pienyrittäjillä. Kuhan aattelein.
- Anonyymi
Kyllä rehellinen yrittäjä pärjää jolla on riittävästi tilauksia niin ei tarvi alkaa koijaamaan.
- Anonyymi
Se on yrityksen tuho jos menee ja kuppaa käyttöpääoman yrityksen tileiltä. Itse pyöritän firmaani täysin tulorahoituksella ja ymmärrän sen ettei kaikki rahat ole omia mitä siellä yritystilillä makaa.
- Anonyymi
Pehmopornoo ja kavalluksia, se se on kokkarien anti.
- Anonyymi
Uskaltaisitteko viedä tälle tyypille vielä autonne korjattavaksi?.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskaltaisitteko viedä tälle tyypille vielä autonne korjattavaksi?.
En ! senhän näkee jo otsalohkon asennosta että rehellisyys ei ole hänen hyveensä.
- Anonyymi
Kokkareiden ruiskukkia, hetken kukoistavat viljapellossa, siemenet niistä valtaa koko pellon ja itse vilja kärsii.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1913160- 941435
- 1281122
Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois2481122Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä86975- 97841
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun111694Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa55685Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid108658- 38592