Ohisalo ja Andersson itkevät iltapäivälehtien sivuilla Petterin tekemisistä. Kulkaa nyt naiset , teidän takia oli Suomi menossa tödella surkeaan velkakierteeseen. Parempi kun jätätätte nämä Suomen asiat niiden hoitoon jotka sen osaavat. Te ja jokunen muu ..... saitte muutamassa vuodessa Suomen näin kurjaan tilaan. Nyt on onneksi kokenut mies hoitamassa teidän kasaaman velkahelvetin kuntoon, se helvetti otetaan meidän veronmaksajilta. Onneksi Suomen kansa ymmärsi että ei ...... ole Suomea johtamaan.
NAISILLA KEITTÄÄ
Anonyymi-ap
35264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
En ymmärrä aloittelijan näkökantaa lainkaan Unohtuiko sota ja korona joka sekoitti pakan tai paljasti kylmän tosiasian .
Mitä tulee arvosteluun sitä saa mitä tilaa.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17855780u
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Tämä nykyinen hallitus otti 10 miljardia niinsanottua ylimääräistä lainaa, kaikenmaailman ylimääräisiä lapsilisiä sun muita järjettömiä touhuja varten. Ei velaksi voi elää kauaa. Mutta kun oli liian nuoria hallituksessa, ovat tottuneet elämään velaksi.
Sen 10 miljardin turhan velan oton on todenneet asiantuntijat. kannattaa ottaa ne värilasit silmiltä ja katsella totuutta silmiin.
Tiedätkö kuinka monen lapsi perheen arkea auttoi ylimääräinen raha.
Sähköyhtiöt voitot ja tavallisen tallaan ahdinko
Tiedätkö kuinka moni rikas sai tuplalapsillisän,ja veronmaksajilta sähkörahaa,tahi vilpillistä koronatukea,joita nyt yritetään periä takaisin. Rahaa jaettiin kaksin käsin kaikille. Hyvä hallitus olisi korvamerkkinnyt tuet köyhille...
Vihervasemmisto oli pohjanoteeraus,ja olisi jatkanut samalla linjalla. Talouskasvu hoitaisi kaiken sanoi Marin. Talouskasvu on 0,joten mitenköhän se olisi hoitunut. Viherkommunisteja en kaipaa enää koskaan hallitukseen. Onneksi eivät tee yhteistyötä persujen kanssa, niin ovat ikuisesti oppositiossa..
Kyllä, en mäkään tekis tommosia handeleja. Slummpaisit sä Persuilta käytetyn fiiuden?Jos, eiku kliffoja kilsoja.
Ainoa virhe minkä edellinen hallitus teki. Antoi ylimääräisen lapsilisää kaikille lapsiperheille. Olisi pitänyt rajata yli 60 e tienaavat ulkopuolelle.elökkeiden indeksi korotukset tuli täysi määräisenä kaikille. Miettikää mitä isommat tulot sitä isommat eläkkeet kuka maksaa.
Nyt tikittää pommi sote johtajien palkat nousee pilviin kohta jäävät eläkkeelle tätä väkeä.
Armeijaan uutta iso palkkasta henkilöistä palkataan kovaa vauhtia.
Entiset hallitukset keksi,että isopalkkaset voivat nostaa eläkettä ja olla töissä ja eläkkeet sen nousee. Pieni palkkaset eivät jaksa tehdä ruumiillista työtä eläkkeelle jäätyään Ei siis tasapuolinen kaikille.
On vain nähty kuinka vanhat teet nuoremmilla kun eivät enää kaikkia laaraa.tai osaavat sinputuksen salat.
On tärkeää saada tekijöitä. Ei johtoportaan johtoporrasta.
Mietipä, kohta onneksi ex ministeri Anderssonia, joka inisi koulukiusaamisesta. Mitä Andersson itse on tehnyt muiden naisministerien kanssa? Kiusannut, vittuillut, ivannut koko kautensa ja sen jälkeenkin persuja. Suurimmat kiusaajat ja tekevät sitä ihan julkisesti, löytyy huorahallituksesta! Turhaan nuo kana-aivoiset kusipäät kitiseen. Antavat ITSE kiusaamisopetusta koko ajan. Tuo, onneksi ex, huorahallituslehmät pitäisi räjäyttää taivaan tuuliin. Elämisen taso nousisi laakista 1000%.
Just, Persut ei snaggaa mitää sittiä, ne stiggaa vävyt huitsiin Kebab kiskalta, ja tsiigaa et maahan flytjaajilla skulaa stailisti.
No sähän seppä oot, oot käyny vissii huoratalossa, ku tsennaat noin hyvin jengin, joka luudaa siel.
Eiku stiflat kohti Persulaa. Siel venttaa nastoja friiduja ja kundeja.
Aloittelija unohtaa .Miten korona vaikuttaa ja vaikutti .
Tiedätkö domino pelin tässä on siitä kyse kun yksi kaatuu niin toinen..On taito saada pysäytettävä ettei kaikke mene nurin.
Onneksi saatiin pelastettua entisiä virheitä jotka näkyi nyt kun rautalangasta väätyi.
Viisikko jätti jälkeensä ongelmavyyhdin. Sanna Marinin hallitukselle arvosana 6.
Joo Eläkeet pitää muuttaa. Ei makseta ylisuuria eläkkeitä . Heillä on varaa elää leveetä elämää ilman ylisuuria eläkkeitä. Monet ovat elämänsä aikana tehneet muhkeita voittoja verorahoilla esim.Fortum päättäjät ym.ei ole reilua,että köyhän kansan pitää vielä kustaa hirveet Eläkkeet.
Nämä akat jotka olivat juuri neljä vuotta hallituksessa miksi eivät laittaneet asioita silloin kuntoon. Korona ja ukrainan sotaan turha vedota nekin olisi muut puolueet hoitanut paremmin. Nyt siellä taustalla räksyttävät eivätkä anna kansan valitsemille edustajille työ rauhaa vaan haluavat vain sotkea asioita ideologiensa takia.
Katsotaan nyt miten Orpo ja Orpon enkelit laittaa asiat kuntoon. Vähemmän ehkä olisi nyt velkaa jos olisi toimittu niinkuin Ruotsi koronassa. Olisi annettu pandemian mennä rajoittamatta läpi yhteiskunnan.Ei olisi tarvinnut jakaa joka suuntaan tukea, vaan annettu osan porukasta kuolla. Kyllä siitäkin olis tullut iso poru. Orpo vaan näyttää unohtaneen että oli itsekin kannatamassa näitä toimenpiteitä.
Korona tuli sellaisella voimalla,ettei sairaala sängyt riittäneet . Puuttui hoitotarvikeitä kai muistat maski sotkun ym. On vain niin,että Suomessa täytyy olla työvoimaa,että saadaan rattaat pyörinään. Ei voi olla monessa paikassa on lappuluukulla. On vain niin,ettei kaikilla ole vastuuta muista.
Jokainen maa on makaa omalla tavallaan.
Nyt ollaan monessa asiassa viisaampia.
Jos korona olis tullut täydellä voimalla Loputkin hoitajat ja lääkärit olisivat jättäneet hoitotyön.
Ei muuta ku Petterin kelkkaan, pitelehän kii,
lujaa mennään.
Mariiasta oli somessa videoita chachaamassa.
Toivottavasti näistä akoista ei kuulu enään koskaan mitään. nyt maksetaan tuo ylimääräinen paska. Mariini pitäs laittaa linnaa, ja omaisuus valtiolle
On kyllä järkyttävää keskustelussa solidaarisuus veron poistosta. Juuri kun talous pitäisi saada kuntoon,juuri ovat saaneet % runsaasti korotuksia jotka kk tasolla on pienituloisen kuukauden palkka Eikö mikään riitä. Tämän takia Suomi on kuralla se jolla paljon se paljon saa tukia ja palkkaa jne.
Jokainen tervejärkinen ja värilasiton tietää että nykyinen hallitus on susi jo syntyessään. Ajatelkaa nyt, laitetaan kasa nuoria kokemattomia hoitamaan Suomen asioita, ei vaateesittelyillä ja bilettämällä saada asioita kuntoon, siihen tarvitaan kokemusta ja tervettä järkeä. onneksi se asia nyt korjaantuu.
Sama täällä en halua koskaan kuulla marinista ja hänen hallitus kumppaneista. Käännän välittömästi kanavaa jos jonkun näistä naamavärkki ilmestyy ruutuun.
Katkeraa on Ohisalolla ja Andessonilla kun puolueet sai turpaan vaaleissa, niin että tärisevät vieläkin. Voi sanoa että omat koirat purivat, kun Sanna kusetti kavereitaan ja kansa äänesti sen mukaisesti. Nyt sitten katkeruutta puretaan vaalien voittajiin.
Suomi pelastuu velkahelvetiltä kun nämä hallituksen ...... saatiin pois, siitä kiitos Suomalaisille.
nämä kaks epattoo tuhos mariinin kans suomen vuosiksi, ja nyt ketaa ohiammuttu antaa viellä ohjeita talouden hoidosta. voi paska.
Onneksi saatiin kokenut mies pelastamaan Suomi.
Ja naiset Riikka ja Sari!❤️❤️
Nyt itketään lehtien sivuilla ettei jaksa . Miksi menee näin vaativaan hommaan kun ministeri jos ei polla riitä siihen hommaan.
Ohisalon perhe rikastui miljoonia kun möi tuulivoima yhtiön joka rahoitettiin valtion rahoilla, korjaan veronmaksajien
Oho!
En huutelisi vihervasemmistona yhtään 🤣
Ympäristöministeriö voidaan lakkauttaa, vihreät eivät ole enää hallituksessa. Yhden asian puolue goodbye. Vasemmistoliitto, yhden asian liike sekin. Goodbye.
Kaikki puolueet ovat ympäristön ja pienen ihmisen asialla. Se ei ole kenenkään etuoikeus.
Tutkimusten mukaan nuoret ovat ymmärtämättömämpiä talousasioissa kuin vanhemmat. Lisäksi naiset ovat tyhmempiä talousasioissa kuin miehet. Sen takia
Marinin hallituksen nuorten naisten joukkio ajoi vain vihreätä siirtymää ja bailasi. Talous aivan kuralla. Työllisyys jäi hoitamatta, koska vasemmistodemarit ja Li Anderssonin porukka ovat SAK:n talutusnuorassa ja SAK vastustaa työllistämistä.