Onko tiedossasi faktaa, joka tukisi evoluutioteoriaa

Anonyymi-ap

tai olisi peräti ns. "smoking gun" -todiste?

8

175

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se, että isyys voidaan todeta DNA -sekvenssistä. Äitiydestä ei ole yleensä epäselvyyttä, mutta isä voi olla myös esimerkiksi postinkantaja tai putkimies. DNA -sekvenssi osoittaa, että eläin perii vanhempiensa geenit rekombinoituna ja muutamalla mutaatiolla höystettynä.

    • Anonyymi

      Oliko Maria tuulipölytteinen? Se pitäisi saada selvitettyä.

    • Anonyymi

      Mitä jos vaikka tyrkkäisit uskontotynnyrisi tapin pois ja tarkkailisit tapin reiästä maailmaa. Varoitus. Valon ja tiedon määrä voi häikäistä tottumattoman.

      • Anonyymi

        Eli et tiedä asiasta mitään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli et tiedä asiasta mitään?

        Evoluutio on evoluutio, vaikken tietäisikään siitä mitään. Lahkolaisten kanssa asiasta on turha vängätä.


    • Vakuuttavimmasta päästä on johdonmukainen fossiilien järjestys maakerrostumissa aikaisemmasta kehittyneempään.

      Maakerrostumista löytyy alimpana varhaisempia yksisoluisia eliöitä ja kerros kerrokselta löytyy yhä kehittyneempiä eliöitä. Vierekkäisissä kerroksissa taas on samankaltaisuutta varhaisempien eliöiden kanssa, josta paras päätelmä on eliöiden muutokset polveutumisen kautta. Unohtamatta sitä, että varhaisissa kerroksissa ei ole nisäkkäiden fossiileja ollenkaan.

      Yksittäisistä eliöistä valas on erinomainen esimerkki evoluutiosta. Fossiililöydökset kertoo selkeästi, kuinka ympäristön vaikutus muuttaa eliötä; varhaisina aikoina esivalailla oli sieraimet vielä kuonon kärjessä, josta hitaasti ne siirtyi kuonoa pitkin päälaelle. Lisäksi esimerkksi sinivalailla on edelleenkin takaraajojen jäänteet kehon sisällä.

    • Anonyymi

      Tuo spämmääjä on jumalasi tuote 🤣

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      140
      1009
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      946
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      43
      838
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      725
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      694
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      596
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      575
    9. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    Aihe