Anyfin kokemuksia

Anonyymi-ap

Onko sinulla kokemuksia Anyfin palvelusta? Kerro miinukset ja plussat ja oliko laina helppo saada

20

19198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko ihna huuhaata, kun kenelläkään ei ole kommentoitavaa?
      Ap

    • Anonyymi

      Anyfin jälleenrahoittaa jo sun olemassa olevat luotot ja osamaksut ei siis varsinasesti myönnä lainaa. Omasta kokemuksesta tosi hyvä palvelu, kun saavat yleensä alennettua kustannuksia ja kuukausierät on suht pieniä. Helposti on myönnetty jälleenrahotus ainakin itselle kun ollut säännölliset tulot. Tarvittaessa pystyy ottaa myös maksuvapaita kuukausia oiskohan ollu 3 kertaa vuodessa jos en väärin muista ja saa maksaa enempikin jos on itellä mahollisuus.

      • Anonyymi

        Hei.. Paljon kuukausierä sitten on, onko joku minimi?


    • Anonyymi

      Sain itse 7200€ lainasta 989€ säästöä. Aika skeptinen olin itsekkin mutta homma toimi ja en joudu maksamaan ryöstö korkoa enää.

    • Anonyymi

      Jos se on näin, mitä tässä pari keskustelijaa yllä kirjoittaa niin miksi tämä palvelu ei ole tunnetumpi??

      Itse mietin, että tässä on ehkä kuitenkin koira haudattuna, että laina ei olekaan halvempi tms.

      • Anonyymi

        Lähinnä mainostavat sosiaalisessa mediassa ja sisällöntuottajien kautta. Eivät tosiaan tarjoa ees jälleenrahoitusta jos eivät voi madaltaa kuluja, joten välttämättä ei ole edullisempi kuin nykyinen lainatarjoaja. Voittoahan tämäkin yritys varmasti haluaa tehdä jälleenrahoittamillaan lainoilla.


      • Anonyymi

        Samaa mietin!
        Mietityttää, että onko kuitenkin jotakin mitä en ole huomannut tai tiedä.
        Mielenkiinnolla odotan lisää mielepiteitä käyttäjiltä.
        Ap


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mietin!
        Mietityttää, että onko kuitenkin jotakin mitä en ole huomannut tai tiedä.
        Mielenkiinnolla odotan lisää mielepiteitä käyttäjiltä.
        Ap

        Itse sain lainastani 5000€ muutettua heidän nimiin. Alkuperäisessä oli tuhottoman isot korot.
        (oli silloin pakko ottaa se laina)
        Nyt Anyfin kautta lainamaksu kuukaudessa pieneni 10€ ja myöhemmin vielä noin 20€. Ei ole huuhaata. Itse olen tyytyväinen tähän.


    • Anonyymi

      Itse yhdistin lainat anyfinin kautta (noin 10,000€) ja säästöä tulee arviolta noin tonni jos vertaa paljonko olisin maksanut kuluja alkuperäisille luotonantajille. Anyfin tarjosi 1-2% pienemmän koron joten ei ihan kauheasti edullisemmaksi tullut mutta on se 1000€ kuitenkin säästöä. Lisäksi anyfin ei ota mitään kuukausittaisia käsittelykuluja kuten esim santader tms.

      • Anonyymi

        Hei. Paljon sinulla sitten on takaisinmaksun kuukausierä? Pystyykö siihen itse vaikuttamaan?


      • Anonyymi

        Kävikö ne katdomassa kun pankkitiliä, miten käytät rahaa, vai riittikö palkkatodistus töistä ja luottotietotarkistus?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävikö ne katdomassa kun pankkitiliä, miten käytät rahaa, vai riittikö palkkatodistus töistä ja luottotietotarkistus?

        Palkkatodistus riitti kohdallani. Ilmeisesti vielä tarkistavat luottotiedot.


    • Anonyymi

      Kyyläävät Asiakastietoa ym. Ei tippunut koska "velkaa on kokonaisuudessaan liikaa". Paska lafka, pysy kaukana!

    • Anonyymi

      Siirsin kerran lainani anyfinille ja kk erä oli 50€/kk, mutta yhtäkkiä kk-erä nousi 100€ ja jatkoi nousemista joka kk. Joten vaihdoin lainan omalle pankilleni, eikä ole tarvinnut murehtia enään sen jälkeen.

      • Anonyymi

        Miten voi vaihtaa omalle pankille? Pankki ei jännä varmaan, jos ei ole säännöllisiä tuloja..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten voi vaihtaa omalle pankille? Pankki ei jännä varmaan, jos ei ole säännöllisiä tuloja..

        Siis ei myönnä


    • Moi,

      Itse olen kalliin osamaksarin kilpailuttanut Anyfinin kautta. Lainan sain helposti ja kokonaiskorko pieneni n. 5% (osamaksarissa oli kallis korko). Maksavat lainan siis suoraan edelliselle velkojalle. Appi on helppokäyttöinen. Kaikki sujui hyvin.

    • Hei,

      Tässä vielä Anyfin alekoodi: nhays
      Uusi asiakas liittää koodin lainahakemukseensa ja jos se hyväksytään, saa ensimmäiseltä laskulta 20,00€ alennusta, kuten myös minä.

    • Anonyymi

      Onko viimeaikaisia kokemuksi?
      Hakemuksen voi kai laittaa ilman sitoutumista?
      Mitähän tietoja tarvitsevat? Tuon alekoodin voisin ottaa jos vielä toimii?

    • Anonyymi

      Täällä olisi kans toimiva koodi Anyfinille, eli tällä koodilla: HOjnUzPCl saat 20e vähennyksen ensimmäiseltä laskultasi.

      KOODI: HOjnUzPCl

      Eli muista liittää rekisteröityessäsi koodi: HOjnUzPCl niin voit saada matalamman koron lainallesi ja vielä 20,00 € vähennyksen ensimmäiseltä laskultasi

      Itse ollut asiakkaana jo useamman vuoden, ja useita kalliimpia osamaksuja siirretty ja lyhennetty Anyfinin halvemmilla koroilla. Kokemukseni Anyfinistä on pelkästään hyviä ja asiakaspalvelu on hyvinkin toimivaa ja ystävällistä.

      Anyfin tarjoaa nykyiselle lainallesi aina matalamman koron ja siirtäessäsi lainan Anyfinille nykyisen lainasi mahdollinen laskutusmaksukin ja tilinhoitomaksu jäävät pois, eli ne on Anyfinillä 0e/kk, joten todelliset kulut voivat tippua tämänkin vuoksi yleensä melko reilusti.

      Anyfin ei peri erillistä laskutusmaksua tai tilinhoitomaksua, vaan sen palvelu on täysin ilmainen hakea ja saada tarjous. Palvelun idea on auttaa laskemaan vanhan luoton todellista vuosikorkoa, jotta asiakas voi säästää kuluissa. Hakeminen on ilmaista, ja tarjouksen saa vain jos Anyfin pystyy pienentämään luoton kustannuksia.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      203
      4276
    2. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      146
      3808
    3. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      137
      3261
    4. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      53
      1647
    5. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1578
    6. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      34
      1550
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1395
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1351
    9. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      118
      1178
    10. Martina haluaa Marbellaan

      Martinan tekisi mieli ottaa lennot Marbellaan, jossa näkisisi kauniita ja hyväntuulisia ihmisiä. No sitten pitää matkust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      1071
    Aihe