Persut tekemällä tekevät hallitusneuvotteluista hankalat jokaiselle osapuolelle. Tämä on taktiikkaa, jonka avulla persut maksimoivat medianäkyvyytensä mutta kuitenkin pääsevät laistamaan hallitusvastuusta. Tulemme näkemään aivan ennennäkemätöntä uhriutumista persuilta, kun Orpo lopulta, toki ansaitusti, heittää heidät oppositioon.
Persut siis pitävät nyt yllä täysin arvotonta näytelmää, joka maksaa joka päivä maltaita meille veronmaksajille. Ainoastaan maksimoidakseen medianäkyvyytensä ja terävöittääkseen uikutus ja uhriutumistarinaansa.
On ne haittaporukkaa nuo persut.
Persut siis pitävät nyt yllä täysin arvotonta näytelmää, joka maksaa joka päivä maltaita meille veronmaksajille. Ainoastaan maksimoidakseen medianäkyvyytensä ja terävöittääkseen uikutus ja uhriutumistarinaansa.
On ne haittaporukkaa nuo persut.
Vastaukset 13
Vanhimmat
milloin aloitat sukupuolenvaihto leikkauksen ?
Haittapersun kontribuutio tähän keskusteluun.
Haistakaa paska
Tauton vaalikampanja joka päivä kiinnostaa persuja, ei vastuun kantaminen. Perujen osalta hallitusneuvottelut ovat tosiaankin vain irvokas näytelmä persujen gallupkannatuksen lisäämiseksi. Jo persujen hallitusneuvottelijoiden valinta kertoo, että vain pelleilystä veronmaksajien kustannuksella on loppujen lopuksi kyse.
Ehkä Purra ei halua myydä antamiaan lupauksia kannatajilleen,kuten luopio porsas soini teki!
Mitä lupauksia? Eihän persuilla ollut vaaliohjelmaa. Sen vuoksi yhdelle luvattiin yhdellä torilla yhtä ja toiselle toisella torilla samaan asiaan ihan toista. Silloin onkin vaikea pitää kiinni lupauksistaan, jos on samasta asiasta kahta eri mieltä.
Toki toki, mutta ovatko kaikki demarit yhtä tyhmiä?
Ei, demarit eivät ole yhtä tyhmiä kuin persut. Onneksi.
Haittapersun kontribuutio tähän keskusteluun.
Aloittaja lienee oikeassa. Otpon pitäidi ehkä luovuttaa, silloin persut joutuisivat vetämään hallitusneuvottelut, joista ei tule mitään.
Ongelmallista, että 20% kannatuksella saa tehdä noin.
Persut ovat hallitusneuvotteluissa vain saadakseen ilmaista limpparia.
Mikäli Orpo epäonnostuu, persut joutuvat vetämään hallitustunnusteluja. Purra Orpon saappaissa selittämässä, siinä vasta hupaisia näytelmä.
Olisi tärkeää saada Persut mukaan jollakin tavalla johonkin.
Vain niin voi kokonaisuuden käsitys tällä kansakunnan osalla kasvaa ja ymmärrys mikä on Suomen etu.
Persujen politiikka uhkaa Suomea.
2035 on vain luku, se saavutetaan tai ei. Miksi siitä pitää Persujen tehdä ongelma?