Kannattaa miettiä onko viestit oikealta

Sitä helposti kuvittelee että ne ihanat viestit on juuri siltä oikealta. Kannattaa kuitenkin muistaa että kaikilla ei ole samanlaista huumoria tai luovuutta keksiä periaatteessa samanlaisia viestejä. Onko henkilö sen tyyppinen kuitenkaan, edes rakastuneena, vai olisiko viestit joltain toiselta...? Miettikää ensin.

Myös ilkeitä viestejä yhdistää saat piirteet, eikä niitä kannata alkaa matkimaan.
16465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Joskus satunnaisesti saattaakin juuri oikea kohdalle sattua, mutta useimmille sitä ei täällä satu koskaan, kun kuitenkin niin harva täällä lukee tai kirjoittaa. Jos hän sattuisikin lukemaan viestin tosi hyvällä tuurilla, niin luultavasti vaan ohittaa sen jonkun randomin kirjoituksena.

Äänestä

Aivan oikein. Parempi olisikin keskustella yleisellä tasolla asioista eikä kuvitella käyvänsä keskustelua kenenkään oikean kanssa.

Äänestä
  • Tästä olen erittäin samaa mieltä.

    Äänestä

  • Ei se olisi hauskaa. Hauskuus on siitä kun voi kuvitella hänen lukevan.

    Äänestä

Tämä on tosiaan sellasta sekamelskaa. Ei näitä voi vakavasti ottaa .

Äänestä

Mielikuvitus suhteessa elävä ja keskustelupalstalaisille lirkuttava ja niitä vietuaslisesti paneskeleva on vaan sekopää.

Ei terve ihminen. Lisäksi jos pystyy hässiin virtuaalisesti anonyymejä kelpaa alleen panoksi kuka vaan kuka jyysteltäväks suostuu. Pettäjäluonne, seko ja epäluotettava pleijeri.

Ei siis parisuhdetyyppiä. Turn off


T: Karoliina

Äänestä

Ei mulla ole tämän suhteen mitään epäselvää.

Äänestä

Osaan ajatella ihan itse. ei tarvitse ohjata kenenkään.

Äänestä

Oon kuka veti ns herneen nenään alle 40 vuotiaat älköön vaivautuko

Äänestä

Mikään ei ole häneltä minulle. Hän ei edes tiedosta olemassaoloani. En ole mitenkään vihainen tai katkera. Yksin ja surullinen vaan. Mieheltä naiselle.

Äänestä
  • Minäkään en ole tunnistanut miehen viestejä täällä enää moneen viikkoon. Hän on tainnut vetäytyä pois…

    Äänestä

  • Olen kyllä kirjoitellut tänne ja vastannut sinulle. Etkö sitten näe niitä tai tunnista minuksi? Voi kun oltaisiin kaksin, niin ei oltaisi niin surullisia.

    Äänestä

En ole odottanut ja halunnut täällä viestejä keneltäkään. Ajatustenpurkupaikka tämä on.

Äänestä

Missä tahansa viestit jos ei ns.oikea lärvi näy niin se pitää ohittaa.

Äänestä

Mitkä ihanat viestit? Tiedän että p* skaa vaan kirjoittaa jos kirjoittaa. Ei edes kiinnosta enää.

Äänestä

Kannattaako muistia kantaa muuten. Khjij

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitä helposti kuvittelee että ne ihanat viestit on juuri siltä oikealta. Kannattaa kuitenkin muistaa että kaikilla ei ole samanlaista huumoria tai luovuutta keksiä periaatteessa samanlaisia viestejä. Onko henkilö sen tyyppinen kuitenkaan, edes rakastuneena, vai olisiko viestit joltain toiselta...? Miettikää ensin.

Myös ilkeitä viestejä yhdistää saat piirteet, eikä niitä kannata alkaa matkimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu