"Paras" jääkaappipakastin medium-koossa?

Anonyymi-ap

Testi-vertailusivuilla tehdyn pienen kierroksen jälkeen käy ilmi, että useinkin listalla olevat tuotteet ovat melko suuria tai suuria ja mediumkoot uupuvat vertailuista.

Ulkolaisella sivulla oli mm. muuan CHiQ low-frost-malli (Tsekki?), joka sai paljon kiitosta kokonaisuudessaan, pakastin alla kuten haluan, ovien avautumissuunta vaihdettavissa, kompuralla 12 vuoden takuu ja on lisäksi hiljainen, 38 db.

Mutta tuo muutoin sopivan mittainen on pykälän liian korkea 55x54x176cm, sillä suunnilleen ainoa paikka microlle olisi JK:n yläpuolella. Tämän vuoksi kaappi voisi olla noin 150 cm korkea, mutta niitäpä ei pilvin pimein olekaan.

Kiinalaiset, sekä Beko & Whirlpool, Candy & Co ovat poissa laskuista.

Tietty jokin 50-lukutyyppinen Smeg olisi aikas maukas esteettisesti, mutta jätän sen mahdollisen valinnan tuonnemmaksi ja taitaapa olla pakkanenkin aina yläpuolella :/

Ehdotuksia? Jokin Siemens, Samsung / usein hiljaisia, Bosh / usein 40-42 db :/ tai ehkä Elektrolux saattaisi olla ok.

1

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Tukalaa kuumuutta

        Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
        Ikävä
        43
        2967
      2. Ensi kesänä

        Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
        Ikävä
        60
        2869
      3. Sinä, ihastukseni

        Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
        Ihastuminen
        42
        2333
      4. Tiedät ettei tule toimimaan.

        Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
        Ikävä
        30
        1821
      5. Okei, myönnetään,

        Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
        Ikävä
        25
        1689
      6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

        Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        71
        1599
      7. Onko kaivatullasi

        himmeä kuuppa?
        Ikävä
        48
        1566
      8. Mihin hävisi

        Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
        Iisalmi
        77
        1235
      9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

        En taida nähdä sinua koskaan.
        Rakkaus ja rakastaminen
        36
        1226
      10. Lähtikö korvat

        puhtaaksi vaikusta?
        Tuusniemi
        79
        1060
      Aihe