Miten tehdä huijaus-verkkokauppa ja rikastua?

Anonyymi-ap

Mä oon miettiny, kun jengi syytää rahaa mitä ihmeellisimpiin tavaroihin verkkokaupoissa, että minäkin perustan verkkokaupan, laitan myyntiin meikkejä, tai tarkemmin ottaen puhdistusvesiä. Tulostan tarrat puteleihin joihin laitan 50% denua ja loput vettä. En valehtele, tuote on juuri sitä mitä etiketti kertoo.

Jos laitan hinnaksi 45€ per tuote ja se maksaa minulle 3 euroa, tulee voittoa aivan sikana. Maksu on vain ongelma, eli miten saan rahat jäämättä kiinni... Sopisiko Paypal, eikös ne tilitä rahat melko äkkiä... Voinhan mä avata firman nimiin jonkun uuden tilin, johon rahaliikenne ohjataan... Onko kokemusta asiasta?

4

449

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tollasessa näpertämisessä ole mitään järkeä. Kusettaa kunnolla, jos aikoo. Tyylillä wincapita/onpassive.

      Jonkun roskan myynti nappikaupasta ei kannata. Maine menee tuotteen edelle ennen kuin on tonni myyntiä. Tiesitkö muuten, että menestyvät menestyvät yleensä tekemällä asiat hyvin eikä huonosti. Olemalla muita parempia eikä huonompia. Brändi, laadukas tuote ja palvelu kantaa vuosia, vuosikymmeniä ja satoja.

      Aloita miettimällä mikä kiinnostaa ja mitä osaat. Sen jälkeen mieti osaatko jotain keskivertoa paremmin ja panosta siihen. Onnelle ei ole oikotietä( eikä ekan konkurssin jälkeen Suomen haukkuminen ja firman perustaminen viroon lisää elintasoasi yhtään).

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­N­y­m­­f­­­o­­m­­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17864355n

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Et valitettavasti ole ensimmäinen joka tuollaisen idean keksii. Netissä on varmasti puolet kaupoista kaikenlaisten onnenonkijoiden äkkirikastumis-hölmöilyjä. Älä perusta, vaikka oletkin jo huomannut, että raha liikkuu.

      Hyppää yrityssuomi.fi - sivustolle ja syvenny aloittavan yrittäjän juttuihin, sun pitäs vähän miettiä mitä myyt ja kenelle. Nimenomaan kenelle, se on tärkeä juttu, myöhemmin markkinoinnissa voit tuhlata tuhansia euroja jos et tunne, ketkä tuotettasi ostavat.

      Suuri mietinnän aihe on, hankitko tuotteet itsellesi varastoon (vaatii rahaa) vai teetkö ns dropshipping - kaupan, jossa tavara lähetetään asiakkaallesi jostain euroopasta tai kiinasta. Suuretkin yritykset harrastavat nykyään droppausta ilman omaa varastoa.

      Verkkokaupan, domainin ym saa halvimmillaan alle 50€ kuukausimaksulla, jotkut SSL-jutut saattavat maksaa enemmän. Muista että jokaisesta kaupasta on lisäksi "näpiskelijöitä", Verkkopankki/maksuoperaattori haluaa siivun, useamman prosentin jokaisesta maksusta. Tavaran lähetys maksaa, samoin vakuutukset, tulli ja ennenkaikkea markkinointi, varaa esim dropshipping-kaupan 4000 euron aloitusbudjetista puolet markkinointiin ja muista että kuluja tulee heti, ensimmäiset rahat saatat saada vasta kuukauden päästä.

      Tervetuloa kauppiaiden joukkoon, mutta opiskele ja suunnittele. Huijaamalla et kauas pötki, rikastuminen ei ole verkkokaupassakaan salamannopeaa, päin vastoin, tulorahoituksella jos pitää pärjtää, liikkeellelähtö voi kestää vuoden. Kuten suurimmalla osalla yrittäjiä, vauraus ja toimeentulo rakentuu pikkuhiljaa oman työn ympärille. Pikavoittoja ei todellakaan ole tarjolla.

    • Anonyymi

      On kai tuota helpompiakin tapoja päästä vankilaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      222
      4822
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      45
      3278
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      36
      2965
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      84
      2943
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      61
      2832
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2655
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2391
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2197
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      149
      1541
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1210
    Aihe