Meidän oloissa, ja yleensä länsimaisessa elämässä alastomuus ei ole luonnollista, senhän tajuaa jokainen. Eri asia on se, että alastomana oleskelu, varsinkin muiden alastomien ihmisten seurassa, on ihan paras olotila.
Alastomuus ei ole luonnollista
7
750
Vastaukset
- Anonyymi
Täältä löydät nopeasti sukupuolta, suhteita, treffit 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/B1o9O2
- Anonyymi
Olen ollut alastomana käytännössä jo 20 vuotta ja nukkunut ilman peittoa kymmenen vuoden ajan. Olen huomannut sen että kun muut alkavat vetämään karvalakkia ja villatakkia päälleen, minä valitan että on liian kuuma.
Luulen että nykyihminen on vieraantunut luonnosta niin paljon että heidän lämmönsäätelyjärjestelmänsä ei toimi tehokkaasti. Minä pystyn oleskelemaan helposti 30 asteen pakkasessa ja toimimaan täysin vaikka minulla ei ole kuin t-paita ja sen päällä villapaita, sekä villapipo ja hanskat. Muut sanovat noita sisävaatteiksi. Pystyn myös nukkumaan 30 asteen pakkasessa makuupussissa, kun samanlaisessa makuupussissa nukkuvat nykyihmiset hytisevät kylmästä jo parin tunnin jälkeen. Minun kehoni siis lämmittää makuupussin tai vaatteiden alla olevan ilmakerroksen, kun muilla ihmisillä heidän lämmönsäätelyjärjestelmänsä ei toimi kunnolla.
Mutta kesäkuumakaan ei minua haittaa. Pystyn kestämään 30 asteen helteitä, kun muut valittavat etteivät kestä hellettä.
Kun minulla on kylmä, silloin on aina kosteaa. Yleensä myöhään syksyllä tai myöhään keväällä. Minulla voi olla kylmä, koska joko sade, sumu tai hiki on kastellut vaatteet, eikä keho ehdi kuivattamaan niitä kun ympäristö on yhtä märkää. Keväällä taas vaatteet kastuvat yleensä hiestä. Kosteutta minäkään en kestä. - Anonyymi
Hei! Oma stream. Sisäänkäynti kaikille, jotka haluavat pitää hauskaa 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/C2o1M1
- Anonyymi
Alastomuus on luonnollista. Länsimaisessa elämässä alastomuus ei ole luonnollista, koska länsimainen elämä ei ole luonnollista. Siksi moni harrastaakin naturismia, voidakseen olla luonnollisesti edes joskus, vaikka enimmäkseen kulttuurimme kieltää sen.
- Anonyymi
Ei niin, ei ole lainkaan luonnollista, sillä muutenhan olisimme syntyneet alastomina, jos olisi luonnollista, senhän tajuaa jokainen.
- Anonyymi
Ja jos alastomuus olisi luonnollista, niin kyllä eläimetkin olisi luonnossa alasti.
Ketjusta on poistettu 49 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998