Voiko Fiat Puntolla mennä inttiin?

Anonyymi-ap

Vai aiheuttaako kateutta muissa alokkaissa?

22

1157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kateudesta pelkoa, liian noin 25000 e ja siitä kalliimmat voivat jo joissakin köyhimmissä alokkaissa herättää kateutta.
      Empaattisimmat toverisi voivat järjestää sinulle kriisiapua jos Puntolla saavut.

    • Anonyymi

      ...eikö ne enää lähetä litteraa jolla linjakkaaseen... ja asemalta isopyöräisellä Sisulla ...?

    • Anonyymi

      Miehen järjellä sinne kannattaa yrittää.

      • Anonyymi

        Lopetin intin kesken koska Tampaxit loppu...t.mellu


    • Anonyymi

      Kaikilla muilla on Tesla.

      • Anonyymi

        Tesla on täysi romu.


    • Anonyymi

      Puntosta en tiedä, mutta Pandalla menin itse. Kyseinen nelivetolaite ei kyllä sovi ujoille, sen verran tulee kiinnostusta ja testipyyntöjä. Jopa kompanjan off-road ajoa harrastava vääpeli kävi testilenkillä,

      • Anonyymi

        ...ja sillä avulla inttiajasta hävisi 2vk pois...


      • Anonyymi

        Eikä kärrystä saatu ajokelpoista enää sen jälkeen ikinä. Oli vääpelillä nääs sen verran painavat saappaat. Ja minä vietin sen 2 viikkoa putkassa.


    • Anonyymi

      Meitä oli seitsemän satakaksseiskassa tiheämmällä perällä 😂🤣😅

    • Anonyymi

      Mulla oli fiat 600 ja läpimätä...huippunopeus ei noussut yli 60 kympin kertaakaan..

    • Anonyymi

      No eihän se ole mies eikä mikään jos autona ei ole uudenkarhea Mercedes, BMW, Audi tai Volvo.

      Kaikki muut on neitien autoja!

      • Anonyymi

        Näin kertoo pikkumunainen miehen alku.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin kertoo pikkumunainen miehen alku.

        Naapurin lakimiehen poika lähti tänään inttiin toukokuussa ylioppilaslahjaksi saamalla Audi Q8 e-tron autollaan.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiva auto tuo Q8 e-tron
        https://audiapproved.com/uploads/cars/24853/upload-3.jpg?state=1696367028000

        Pojalla on musta Q8 e-tron. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/18/Audi_Q8_e-tron_55_quattro_1X7A6950.jpg

        Siinä perheessä ei muutenkaan näytä olevan rahasta puutetta. Isännällä Range Rover Vogue V8 ja eukolla BMW X5 xDrive45e.


    • Anonyymi

      Menin aikoinaan 4-vaihteisella Champion fillarilla. Kateus oli silminnähtävää eräällä Pohjois-Suomen varuskuntapaikkakunnalla.

    • Anonyymi

      Minä menin lentävällä matolla!

      Kyllä oli monttu auki kaikilla kun ilmestyin portille.

    • Anonyymi

      Aikanani menin lahden hennalaan varusmiespalvelukseen kuuraketilla. Laskeuduin lippukentälle, oli esikunnan luona puidentakana tirkistelijöitä. Tulin raketista ulos ja karjaisin "" rukiver ikisutaa tobrahujaa "". Tuli puidentaakse piiloutuneet esikunnan elätit esiin kädet ylhäällä, kysyin missä on EskK ja esitin palvelukseen astumiskutsun. Viittpilivat hämillään erästä kasarmia kohti. Lähdein kävelemään sinne päin ja sanoin heille ettei hevosmiehen pidä kkoskea tai kokeilla rakettia, se kun eo käy heinillä eikä hevosenrehulla, lupasivat olla kajoomatta. Yksi tanakka majuri kysyi , voiko lannan luoda normaalisti aamuisin, sanoin että kyllä jos sitä esiintyy raketin poistoputken ympärillä. Tallipäivystäjä kiersikin aamuisin raketin lantakärryjen kanssa. Oli kovin ihmetellyt mikä hevostalli se on kun lantaa ei kerätä sisältä. Veinkin joskus iltasella pari sankollista lantaa tallilta raketin poistoputken juureen, ettei tallipäivystäjä koe tehtäväänsä turhaksi. Kun sitten aikoinani sain, moninaisten vaiheiden jälkeen sotilaspassin ja kotiuduin luki passissa arvoni ratsumies ja erikoiskoulutus, ilmassa kulkevan haarniskoidun ratsuvoimaisen lentokoneen kuljetteja.

      • Anonyymi

        Minun ammattinimikkeeni oli kamelinkorjausinsinööri. 🐪🐫🐪🐫🐪🐫🐪🐫


    • Anonyymi

      Minä menin tullihuutokaupasta ostetulla polkupyörällä. Jouduin pyörän takia vaikeuksiin lähetti jotakon singnaalia jonka intin electroniset sensorit havaitsivat. Purkivat pyöran ja laite akkuineen löytyi rungon sisältä, takavalolle menevä johto oli antennina. Käytiin oikein kotona viskaalin kaa joka kysyi vanhemmilta "onko tämä poikanne" . Isä vastasi, että kyllä on ja siittämiseni tunnistan, tapahtu tuossa peräkammarin sängyssä. Äiti sanoi "minä hänet synnytin" se oli ihanata nuoruuden aikaista rakkauden aikaa, hyvä poika hän on aina ollut. Tämän episodin myötä sain koulutuksen, salaisten lihasvoimin liikkuvien elektronisten singnaalin lähettimien testaaja.

    • Anonyymi

      Mainos!
      …on tasaisen hyvä jättifarmari
      Eräs vanhanpuoleinen nainen kertoi, että nykyavioliiton taru on lyhyt. Sitä voi kuvata kolmella sanalla: Otti-petti- (und) jätti!
      Tienposkessa harvoin näkyy autoja. Mutta entä jos ostaa auton, joka jo valmiiksi mainostetaan olevan Jättifarmari?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3305
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2935
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2819
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2580
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2169
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe