Onko suomi24 palvelimessa hitautta, vai miten sen toiminta on näin tervaista, kun kestää ja kestää keskusteluiden aukeaminen.
Vai onko vika telian yhteyksissä?
Vai onko vika telian yhteyksissä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
sulla tökkii päässä vajakki
Kiitos. Aina on ilo keskustella sivistyneen ja asioista tietävän ihmisen kanssa.
Syy on hyvin selkeän yksinkertainen. Asialla on moderaattori, joka ei tykkää siitä, että viimeaikaisia poliitikkojen rankkoja tyräyksiä kommentoidaan.
Tämäkin viesti poistetaan kohta.
Ihankohan sattumalta vain mm. koko perussuomalaisia käsittelevä sivusto on modattu viimeksi 5. 5. 2024.
Nyt näyttää siltä, että Suomi 24 on paikoin valjastettu perussuomalaisten agitaatiokanavaksi.
Modehan siellä on asialla. Pannaan hankalat ketjut piiloon.
Eilen oli ainakin Telian mobiiliverkossa hitautta.
Voi johtua myös siitä, kun kakki on jäänyt jumitukseen ja sitten ei pääse tietoverkko toimimaan täydellä nopeudella. Mutta jos kakki putkahtaa iloisesti maailmaan ja laulaa kauniita veisuja, niin sitten ei töki enää Suomi24. Kakki on iloinen asia.
Jaa, kuka tietää?
Oli puhetta että sukkahousumiehiä ei ole näkynyt autoteillä, jospa nuo on siirtyneet pyöräilemään tietoverkkoon ja tukkivat sen sukkahousuineen. Auttaisiko asiaan sumutusvalaistus?
Tai se, että vaihtaisit ne sukkahoususi vaikka verkkareihin.
Tai vaihdat ne kakkihousuihin
Saako kakkihousuja liikennepylpyrästä vaiko erkinpellistä?
Vieläkö tökkii?