Voi perk*le tuota yleä. Taas alkaa alusta uusintakierros siitä papista sieltä maaseutukylästä! Miten voi olla tällainen kiusanteko mahdollista!!!! Se sarja on nähty ja kulutettu ihan loppuun jo viime vuosina, ei enää haluta nähdä KOKO sarjaa alusta alkaen toistona.
Iltapäivän ohjelmapaikka eli ykkönen ja klo 17.10 on monelle todella tärkeä rentoutumisaika. Pitkän päivän jälkeen on kiva katsoa joku mukava sarja, kuten nyt on ollut uudet Murdochit ilona. Kaikki ihmiset eivät kuku puoleen yöhön ollenkaan, joten just tuo alkuilta on tärkein aika. Prime time!
EI UUSINTOJA enää, YLE! Eikö perk*le riitä enää massit ostaa mitään uutta? Menikö kaikki rahat ylimmän johtajan lompsaan?
Iltapäivän ohjelmapaikka eli ykkönen ja klo 17.10 on monelle todella tärkeä rentoutumisaika. Pitkän päivän jälkeen on kiva katsoa joku mukava sarja, kuten nyt on ollut uudet Murdochit ilona. Kaikki ihmiset eivät kuku puoleen yöhön ollenkaan, joten just tuo alkuilta on tärkein aika. Prime time!
EI UUSINTOJA enää, YLE! Eikö perk*le riitä enää massit ostaa mitään uutta? Menikö kaikki rahat ylimmän johtajan lompsaan?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Törkeää katsojien ylikävelyä. Yle voidaan lopettaa kokonaan.
Yleä ei saa lopettaa muutaman narisijan takia!
''YLE PERKELE,YLE PERKELE,YLE PERKELE!!!!''
Katso Viiden jälkeen MTV:ltä jos haluat rentoutua. Laki ei pakota katsomaan Yleä.
Eihän kukaan täysijärkinen katso maikkaria.
Jos haluaa pysyä irti mainosmiesten skeidasta. Ja valmiiksinauretuista hölmöilyistä.
Itse en katso koskaan sitä kanavaa, vain teemaa jos ykkönen ei tarjoa mitään sopivaa.
Yle ei välitä katsojista pennin latia.
Miten saan vapautuksen yle-verosta?
Ei se nyt ihan noinkaan ole, kyllä sieltä tulee katsottavaakin ohjelmaa, mm. luontodokkareita, leffoja ja konsertteja.
Mutta ei aloittajan aikajanalla. Miksi ykkösen 17.10 sarja-aika on suunnattu vain dementikoille? Kuten myös keskipäivän jatkuvat suomileffa-uusinnat?
Eikö todella löydy maailmalta mitään uutta katseltavaa ja ostettavaa? Missään maailman kolkassa ei siis tehdä enää sarjoja, joita suomipoika ei ole jo nähnyt 50 kertaa pyöritettynä? Kohta alkaa -uskokaa tai älkää- Sydämen asia uusille kierroksille.
Yleläisille kenkää, pliis, ja uudet ammattilaiset asialle.
Eikös se pappi-sarja tule uusilla jaksoilla jos en väärin käsittänyt? Ei ihan kaikki ole uusintaa, onneksi.
Tiluksen tantta sanoi, että koko RAKASTETTU sarja alkaa alusta. Ja hymyili kui hai.
Okei, no eiköhän tohon sarjaan jossain vaiheessa tule myös uusiakin jaksoja.
Kuulemma nyt vanhat pyörii elokuun loppuun saakka! Koko kesän. Ei oo todellista.
Tänään viimeinen murdochi. Ikävä jää.
Jos tulosi on alle 14 000 euroa, Yle-veroa ei tarvitse maksaa. Siinä sinulle tavoite.
Näitä samoja sarjoja vuodesta toiseen . Uusintoja uusintoja nelonen Huvila ja Huussi samat kymmeneen kertaan pyöritetään ja muutot ja rempat ja huutokauppaa näitä riittää😬.
Telkun puoli alkaa muistuttaa radio suomen tarjontaa: aina sama musiikki ja jutut. Oisko leipääntymistä? Leipäpappi oli sellainen, joka porisi kuin papupata ilman sanomaa.
Jäljet johtaa aina sylttytehtaalle. Ylin johto ei välitä enää teeveen tarjonnasta, kun ovat "nykyaikaa" ja haluavat kaikki katsomaan areenaa. Mutta kun iso osa katsojista ei halua pelata mitään sarjapeliä areenassa. Me haluamme katsella reaaliaikaista televisiota, siitä tarjonnasta me maksamme veroja.
Itsellä on vanha telkkari, asun maaseudulla. En saa areenaa näkyviin muualta kuin tietokoneelta, jota käytän vähän ja asioiden hoitoon. Ylianttila on täysin väärässä, emme me halua digiä emmekä valintarumbaa. Jokinen on tyypillinen tamperelainen, sieltä ei ole tullut koskaan mitään hyvää. Johto vaihtoon ja maksavan asiakkaan palvelu kuntoon!