Maksavatko huorat palveluistaan verot, vai katsotaanko itsensä myyminen verottomaksi luonnonvaratuotetuloksi, kuten käpyjen , sienien ja marjojen keruu metsästä ja niiden myyminen on verotonta?
Tosin metsämarjojen myynnisä on ehtoja, joita ei saa rikkoa säilyttääkseen verovapauden. Marjoja ei saa survoa, eikä mehustaa. Keveää esikäsittelyä saa tehdä, kuten puhdistusta.
Omalla nimellä ja naamalla kun kertovat lehdissä tekevänsä huoran hommia, niin luulisi veroasiatkin olevan hoidettu.
Onko noissa hommissa ammattiliittoa ja taulukkopalkkoja, vai miten on hinnoiteltu?
Iltapäivälehtien jutut itseään myyvistä naisista
Anonyymi-ap
5
248
Vastaukset
- Anonyymi
Ovat yleensä itsenäisiä yrittäjiä ja saavat näin ollen vapaasti hinnoitella palvelunsa. Toimiala vastaava, kuin esimerkiksi hierojilla.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17867844T
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Iltapäivälehtien toimittajat kiertävät veroja toiminimien takana.
- Anonyymi
Toiminimi ei ole veronkiertoa. Siinä kyllä maksetaan kaikesta ihan kalleimman mukaan.
- Anonyymi
on se horoilla vaikeeta, jos
Keveää esikäsittelyä saa tehdä, kuten puhdistusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2674809Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii813257- 392857
- 472533
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971600
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941378PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 70997
- 102956