puskurissa, eli n 15 cm ero. genesis 600 valo jolla riittävästi kantamaa kyllä.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Kysymykseesi en tiedä vastausta. Mutta huononee ja jättäisin alaasennuksen pois ja ilman. Kyllä se niin paljon huonontaa ja kun suuntaa ylemmäs niin alkaa vaikutus olla olematon ja häikäisyt kasvaa ilma kun ei useinkaan ole ns puhdasta. Ulkonäkö kärsii mutta ylemmäs. Itse laitain autoihin vain lazerin pieniä siroja mutta hyviä ja valitettavan kalliita mutta ompa myls kestäviä ja laatua on. Perhepiirissä monta autoa joihin kaikkiin ruuvattu lazerit ja ylös. Alkuun alas ns huomaamattomasti mutta kaikki siirretty ylemmäs kokemuksen tähden. Joitain ei tietysti häiritse ala asennus ja se häikäisevän kirkas etuala ei häiritse vaikka se on huono asia kun lyhkäisiin vaihtaa esim. Kiroan lakipykälät mitkä estää kahdentamasta valoja ja lain jota ei ole , huonojen valojen hyväksymisen uusiin autoihin,siis huonot valot = ei saa edes valmistaa.
- Anonyymi
kyllä se puskurin nokkaan on törkein asennus pakko laittaa säleikköön eihän nokkabaarilla kehtaa edes ajella. ja nyt lazerita ei kaivata.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178679235
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
.itäs muut sanoopi?
- Anonyymi
Liian alas asennettuna ihan turha. Suosittelen ensin käyntiä optikolla näöntarkastuksessa, usein ongelma ratkeaa siihen. Pienikin ongelma näössä korostuu juuri pimeässä ja hämärässä.
Silmä ei oikein reagoi jos ensin on todella kirkkaat lisävalot päällä ja sitten pudotat lyhyille ja ajat hetken näkemättä juurikaan ennen kuin silmä asettuu hämärään.
Tuo valokikkailu alkaa olla jo poissa muodistakin.
- Anonyymi
mikähän sullaon muodissa? minä en muotia seuraa. aina on ollut hyötyä erämaissa valoista.mitä tähän optikko(näköongelmat liittyy onko rekkarikileven ylä vai alapuolella?
- Anonyymi
Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.
likinäköisyys liity tähän kaukot näyttää kauaks ja kaukonäköinen sekä korjatuilla linssillä lähinäköinen kanssa.onko vaikea ymmärtä?
- Anonyymi
kaukonäkköiset, hyvät hommaa suhteessa enempi lisävaloja keulille mistähän johtuu? poikastaako?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211341Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331241- 641230
- 1081225
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84857
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50686- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123592- 52564
Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi307555