paljonko ledbarin kantama vähenee kun asentaa rek kilven alapuolelle

Anonyymi-ap

puskurissa, eli n 15 cm ero. genesis 600 valo jolla riittävästi kantamaa kyllä.

9

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysymykseesi en tiedä vastausta. Mutta huononee ja jättäisin alaasennuksen pois ja ilman. Kyllä se niin paljon huonontaa ja kun suuntaa ylemmäs niin alkaa vaikutus olla olematon ja häikäisyt kasvaa ilma kun ei useinkaan ole ns puhdasta. Ulkonäkö kärsii mutta ylemmäs. Itse laitain autoihin vain lazerin pieniä siroja mutta hyviä ja valitettavan kalliita mutta ompa myls kestäviä ja laatua on. Perhepiirissä monta autoa joihin kaikkiin ruuvattu lazerit ja ylös. Alkuun alas ns huomaamattomasti mutta kaikki siirretty ylemmäs kokemuksen tähden. Joitain ei tietysti häiritse ala asennus ja se häikäisevän kirkas etuala ei häiritse vaikka se on huono asia kun lyhkäisiin vaihtaa esim. Kiroan lakipykälät mitkä estää kahdentamasta valoja ja lain jota ei ole , huonojen valojen hyväksymisen uusiin autoihin,siis huonot valot = ei saa edes valmistaa.

      • Anonyymi

        kyllä se puskurin nokkaan on törkein asennus pakko laittaa säleikköön eihän nokkabaarilla kehtaa edes ajella. ja nyt lazerita ei kaivata.


      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­N­­y­­­m­­­f­­o­­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178679235

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      .itäs muut sanoopi?

      • Anonyymi

        Liian alas asennettuna ihan turha. Suosittelen ensin käyntiä optikolla näöntarkastuksessa, usein ongelma ratkeaa siihen. Pienikin ongelma näössä korostuu juuri pimeässä ja hämärässä.
        Silmä ei oikein reagoi jos ensin on todella kirkkaat lisävalot päällä ja sitten pudotat lyhyille ja ajat hetken näkemättä juurikaan ennen kuin silmä asettuu hämärään.
        Tuo valokikkailu alkaa olla jo poissa muodistakin.


    • Anonyymi

      mikähän sullaon muodissa? minä en muotia seuraa. aina on ollut hyötyä erämaissa valoista.mitä tähän optikko(näköongelmat liittyy onko rekkarikileven ylä vai alapuolella?

      • Anonyymi

        Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.

        likinäköisyys liity tähän kaukot näyttää kauaks ja kaukonäköinen sekä korjatuilla linssillä lähinäköinen kanssa.onko vaikea ymmärtä?


    • Anonyymi

      kaukonäkköiset, hyvät hommaa suhteessa enempi lisävaloja keulille mistähän johtuu? poikastaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      202
      4158
    2. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      142
      3745
    3. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      70
      3087
    4. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      43
      1549
    5. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1331
    6. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1291
    7. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1268
    8. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      1267
    9. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      115
      1098
    10. Martina haluaa Marbellaan

      Martinan tekisi mieli ottaa lennot Marbellaan, jossa näkisisi kauniita ja hyväntuulisia ihmisiä. No sitten pitää matkust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1033
    Aihe