paljonko ledbarin kantama vähenee kun asentaa rek kilven alapuolelle

Anonyymi-ap

puskurissa, eli n 15 cm ero. genesis 600 valo jolla riittävästi kantamaa kyllä.

9

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysymykseesi en tiedä vastausta. Mutta huononee ja jättäisin alaasennuksen pois ja ilman. Kyllä se niin paljon huonontaa ja kun suuntaa ylemmäs niin alkaa vaikutus olla olematon ja häikäisyt kasvaa ilma kun ei useinkaan ole ns puhdasta. Ulkonäkö kärsii mutta ylemmäs. Itse laitain autoihin vain lazerin pieniä siroja mutta hyviä ja valitettavan kalliita mutta ompa myls kestäviä ja laatua on. Perhepiirissä monta autoa joihin kaikkiin ruuvattu lazerit ja ylös. Alkuun alas ns huomaamattomasti mutta kaikki siirretty ylemmäs kokemuksen tähden. Joitain ei tietysti häiritse ala asennus ja se häikäisevän kirkas etuala ei häiritse vaikka se on huono asia kun lyhkäisiin vaihtaa esim. Kiroan lakipykälät mitkä estää kahdentamasta valoja ja lain jota ei ole , huonojen valojen hyväksymisen uusiin autoihin,siis huonot valot = ei saa edes valmistaa.

      • Anonyymi

        kyllä se puskurin nokkaan on törkein asennus pakko laittaa säleikköön eihän nokkabaarilla kehtaa edes ajella. ja nyt lazerita ei kaivata.


      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­N­­y­­­m­­­f­­o­­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178679235

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      .itäs muut sanoopi?

      • Anonyymi

        Liian alas asennettuna ihan turha. Suosittelen ensin käyntiä optikolla näöntarkastuksessa, usein ongelma ratkeaa siihen. Pienikin ongelma näössä korostuu juuri pimeässä ja hämärässä.
        Silmä ei oikein reagoi jos ensin on todella kirkkaat lisävalot päällä ja sitten pudotat lyhyille ja ajat hetken näkemättä juurikaan ennen kuin silmä asettuu hämärään.
        Tuo valokikkailu alkaa olla jo poissa muodistakin.


    • Anonyymi

      mikähän sullaon muodissa? minä en muotia seuraa. aina on ollut hyötyä erämaissa valoista.mitä tähän optikko(näköongelmat liittyy onko rekkarikileven ylä vai alapuolella?

      • Anonyymi

        Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.

        likinäköisyys liity tähän kaukot näyttää kauaks ja kaukonäköinen sekä korjatuilla linssillä lähinäköinen kanssa.onko vaikea ymmärtä?


    • Anonyymi

      kaukonäkköiset, hyvät hommaa suhteessa enempi lisävaloja keulille mistähän johtuu? poikastaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5703
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      4182
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      196
      2379
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1770
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      79
      1696
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      35
      1477
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1375
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1355
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1204
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1195
    Aihe