paljonko ledbarin kantama vähenee kun asentaa rek kilven alapuolelle

Anonyymi-ap

puskurissa, eli n 15 cm ero. genesis 600 valo jolla riittävästi kantamaa kyllä.

9

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysymykseesi en tiedä vastausta. Mutta huononee ja jättäisin alaasennuksen pois ja ilman. Kyllä se niin paljon huonontaa ja kun suuntaa ylemmäs niin alkaa vaikutus olla olematon ja häikäisyt kasvaa ilma kun ei useinkaan ole ns puhdasta. Ulkonäkö kärsii mutta ylemmäs. Itse laitain autoihin vain lazerin pieniä siroja mutta hyviä ja valitettavan kalliita mutta ompa myls kestäviä ja laatua on. Perhepiirissä monta autoa joihin kaikkiin ruuvattu lazerit ja ylös. Alkuun alas ns huomaamattomasti mutta kaikki siirretty ylemmäs kokemuksen tähden. Joitain ei tietysti häiritse ala asennus ja se häikäisevän kirkas etuala ei häiritse vaikka se on huono asia kun lyhkäisiin vaihtaa esim. Kiroan lakipykälät mitkä estää kahdentamasta valoja ja lain jota ei ole , huonojen valojen hyväksymisen uusiin autoihin,siis huonot valot = ei saa edes valmistaa.

      • Anonyymi

        kyllä se puskurin nokkaan on törkein asennus pakko laittaa säleikköön eihän nokkabaarilla kehtaa edes ajella. ja nyt lazerita ei kaivata.


      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­N­­y­­­m­­­f­­o­­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178679235

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      .itäs muut sanoopi?

      • Anonyymi

        Liian alas asennettuna ihan turha. Suosittelen ensin käyntiä optikolla näöntarkastuksessa, usein ongelma ratkeaa siihen. Pienikin ongelma näössä korostuu juuri pimeässä ja hämärässä.
        Silmä ei oikein reagoi jos ensin on todella kirkkaat lisävalot päällä ja sitten pudotat lyhyille ja ajat hetken näkemättä juurikaan ennen kuin silmä asettuu hämärään.
        Tuo valokikkailu alkaa olla jo poissa muodistakin.


    • Anonyymi

      mikähän sullaon muodissa? minä en muotia seuraa. aina on ollut hyötyä erämaissa valoista.mitä tähän optikko(näköongelmat liittyy onko rekkarikileven ylä vai alapuolella?

      • Anonyymi

        Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erämaissa ajaessa valot pitää olla korkealla ja maavara riittävä. Likinäköisyys korjataan silmälaseilla, ei lisävaloilla, sillä tuo näköongelma korostaa juuri huonoa hämäränäköä ja kun kirkkailta pitkiltä vaihtaa lyhyille valoille, niin iskee hetkeksi sellainen puolisokeus ja se on vaarallista.

        likinäköisyys liity tähän kaukot näyttää kauaks ja kaukonäköinen sekä korjatuilla linssillä lähinäköinen kanssa.onko vaikea ymmärtä?


    • Anonyymi

      kaukonäkköiset, hyvät hommaa suhteessa enempi lisävaloja keulille mistähän johtuu? poikastaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4168
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2701
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2212
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1863
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1833
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1390
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      62
      1265
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      114
      1213
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe