Tämä on ilon päivä 🤭
Saimi Hoyerin Hotelli Punkaharju on nyt suljettu
24
1363
Vastaukset
- Anonyymi
Teeppä itsemurha
- Anonyymi
Vihapuhetta.
- Anonyymi
Saimi sai sitä mitä tilasi.
- Anonyymi
Nolot runoillat ovat nyt ohi ja työntekijät pääsevät etsimään oikeita töitä.
- Anonyymi
Saimi saikin töitä... Nyt meni ilon päivä kirjoittajalla kuppi nurin...
- Anonyymi
Suomen rumin entinen mannekiini otti liian ison homman. mannekiini pysyköön lestissään.
- Anonyymi
Hirveät velat jäi konsurssipesältä , hurraata pitäisi varmaan Saimille huutaa !
Mikä taho oikein rahoitti miinuksella menevää yritystä vuosikausia ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen rumin entinen mannekiini otti liian ison homman. mannekiini pysyköön lestissään.
Jos tuo Saimi on ollut joskus oikein huippumalli niin huh huh .
Nykyään näyttää siltä kuin olisi vahanaamio kasvoilla ja peruukki päässä ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tuo Saimi on ollut joskus oikein huippumalli niin huh huh .
Nykyään näyttää siltä kuin olisi vahanaamio kasvoilla ja peruukki päässä !Kuivempi kuin korppu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen rumin entinen mannekiini otti liian ison homman. mannekiini pysyköön lestissään.
Oot inhottava.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hirveät velat jäi konsurssipesältä , hurraata pitäisi varmaan Saimille huutaa !
Mikä taho oikein rahoitti miinuksella menevää yritystä vuosikausia ?IS avaa tämän Saimin taloudenpitoa Punkaharjulla ja eihän se hyvin hääviltä näytä. Ihmetyttää mihin kaikki hotellin tulot on käytetty kun laskuja on jätetty maksamatta miljoonien edestä keskellä metsää. Palveluskuntaa tuskin on ollut muutamaa enempää ja arvaan että nekin osa-aikaista . Valtio avustanut sadoilla tuhansilla ja kirpparihuonekalut. Kaikk mänt eikä piisantkaan.
https://www.is.fi/viihde/art-2000009608510.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=is_tf&utm_source=hs.fi&utm_content=promobox - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
IS avaa tämän Saimin taloudenpitoa Punkaharjulla ja eihän se hyvin hääviltä näytä. Ihmetyttää mihin kaikki hotellin tulot on käytetty kun laskuja on jätetty maksamatta miljoonien edestä keskellä metsää. Palveluskuntaa tuskin on ollut muutamaa enempää ja arvaan että nekin osa-aikaista . Valtio avustanut sadoilla tuhansilla ja kirpparihuonekalut. Kaikk mänt eikä piisantkaan.
https://www.is.fi/viihde/art-2000009608510.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=is_tf&utm_source=hs.fi&utm_content=promoboxEiköhän nyt tehdä erikoistilintarkastus , kun konkurssipesää tutkitaan.
Joku lehti vielä kehtasi kirjoittaa, että Saimi nosti hotelli Punkaharjun kukoistukseen ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän nyt tehdä erikoistilintarkastus , kun konkurssipesää tutkitaan.
Joku lehti vielä kehtasi kirjoittaa, että Saimi nosti hotelli Punkaharjun kukoistukseen ?Saimi on bisnesnero. Hotellissa oli IS:n mukaan 17 työntekijää ja 11 huonetta ja 15 lautamökkiä. Miksi konkurssi? Pankin rahoituspäällikkö voi onnitella itseään kun on ollut päätynyt rahoittamaan tällaista rytokasaa, jolla ei ole ollut mitään taloudellisia edellytyksiä pärjätä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tuo Saimi on ollut joskus oikein huippumalli niin huh huh .
Nykyään näyttää siltä kuin olisi vahanaamio kasvoilla ja peruukki päässä !Saimilta tuo hotellibisness oli oikein pohjanoteeraus. Ei mitään ammattitaitoa johtaa hotellia kannattavasti.
Eliittiystävät eivät tuoneet rahaa kassaan, joivat tarjotut samppanjat ( onko viinien toimittaja jo saanut rahansa ? ) ja ADIOS . Huoneet olivat aika vaatimattomat hintaan nähden, samoin ravintolapalvelut, jossa hintataso kuin Hgin KÄMPissa.
Saimilla on suuret puheet, jäljelle jäi vaan hirveät velat !
- Anonyymi
Hallitus olis voinut asuttaa 🌈 pakolaisia väliaikaisesti?🤔
- Anonyymi
Usko pois, pohjalla mennään ja Samilla edessä peiliin katsomisen paikka.
- Anonyymi
Jos olisi samanlainen lärvi kuin Saimilla en katsoisi peiliin.
- Anonyymi
Naisia ei pidä päästää koskaan tehtäviin, joissa on talousjuttuja. Nykyhallitus ja tuo hotelli on siitä hyviä esimerkkejä.
- Anonyymi
Naurattaa nuo Saimin velat.
- Anonyymi
Rahoittajapankki ei saa omiaan takaisin, Saimille jää isot velat pitkäksi ajaksi.
- Anonyymi
Ei kait sillä mitään henk.kohtaisia varoja ollut tuohon laitettu. Mutta vastuuseen voisi hyvinkin laittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kait sillä mitään henk.kohtaisia varoja ollut tuohon laitettu. Mutta vastuuseen voisi hyvinkin laittaa.
Tuskin kantaa vastuuta tekemisistään.
- Anonyymi
Kansainvälinen Höyrenin saatttoi menettää satoatuhansia omia varojaankin ,verot on pystyssä työeläkemaksuja noista saattaisi tavis joutua tiliä tekemään eihän firma voi pyöriä maksamatta perusmaksuja lakisääteisiä, ilmeisesti julkkuisuus suojaa me -naiset /Is Hs konsernin suoja on ollut merkittävää Höyer on suorastaa uhri saanee vielä korvausta valtiolta, jotenkin tuntuu jotta liekkö ihan realiteeteissa koko tämä nainen..Näitä on nyt ollut muutama julkku yksi keksi liikeideana muumit kahviltaan ja muumit ei olleet kaikki laaksossa, seuraava idea oli pölliä jullkisten aarteita...vtu joo näitä ,mutta media saa juttua ;-D
- Anonyymi
IS tietää kertoa että Saimin Hotelli Ky:ssä oli peräti 17 työntekijää. Vierashuoneita oli 11 ja lautamökkejä 15. Osaisko joku arvata miksi tuli konkurssi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1958758
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264958- 524442
- 703962
- 513266
- 513224
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.573046Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262746- 432531
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv422495