Väärät kristukset ei suostu ristille syntisten puolesta

Anonyymi-ap

Väärien kristuksien kauppaaja yrittää epätoivoisesti kaupata omia epäjumaliaan meille Jeesuksessa Kristuksessa vanhurskautetuille Jumalan lapsille.

Huijarin (väärän profeetan) erottaa välittömästi, se työntää pois Kristuksesta. Yrittää keinoja kaihtamatta rakentaa väliseinää Jumalan lapsien ja Kristuksen välille. Piru on juuri tällainen, Jumalan lapsilauman hajalleen heittäjä, leikkiessään valkeuden enkeliä.

Kristus sen sijaan kutsuu syntisiä luokseen, pelastaa heidät, syö ja juo heidän kanssansa. Hän antoi henkensäkin meidän sovitukseksemme.
Joka on kerran maistanut Herran suloisuutta, ei tällaisiin halpoihin enää mene, päinvastoin karmii selkäpiitä tuollaiset toimijat.

8

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ai jaha? Onko kyseessä joku uskonnollinen yhdistys, minkä kautta SINUN MIELESTÄSI autuus saavutetaan?

    • Anonyymi

      Onko Piru nähty tai kuultu jollakin rukoushuoneella leikkimässä valkeuden enkeliä? Voihan olla, nimiä ei kai tarvitse mainita? Se kunnia, se kunnia... siitä kai enimmäkseen on ollut kysymys, toisaalta ei raha ihan sivuroolissa ole joillekin. (?)

    • Anonyymi

      Näissä keskusteluissa havaitsee selvästi piiloharhauttajat. He ovat ovelasti kristittyä teeskenteleviä ateisteja. On myös rehvakkaita tosi ateisteja, joitten sielunmaisema avautuu rehellisesti. On myös kunnollisen tuntuisia, mutta uskonasioista täysin ulkona olevia kyselijöitä. Eivät he kokeneita kristittyjä pysty harhauttamaan. Hekin ovat kuitenkin Jumalan rakkaudella luomia lapsiaan, jotka ovat harhautuneet kauas saamistaan tehtävistä, Jumalan rakkauden julistamisen tehtävästään. Rukoillaan myös näiden demoniensa, lapsuuden traumojen ja pahojen ihmisten vammauttamien puolesta, että hekin saisivat tuntea Jeesuksen tuottaman valtavan pelastuksen armon.

      • Anonyymi

        Kenestä Jeesuksesta puhut? Kerro vähän enemmän siitä mistä hän tuli, kuinka hän eli ja minne hän meni?


    • Anonyymi

      "valkeuden enkeleinä" tulevat, täynnä pyhyyttä. Vähän ajan päästä ovat "raatelevia susia", jättävät yksin, oikovat omia tekojaan eli valehtelevat, puhuvat mielellään muista ihmisistä pahaa. Eivät näe omia tekojaan, ovat sokeita.

      Valkeus on siellä missä on Jeesuksen Kristuksen kirkkaus, ilo, rauha ja rakkaus.

      • Anonyymi

        Eli kuka Jeesus? Mistä hän tuli, mitä hän teki ja minne hän meni?


    • Anonyymi

      Joh 3:4 pala lintuja pallata kukkia ja aamulla nänniesi pihat puhuvat ääniä jolle puheet eivät riitä sen jälkeen kun olin jo unohtanut sinut viimeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7355
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3907
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3470
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2622
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      2615
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2403
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2349
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2229
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2065
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1922
    Aihe