Spoileri. kysymys

Eiköstäs vaderin pitänyt tappaa kaikki jedit.
Jedit kuoli tosi tylsästi ja nopeesti tavallisten sotilaiden lahtaamina. "Vaderi" tappoi muutamat puolustuskyvyttömät muksut, tosi hienoo.
4632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Obi wan sanoo Lukelle episodi 4:ssa, että Vader auttoi imperiumia etsimään ja tappamaan jedit..

Äänestä

jos muistat niin he ehtivät varoittaa muutamia jedejä ja piiloutumaan

Äänestä
  • tulevan sarjan yksi juoni? Vader metsästämässä loput jedit!

    Äänestä

  • tämä olla kirjoitti:

    tulevan sarjan yksi juoni? Vader metsästämässä loput jedit!

    Jos mahdollisesti tulevaan tv-sarjaan viittaat, niin muistan lukeneeni jostain että sarja keskittyisi joihinkin elokuvissa ihan sivurooleissa olleisiin hahmoi. Jos edellinen tosiaan pitää paikkansa, Vaderia tuskin nähdään jedejä metsästämässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perhana kirjoitti:

Eiköstäs vaderin pitänyt tappaa kaikki jedit.
Jedit kuoli tosi tylsästi ja nopeesti tavallisten sotilaiden lahtaamina. "Vaderi" tappoi muutamat puolustuskyvyttömät muksut, tosi hienoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu