Ennustan että Orpo heittää persut ulos hallitustunnusteluista tämän tämän viikon loppuun mennessä!

Anonyymi-ap

Ennustan että Orpo heittää persut ulos hallitustunnusteluista tämän tämän viikon loppuun mennessä!

Ei noista populisteista ole hallitusvastuuseen!

Tosin eipä se Orpollekkaan mitään herkkua ole kun joutuu demarien armoille jotka varmasti kampaavat ainakin puolet kokoomuksen ajamasta 6 miljardin leikkauksista pois.

34

306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi olla ettei orpo saa hallitusta kasaan rkpn jarrutuksen takia maahanmuuttopolitiikassa?🤨🤔

      • Anonyymi

        Rkp ei mitään tarvetta antaa periksi kun tietävät että kokoomus voi muodostaa sinipunahallituksen demarien(ja rkp) kanssa.

        Ps antaa periksi kaikessa tai sitten uhriutuu kun ei päässeet hallitukseen!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Rkp ei mitään tarvetta antaa periksi kun tietävät että kokoomus voi muodostaa sinipunahallituksen demarien(ja rkp) kanssa.

        Ps antaa periksi kaikessa tai sitten uhriutuu kun ei päässeet hallitukseen!

        PS joustaa, kuten muutkin puolueet, mutta ei loputtomiin. Jos PS ei saa mahdollisuutta toteuttaa suomalaisille tärkeitä asioita, puolue jättäytyy hallituksen ulkopuolelle, sen sijaan, että jäisi sinne takinkääntäjäksi. Tietenkään tässä ei minkäänlaista periksi antamista, vaan jämäkkyyttä, joka on erityisesti nykytilanteessa erittäin tärkeä ominaisuus. PS on vahvasti aktiivinen oppositiopuolueenakin, eikä jätä perkaamatta mitään oleellista asiaa, eikä vaikene. Oispa Suomessa enemmän tällaisia puolueita näivettäjien sijaan.


    • Anonyymi

      RKP ei kunnioita kansan ääntä, kun on vastaan aina suomalaisten etua. Niin nytkin, törkeästi sylkee suomalaisten äänestäjien päälle ja pyllistää koko Suomelle. Kyllähän tuo tiedettiin, RKP Henrikssonin johdolla teki oman shownsa, ei ollut tarkoituskaan neuvotella vakavissaan hallitusohjelmasta, vaan odotti vain tilannetta, jotta pääsee puuhailemaan taas punavihervasemmiston kanssa Suomen ja suomalaisten vastaisia puuhia. Sama tahti jatkuu kuin Marinin hallituksen aikana, Suomi köyhtyy ja kriisiytyy, Marinin hallitukselle oli vain tärkeää omien ja maahanmuuttajien etujen kasvattaminen ja EU:n mielistely ja siinä Suomen ja suomalaisten uhrauttaminen EU:N alttarille.

      Hui kamala mitä pahaa tuleekaan mahdollisesti tuleva vihreä Suomen ja suomalaisten vastainen sinipunahallitus saamaan aikaan. RKP ja Kokoomuskin leikkaa kyllä suomalaisilta, minkä ehtii, mutta ei koskaan itseltään eikä maahanmuuttajilta eikä muulle maailmalle syydettävästä rahasta. RKP on todellinen syöpä ja myyrä Suomessa.

      • Anonyymi

        Svedut ovat olleet oikeusministereinä viimeisen sadan vuoden aikana 50 vuotta. Suomen lainsäädäntö ja oikeushallinto on tämän seurauksena pelkkää **skaa.
        Se on sitä kapitalisti-svedujen hajoita, hallitse ja ryöstä politiikkaa.

        Pellepersut keskittyvät kamelien torjuntaan kun Suomen syöjä on ollut maan rajojen sisällä sen itsenäistymisestä lähtien.
        Peruskoulun keskenjättäneelle persulle tietenkin kaikki katujen lakeja monimutkaisempi on täyttä hepreaa.


      • Anonyymi

        Anna Maija käyttää WoKe-retoriikkaa ihan perhesyistä:) Ihan OK


      • Anonyymi

        Aina sanotaan, että svedut tekivät Suomeen aikoinaan vaurautta jne.
        No eivät ne tänne Ruotsista tulleet aatelin jälkeläiset hyväntekeväisyyttä lähteneet tekemään vaan rahaa. Itselleen ja kruunulleen. Ruukit ja sahat perustettiin ja verot kerättiin kruunun eli kuninkaan sodan käyntiä varten.
        Suomalaisia on orjuutettu ja riiistetty vuosisadat kuninkaan toimesta, kaikki parhaat suomalaismiehet pakotettiin tapattamaan itsensä kuninkaan puolesta,


    • Anonyymi

      Orpo jaksaa just ja just heittää torkkupeiton sivuun kun lähtee lehdistötilausuuteen. Kaikki muut hommat teetetään avustajilla.

      Orpon taktiikka oli ottaa rennosti, pelata aikaa ja runnoa viimeisinä päivinä ennen lomia läpi ne tärkeimmät kiistakysymykset.

      Vaan Purra näki läpi, että mitä pelitystä siinä yritettiin. Orpon naamasta kävi kyllä. Ilmi, että harmitti kun temppu ei onnistunutkaan.

      Niinistö varmasti valmiudessa, otetaan jossain vaiheeessa antamaan jokin lausunto, miten kiireellistä ja välttämätöntä saada se ohjelma, kun itärajalla jo kolisee, kuulemma löydetty massatuhoaseita ihan itärajan takaa, tämä siis varmana ja hyvin salaisena tiedustelutietona Bush jr:lta tasavallan presidentille, joka välittää sen huippusalaisuutena Purralle, jonkin sopivan virkamiehen kautta tietysti. Siinä vaiheessa viimeistään menee Purralla pisut housuun ja maahanmuuttolinjaukset kutistuvat minimiin. Kulissien takana Orpo ja Niinistö tekevät high five ja höröttelevät veljellisen tyytyväisinä Mäntyniemen saunan lauteilla.

    • Anonyymi

      Sekö on vasemmisto-ärkkopeen tavoite HALVEKSITAAN KANSAN ANTAMAA ÄÄNTÄ

    • Anonyymi

      Orpo poika otti RKPn tekemään paskat hommat puolestaan,eli estämään oikeistohallituksen syntymisen. Kokoomus ei ole enää oikeistopuolue vaan vihervasureita hekin. Tällainen RKPn ja vassareiden haluama maahanmuutto tuhoaa Suomen lopullisesti. Tulee siivooja tai tomaatinpoimija jotka eivät palkallaan elätä edes itseään saati maahan tuotavaa perhettään. Kukaan muu ei rikastu kuin ns.työnantaja.Suomi valtiona köyhtyy.

      • Anonyymi

        Ei 54 Wee ole enää poika.

        Termiä käyttävä halveksuu omaa isäänsä ja samoin tytöttelijät omaa äitiään.

        Kaikilla geneettiset vanhemmat.

        Myös koeputki mukelolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei 54 Wee ole enää poika.

        Termiä käyttävä halveksuu omaa isäänsä ja samoin tytöttelijät omaa äitiään.

        Kaikilla geneettiset vanhemmat.

        Myös koeputki mukelolla.

        Kyllä se on poika jos ei käyttäydy kuin mies.


    • Anonyymi

      Sekin on hyvä saavutus että pääsee neuvotteluihin asti, kaikki ei pääse. Parempi yritys ensi kerralla.

    • Anonyymi

      Orvon taivutus teettää työtä.

      • Anonyymi

        Orpon taivutus?
        Ei todellakaan.


    • Anonyymi

      Epäilen aloittajan ennustajan taitoja. Orpo ilmoitti useissa uutisissa, että hallitus tulee näistä aineksista. Ja miksei tulisi? Rkp taipuu kyllä, sitä on nähty niin monta kertaa. "Päämäärä on tärkeämpi, kuin matka."

    • Anonyymi

      Koska ärkkopee on kansan vastainen ja täydellisen yhteistyökyvytön Orpon on muodostettava vähemmistöhallitus jota kepu tukee - tämä on teknisesti täysin mahdollista ja KANSAN TAHTO TOTEUTUU

      • Anonyymi

        Urpå?

        Ärkoopee sopii kuin nenä päähän KD PS KoK kombinaatioon.


    • Anonyymi

      Jos Perussuomalaiset poistuvat neuvotteluista, niin tilalle Orpo olisi pakotettu ottamaan SDP, vahvistettuna Vasemmistoliitolla.
      Tulisiko helpompaa?

      • Anonyymi

        Ei ikinä pelkkää tervanjuontia neljä vuotta.
        Ketä kiinnostaa?
        Ei ketään.


    • Anonyymi

      Voisihan Kokoomus jäädä oppositioon ja Hallituksen muodostaisivat Perussuomalaiset ja SDP.
      RKP:n voisi siinä samalla heittää ulos neuvotteluista, eihän niillä ole kunnolla edes kannatustakaan. Millä mandaatilla nekin aina luuraavat Hallitus neuvotteluissa?

      • Anonyymi

        Pahvi??
        Arvopohjat pitkälti sama: Koti Isänmaa ja Uskonto.Spektriä riittää kaikille.


    • Anonyymi

      Sosiaalipopulisti Marin heitti itsensä ulos hallitusneuvotteluista " Mulle ei soitettu ekana".
      Lapsellista.

    • Anonyymi

      Persut ulos ja SDP sisään ja nännännännäänää kaikille natseille!!!

      • Anonyymi

        SDP puolueena lähinnä kansallissosialisteja. Marinin retoriikka lähellä Leni Riefenstahlia.


    • Anonyymi

      Jos heittää niin näemme jälleen ettei suomessa mikään demokratia hallitse vaan pikkudiktaattorit vähemmistöeliitissä. Terroristien ja pedofiilien rakastajat.

      • Anonyymi

        Petterillä on näytön paikka.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Orpon pitää olla johtaja. Persut ulos. Nämä persut ovat täysiä RASISTEJA. RKp:ta kohtelee aivan idioottimaisesti. SUOMEN KANSALAISIA. Törkeää! ORPO TEE JOTAIN.

    • Anonyymi

      Noniin klo 14.30 rkp kertoo että eivät hyväksy perussuomalaista politiikkaa ja vaativat lisää aikaa neuvotteluille, Purra vaati jo että eivät enää neuvottele asiasta.

      • Anonyymi

        Eiköhän Purra taivu ja neuvottelut jatkuvat.


    • Anonyymi

      Ihan sama aloittajan ennustuksille, Ennustipa ihan mitä tahansa, niin aina väärin.
      Se on punavihreiden jauhoista ennustamista, jotka ihmetyttää todenteolla, että miten ihmeessä joku lössi saakin sotkettua noin tehokkaasti kaiken sikojen tunkioon.
      Ja vielä tulevat neuvomaan muita.

    • Anonyymi

      Persuilla näyttää olevan melkoinen paniikki päällä. Taas matkalla laulukuoroon?

    • Anonyymi

      No ennustit väärin, kuten kaikille muille selvää olikin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      85
      3577
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3240
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3072
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2730
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2232
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1812
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1769
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1735
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1699
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1658
    Aihe