Virrat alkaa olemaan todella näivettynyt paikkakunta. Olisi aika palauttaa legendaarinen Rantarock Virroille kunnon kolmen päivän kattauksella. Saataisiin eloa tähän kylään.
RANTAROCK takaisin Virroille
8
1001
Vastaukset
- Anonyymi
Teenpä se.
- Anonyymi
Virtain puolesta kieltää sen. Kusi voi valua järveen jota pidetään epäjumalana.
- Anonyymi
Minua vedettiin tukasta aikoinaan kyseisillä festareilla ja olen setään male, pitkätukkainen sellainen. Voi olla että joku yritti vetää höplästäkin mutta ei onnistunut.
- Anonyymi
Wikipediasta löytyy osa Rantarockin esiintyjistä. Voisiko joku kaivaa esim. vuoden 1988 esiintyjälistan kun se on pahasti puutteellinen.
- Anonyymi
Kyllä elämää tarvitaan edes kesällä.
- Anonyymi
Järvi on epäjumala😂
- Anonyymi
Siin on senverran kovatulosia mökkiläisiä tullu viereen, että muutaman vuoden sisään koko tanssilava menee purkuun.
- Anonyymi
Rantarock järjestettiin hyvin pitkälti vapaaehtoisvoimin ja onnistuminen edellytti myös monenlaisia palveluja alueella: takseja, ravintoloita, kauppoja, leirintäalueita jne. Iso osa noista resursseista on kylästä kadonnut vuosien myötä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873217
- 622937
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322445- 802283
- 742189
- 952026
- 121626
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201603Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j341518Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301440