Virrat alkaa olemaan todella näivettynyt paikkakunta. Olisi aika palauttaa legendaarinen Rantarock Virroille kunnon kolmen päivän kattauksella. Saataisiin eloa tähän kylään.
RANTAROCK takaisin Virroille
8
1126
Vastaukset
- Anonyymi
Teenpä se.
- Anonyymi
Virtain puolesta kieltää sen. Kusi voi valua järveen jota pidetään epäjumalana.
- Anonyymi
Minua vedettiin tukasta aikoinaan kyseisillä festareilla ja olen setään male, pitkätukkainen sellainen. Voi olla että joku yritti vetää höplästäkin mutta ei onnistunut.
- Anonyymi
Wikipediasta löytyy osa Rantarockin esiintyjistä. Voisiko joku kaivaa esim. vuoden 1988 esiintyjälistan kun se on pahasti puutteellinen.
- Anonyymi
Kyllä elämää tarvitaan edes kesällä.
- Anonyymi
Järvi on epäjumala😂
- Anonyymi
Siin on senverran kovatulosia mökkiläisiä tullu viereen, että muutaman vuoden sisään koko tanssilava menee purkuun.
- Anonyymi
Rantarock järjestettiin hyvin pitkälti vapaaehtoisvoimin ja onnistuminen edellytti myös monenlaisia palveluja alueella: takseja, ravintoloita, kauppoja, leirintäalueita jne. Iso osa noista resursseista on kylästä kadonnut vuosien myötä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1314665- 213460
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303393Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt493230Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513015Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222839Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325- 92239
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135