Kyllä on Purra tiukkana. Alussa vaati mamuille 3500 palkkaa/kk ennen kuin pääsee suomeen töihin, no se putosi 1600 euroon. Biopolttoaineiden huomattavaa vähennystä nykyiseen, no säilyy nykyisenä. 0 ulkomaalaista vuodessa suomeen. 0 onkin 750 pakolaista, noo lähelle meni. Mut hei ainakin Riikka yrittää saada kännykät pois tunneilla oppilailta, se kova, niin kova. Henriksson roikottaa Riikkaa koko yön jännityksessä, marginaali puolue vie persuja mennen tullen. Kyllä täytyy persujen äänestäjien olla tyytyväisiä. Tätä me ollaan aina haluttu.
Persut tiukkana.
Anonyymi-ap
25262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Riikka Soini
Tuo oli hyvä.
Sanna Putin.
Sosse pakene Jerusalemiin Black Sabbathin kanssa märisemään.
Voisivat kyllä Lipsupuolueeksi seuraavaksi vaihtaa nimeään.
Tuosta 1600 euron palkasta niin Kela maksaa siitä 800 euroa.
Melko edullista työnantajille.
Hikinaama ja muut rasistit ulos Säätalolta !
Persut ne taitaa vedätyksen, siis kansan.
Toki kansa sen tietää, mutta noin 20% ei, tai sitten nekin lähinnä näyttelee.
Vappusatanen.
Tiukkana olivat tosin kun rkp ja kokoomus kairaa niin ei ollakaan enää tiukkoja :D
Riikka Purra epäonnistui täysin. Osaamaton akka. Nyt sitten virittelemään uutta suvakkihallitusta.
Tulevana perjantaina ollaan selvillä ansioonsidotun päivärahan leikkausmäärästä.
Päivät putoaa kahteensataan, se on varmaa.
Mitäs sitä pjärven trollille muuta? Joka aamuisella kierroksella jonka yhteydessä hypit palstalta toiselle pyydyksiäsi kokemassa ja jos ei ole saalis uinut trollin pyydyksiin nostat avauksiasi ylös vastaamalla itse itsellesi minkä jälkeen jäät puskiin kyttäämään saatko vastauksia. Sensuuri kehiin kun käry käy (luotsi trollaa).
Jäiköhän ensimmäiseks ja viimeseks kerraks äänestää perussuomalaista, kun hallitusneuvotteluissa Purra romuttaa kaiken minkä puolesta äänestettiin.
Alkaa näyttää v ...maisen nololta tuo Purran nöyristely ja vaalilupausten minimointi.
Jos jokin näyttää v...maisen nololta niin teidän sinimustien vaalitulos 🤣🤣🤣
ps.
Anonyymi 2023-02-12 12:54:24
Oliko siellä persujen vaaliteltalla tällä kertaa ääliöoikeistolaisia julistamassa kuinka monikulttuurisuus on uhka Suomelle kuten Soinin aikana oli?
Kopiopersulla hätäpaskat jo housuissa?
Purran perse 0.50€ kilo. Halvalla lähtee.
Saatko sinä persupakkomielteinen stalkkaava s24ammattitrolli palkkasi viestimäärien perusteella kun samojen viestien kopiot tulee eri palstoilla vastaan kymmeniä jopa satoja kertoja?
Sannan koko perse ei paina edes kiloa.
Nalkuttaja-Riikka ei ole pitämässä jakeluvelvoittetta ennallaan vaan nostamassa jakeluvelvoitteen lähes kaksinkertaiseksi.
RKP ei ole marginaalipuolue, koska RKP on Vaasan vaalipiirissä suuri puolue ja Uudenmaan vaalipiirissä keskisuuri puolue.
Eikö meinaa mennä trollaaminen hullujenhuoneelta taaskaan ihan putkeen antipersuaddick kun juokset perässä sensuroiden vaatimattomasti taas KAIKKI vastaukset lapsentasoisiin provoihisi korvaten ne tavoillesi uskollisena yksinpuheluillasi sivupersooniesi kanssa? 🤣🤣
Tilattiinko Riikan joukkueelle lisää vaseliinia Säätytalolle?
Säästösyistä ottavat jatkossa kakkoseen kuivana 💩
Auts! :))))