siinä sitä taistellaan... voi voi, en voi katsella, ilman Leijjjjjonia!
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009610874.html
Latvialle tämän pelin voiton soisin!!
Kanada - Latvia
27
736
Vastaukset
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009615386.html
seurantaa netitse, jos ei mahdollisuutta katseluun.- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178716651
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
https://prnt.sc/1tbsgyim0hUC
Latvia kestää, kestää, kestää!- Anonyymi
Minäkin katson ja toivon, että Latvia voittaa. Kyllä Kanadalle saa riittää, että pudotti Suomen jatkosta.
- Anonyymi
Voi ei! Nyt Kanada meni ohi.
Tasoittakaa Latvia!
Ja sitten vielä ohi. - Anonyymi
Tiedossa oikea unelmafinaali. USA vs Kanada, ja tällä kertaa vastaus ei ole Kanada.
- Anonyymi
Niin juuri, ja ei ole Kanada, joka voiton vie.
Ei riittäny ihan Latvian taito.
Nyt sitten seuraava tulosta jännnätetään!!
https://prnt.sc/oVfW7AEYwzqu- Anonyymi
Kyllä Kanada on taas mahtava, ja USAkin. Suomi ei ole ikinä mitään, *u.
Meidän isällä on Kanadalainen Autokin. 3-3 Saksa tasoihin =))
... ilma maalivahtia. III erä lopuillaan.Kolmosella jääkiekko-USA-GER pelin selostaja on intohimoissaan mukaansa tempaava,
kukahan tää on =))
Olen iloinen Saksan puolesta.... Onnea peliin =))
- Anonyymi
Jos nyt vielä jossitellaan (kuten kunnon urheiluspekulaatiossa kuuluu aina tehdä), niin olisihan tässä oikea peli voittamalla ollut tarjottimella kohtalaista menestystä Suomellekin.
Ensin Latvia vastaan välierään, sitten USA / Saksa finaaliin.
Nyt sama on tarjolla Kanadalle, joka oli hyvällä pelillä täysin kaadettavissa. No ei pelattu niin hyvää peliä, vastustaja pelasi selvästi paremman.
Jenkkien touhu on tuollaista vuorottaista rallia ja sulamista, josta ei ikinä tiedä yhtään kuinka lopulta käy. Saksalla taas on hyvä ylivoima (joka riepotteli Suomeakin alkusarjassa), mutta muu hönöily ei ehkä sittenkään vieläkään riitä.
Toki nämä ovat olleet yllätysten kisat, joten ei julisteta mitään.
Eipä mennyt USA ensi kertaa pitkään aikaan Kanadaa vastaan MM-finaaliin sitten. Saksa meni vaihteeksi. Aina ei voi voittaa, ees helluntaina.
TÄNÄÄN
SAKSA
voi
voittaa =))- Anonyymi
Kuinka ihanaa ois jos Deutschland voittaisi tämän. Saksalaisia herkkuja haen huomenna Lidlistä jos toteutuu.
Kerrankin minäkin kannatan Saksaa täysin.
Ichliebe... =)) ...
19:20 alkaa jännitys Kolmosellta =/- Anonyymi
kuumepiikki kirjoitti:
Kerrankin minäkin kannatan Saksaa täysin.
Ichliebe... =)) ...
19:20 alkaa jännitys Kolmosellta =/Samoin ja niin kannatin Latviaakin, joka päihitti Usa:n ja voitti pronssin.
Anonyymi kirjoitti:
Samoin ja niin kannatin Latviaakin, joka päihitti Usa:n ja voitti pronssin.
Nyt näyttää pahalta, jännnitttää pirkuleesti.
- Anonyymi
kuumepiikki kirjoitti:
Kerrankin minäkin kannatan Saksaa täysin.
Ichliebe... =)) ...
19:20 alkaa jännitys Kolmosellta =/Eikös sun pitänyt kannattaa Suomea?
Eli sitä kannatetaan kuka pärjää? Anonyymi kirjoitti:
Eikös sun pitänyt kannattaa Suomea?
Eli sitä kannatetaan kuka pärjää?Suomi putos jo ... Veikkasin voittajaa!
- Anonyymi
Saksa-hönöily ei riittänyt.
- Anonyymi
...Karseilla mokilla ratkoivat peöin päätöserässä.
Kanada voitti maailmanmestaruuden juuri sellaisella pelillä, jota Suomessa on haukuttu vuosikausia (ja jolla itse pärjätty vielä pidempään). Puolustamalla erinomaisesti joukkueena, jauhamalla omaa peliä ja hyödyntämällä vastustajan virheet riittävän tehokkaasti.
Kommentaattori Jokisen diagnoosi oli, että suomalaista peliä pitää muuttaa, pelata toisin (l. lähinnä kuten hän itse tekee). Kommentaattori Kukkonen vaikeni. - Anonyymi
...Hienoa modifikaatiohokia pelasi Kanada, kaatoi myös hallitsevan mestarin sen omilla aseilla. Hattu päästä ja Congrats. Glyckwunsch Allesmanneille myös, ei huono saavutus, mutta parantamisen varaakin jää...
- Anonyymi
Mitä vtun leijonii?
Ne suomaalaiset voi luistella järven jäällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?473078Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n422280Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari622189Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa952077Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh631794Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181734Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr751543Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http461328Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1371277Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1661054
