MIETTIMISEN AIHETTA
KANSALAISELTA
4204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
että "toimittajamme" sattuu lukemaan huoneentaulun.
Hän sen ohjeita erityisesti kaipaisi.
Kaikkia viestejä, jotka häipyvät tältä saitilta, ei ole vältämättä poistettu, vaan niitä on voitu myös siirtää paremmin sellaisille palstoille, joiden aihepiiriin ne kuuluvat.
Siksi ei kannata ensimmäisenä kiiruhtaa tänne itkemään "koklip-ylläpidon" toiminnan vuoksi, jos omat sepustelut Halosen vaalikampanjasta tms. on poistettu Keskustan politiikkaa käsittelevältä palstalta.
Sepustelut voi olla siirretty muualle tai, jos ei ole siirretty, niin kyseisten itkijämummojen ja -ammojen olisi jo alunperin kannattanut sijoittaa kirjoituksensa oikealle palstalle.
Mikä kumman tarve heillä on tulla kirjoittamaan tälle palstalle demaripolitiikasta, Halosesta, Lipposesta, SAK:stä ja ylipäätään sellaisista aiheista, joille on vartavasten omat palstansa?
Miksi niitä tämän palstan aihealueen ulkopuolisia kirjoituksia on tosiaankin yritettävä tälle palstalle tunkea?
Tyhmimmät vieläpä useaan kertaan jo muutamaan kertaan poistettuja viestejään?
Ja sitten mangutaan, miksi kirjoitukseni Paavo Lipposen mustasta palttoosta on taas poistettu, tai miksi kirjoitukseni Paavo Lipposen ja Tarja Halosen kirkossakäynnistä on poistettu?
Kun niin hartaan näköisinäkin olivat istuneet, että ottaahan se kepulaista otsalohkoon.
Ja ylläpito on sitten koklippejä täynnä, kun yrittävät selvitä noista kepuspämmääjistä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000008561852&view_mode=threaded