Mikä nudismissa mielestänne parasta?

Anonyymi-ap

Muistan vielä, kun ensimmäisen kerran riisuuduin nudistirannalla. Jännitti, mutta mikä ihanan vapautunut tunne. Vapaana kaikkien katseiden alla, mutta silti rennon mielyttävä olo. Kävelimme puolisoni kanssa rantaviivassa ja vastaan tuli muita alastomia pariskuntia. Oli mahtava tunne. Niin se on vieläkin.

Miten teillä? Mikä on julkisessa alastomuudessa parasta ja millainen oli teidän ensimmäinen ranrakokemuksenne?

23

2556

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eka kerta tapahtui vähän vahingossa mutta saman kivan fiiliksen siitäkin sai, sen jälkeen ei oikeistaan muita rantoja olla käytettykkään.
      Parasta on se vapautunut fiilis ja nykyisin pidetään molemmat myös muiden miesten katseista koska meillä vaimo on aika seksikkään näköinen myös nakuna.
      En voi kuin suositella.
      M51

    • Anonyymi

      Vuoden -87 jälkeen KAIKKI rantalomat naturistikohteissa.

    • Anonyymi

      Ensimmäinen kerta jännitti. Parasta on vapauden tunne. Sillä ei ole väliä, näenkö muita nakuna tai näkeekö joku minut, pääasia että alastomuus on sallittua.

      • Anonyymi

        Lähtisit joskus koneen äärestä luontoon nakuilemaan, niin saattaisit itsekin kohdata harakan.


    • Anonyymi

      Olin päättänyt naiseni lähdettyä, että käyn kokeilemassa kaikkea uutta, mm nudistirantaa. Pari päivää ennen menoa sovitin aikataulut ja menot että voin mennä. Sitten alkoi jännittää ja kiihottaa etukäteen. Heräsin yölläkin kiihottuneena. No sitten kun aamu koitti, piti vielä itselle pitää palopuhe pakatun repun edessä etten peru sovittua. Määränpäässä airingonpalvojat tietysti kääntyivät katsomaan kuka tupsahti tontille. Otin yhden hyvännäköisen kaverin kanssa silmäkontaktin ja aloin riisuuntumaan. Voi hittolainen-oli kuin 100 sähikäistä ja perhosta vatsassa. Alasti levitin hitaasti pyyhkeen maahan ja otin eväät ja juomapullon kunnes kävin pyyhkeen päälle. Otin aurinkoa selälläni haarat ja polvet levällään. Ohikulkijat mittailivat kroppaani ja ohittivat hitaasti. Välillä piti vaihtaa asentoa kun kiihotti muiden katseen alla oleminen ja vapautuminen vaatteista. Ihanaa. Otin reppuun kumejakin mukaan mikäli seuraa löytyisi, mutta ei tuolla kertaa.

      • Anonyymi

        Kyllähän tosi on aika iso osa nakuilijoista nauttii kun toiset nakuilijat näkee. Eikä siinä mitään pahaa ole, siippani kanssa molemmat kiihotumme aurinkoa ottaessamme. Molemmat levitämme jalkojamme että naisellani pillu näkyy hyvin ja itselläni kalu kunnolla. Pari 40v


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllähän tosi on aika iso osa nakuilijoista nauttii kun toiset nakuilijat näkee. Eikä siinä mitään pahaa ole, siippani kanssa molemmat kiihotumme aurinkoa ottaessamme. Molemmat levitämme jalkojamme että naisellani pillu näkyy hyvin ja itselläni kalu kunnolla. Pari 40v

        Tuo on niin totta. Katselijoita saisi vain olla enemmän.
        M51


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on niin totta. Katselijoita saisi vain olla enemmän.
        M51

        Tykkäisin kanssa-katselijoista ja koskettelijoista (itseään ja minua). Mikäköhän on paras viikonpäivä tähän ?
        M44b-curios


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllähän tosi on aika iso osa nakuilijoista nauttii kun toiset nakuilijat näkee. Eikä siinä mitään pahaa ole, siippani kanssa molemmat kiihotumme aurinkoa ottaessamme. Molemmat levitämme jalkojamme että naisellani pillu näkyy hyvin ja itselläni kalu kunnolla. Pari 40v

        Nelikymppisiä mekin olimme kun vaimon kanssa uskaltauduimme nakurannalle Saksassa. Asetuimme lähelle samanikäistä pariskuntaa, ja kohta, tuskin pyhkeille asetuttuamme huomasimme, että viereisen pariskunnan rouva nousi keikistelemään, heittelemään hymyään ja esittelemään sulojaan. Vaimo hämmentyi, ei tiennyt katsoako vai ei, ja minulle pamahti erektio, niin uutta ja outoa, jännittävää se oli. Kyllähän me siitä tasaannuimme ja rentouduimme. Ja kovasti olemme tykänneet, vaimokin oppinut nauttimaan siitä mitä näkee ja mitä näyttää. Olisiko tämä ensimmäinen pariskunta ollut niitä, kuten myöhemmin kuulimme, että tullaan nakurannalle virittäytymään ja mennään illalla klubille, jossa voi naida tai, kuten joillakin aviomiehillä on tapana, naitattaa vaimoaan muilla miehillä. Sellaiselle kubille en ole vaimoani saanut houkuteltua.


    • Anonyymi

      Tykkään olla kaiken kansan katseltavana kattoo sit kuka kattoo. Kun pitää silmiä kiinni, ei ees tiiä kattooko kukaan :)

      • Anonyymi

        Ei muutakun kokeilemaa.


      • Anonyymi

        Kyllähän moni pari sekä yksin nakuilija joko tyydyttää itse itseään tai yhdessä fantasioi näkemästään.


    • Anonyymi

      Kun naiset tiirailee paksua kulliani, kiihottavaa.

      • Anonyymi

        Nauttii sitten kotona omaa kivaa tai fantasiassa kanssasi kun mies panee.


    • Anonyymi

      Pelkkä ajatus saa kullini värähtämään. Ajatus siitä, että olen juuri levittänyt aurinkovoidetta vartalolleni, rasvaten auringolle erityisen herkät alueet huolella, kun viereeni saapuu mies joka kysyy: voinko levittää aurinkorasvaa selkääsi. Makaan vatsallani jalat hieman levällään ja miehen kädet keskittyvät yhä enemmän takapuoleeni ja jalkoväliini. Hänen rasvatessani jäykistynyttä elintäni, tulen voimakkaammin kuin koskaan. Ympärillä seisoo kymmenisen katselijaa, jotka huokaillen seuraavat näytelmää siirtyen vähitellen lähemmäksi yksi kerrallaan kosketellen ja hyväillen vartaloani. Kalliolla olen kaikkien nähtävänä kun katselija toisensa jälkeen tunkeutuu minuun ja tyhjentää itsensä päälleni. Olen yltä päältä luonnon omassa aurinkovoiteessa.

    • Anonyymi

      Parasta nakurannalla on mielestäni, että alaston dresscode karsii pois ei-toivotut juntit. Siis mekastavat lapsiperheet, aggressiiviset homofoobikot, ja muun wt-porukan. Toki myös lämmin tuuli paljaalla iholla tuntuu mukavalta.

      • Anonyymi

        Se on ihan totta. Rannalla on mukavan seesteinen tunnelma. Ja ei vaatteet hiosta


      • Anonyymi

        Martti-Annikki, oletko kokeillut kuitua ? Ruokavaliossasikin on jotain tosi poskellaan ! Buahbuah !


    • Anonyymi

      Parasta on alasti uiminen. Vedessä on kaikkein mukavinta vapaana ilman mitään uikkareita. Samoin se auringossa kuivatteleminen alasti. Ulkomailla nakurannoilla parasta on, kun niissä on niin rauhallinen ja rento tunnelma. Kuten joku tuossa edellä mainitsi, niin puuttuu rääkyvät muksut, tiukkapipot aikuiset ja trendikkäät biitsien näyttäytyjät. Ja se kaikkien ihmisten alastomuus on niin luontevaa ja luonnollista.

      Toki oma pieni lisänsä on joskus pieni sähköinen tunnelma. Ihmisiä kun ollaan, niin joskus on havaittavissa pientä eroottista värettä, katseita ja lievää vaappuilevaa kankeutta. :)

      • Anonyymi

        Juurikin noin. Onneksi saa ensi viikolla tuota herkkua ja saa viedä naiseni sinne esille. Onneksi oon saanut hänet tästä innostumaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juurikin noin. Onneksi saa ensi viikolla tuota herkkua ja saa viedä naiseni sinne esille. Onneksi oon saanut hänet tästä innostumaan.

        Eka päivä takana ja todella hyvän näköisiä vartaloja ranta täynnä. Posliini valtaa alaa kovaa vauhtia sekä miehillä että naisilla. Naisilla esiintyy myös enemmän nykyään selkeästi itsensä esittelyä.


    • Anonyymi

      myös enemmän miehiä joilla penisrengas joka pitää peniksen mukavasti esillä samalla kun esinahka on vedetty aivan taakse

    • Kyllä eka kerta jännitti yli 20 vuotta sitten. Oli pakko sanoa itselleni että nyt vedät uikkarit alas. Kotimatkalla noin 4 tunnin jälkeen olin sitä mieltä että nyt tää on kokeiltu. Viikon päästä oli vaan pakko päästä takaisin. Vapatunut fiilis, ja kun tuntee koko vartalollaan auringon, tuulen veden. Ja kun ei ole väliä minkäkokoiset varusteet meillä on tai onko karvainen vai poslari. Luonnostaan olen karvainen mutta poslarina tuo vapautunut fiilis on minulla niin voimakas etten halua karvoja enää. Kyllä uikkarit löytyy mutta harvoin olen sen jälkeen käyttänyt.

    Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      3850
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      43
      3442
    3. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      56
      3177
    4. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      3038
    5. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      16
      3028
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2820
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2470
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      39
      2381
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2235
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      1999
    Aihe