Mikä nudismissa mielestänne parasta?

Anonyymi-ap

Muistan vielä, kun ensimmäisen kerran riisuuduin nudistirannalla. Jännitti, mutta mikä ihanan vapautunut tunne. Vapaana kaikkien katseiden alla, mutta silti rennon mielyttävä olo. Kävelimme puolisoni kanssa rantaviivassa ja vastaan tuli muita alastomia pariskuntia. Oli mahtava tunne. Niin se on vieläkin.

Miten teillä? Mikä on julkisessa alastomuudessa parasta ja millainen oli teidän ensimmäinen ranrakokemuksenne?

23

2511

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eka kerta tapahtui vähän vahingossa mutta saman kivan fiiliksen siitäkin sai, sen jälkeen ei oikeistaan muita rantoja olla käytettykkään.
      Parasta on se vapautunut fiilis ja nykyisin pidetään molemmat myös muiden miesten katseista koska meillä vaimo on aika seksikkään näköinen myös nakuna.
      En voi kuin suositella.
      M51

    • Anonyymi

      Vuoden -87 jälkeen KAIKKI rantalomat naturistikohteissa.

    • Anonyymi

      Ensimmäinen kerta jännitti. Parasta on vapauden tunne. Sillä ei ole väliä, näenkö muita nakuna tai näkeekö joku minut, pääasia että alastomuus on sallittua.

      • Anonyymi

        Lähtisit joskus koneen äärestä luontoon nakuilemaan, niin saattaisit itsekin kohdata harakan.


    • Anonyymi

      Olin päättänyt naiseni lähdettyä, että käyn kokeilemassa kaikkea uutta, mm nudistirantaa. Pari päivää ennen menoa sovitin aikataulut ja menot että voin mennä. Sitten alkoi jännittää ja kiihottaa etukäteen. Heräsin yölläkin kiihottuneena. No sitten kun aamu koitti, piti vielä itselle pitää palopuhe pakatun repun edessä etten peru sovittua. Määränpäässä airingonpalvojat tietysti kääntyivät katsomaan kuka tupsahti tontille. Otin yhden hyvännäköisen kaverin kanssa silmäkontaktin ja aloin riisuuntumaan. Voi hittolainen-oli kuin 100 sähikäistä ja perhosta vatsassa. Alasti levitin hitaasti pyyhkeen maahan ja otin eväät ja juomapullon kunnes kävin pyyhkeen päälle. Otin aurinkoa selälläni haarat ja polvet levällään. Ohikulkijat mittailivat kroppaani ja ohittivat hitaasti. Välillä piti vaihtaa asentoa kun kiihotti muiden katseen alla oleminen ja vapautuminen vaatteista. Ihanaa. Otin reppuun kumejakin mukaan mikäli seuraa löytyisi, mutta ei tuolla kertaa.

      • Anonyymi

        Kyllähän tosi on aika iso osa nakuilijoista nauttii kun toiset nakuilijat näkee. Eikä siinä mitään pahaa ole, siippani kanssa molemmat kiihotumme aurinkoa ottaessamme. Molemmat levitämme jalkojamme että naisellani pillu näkyy hyvin ja itselläni kalu kunnolla. Pari 40v


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllähän tosi on aika iso osa nakuilijoista nauttii kun toiset nakuilijat näkee. Eikä siinä mitään pahaa ole, siippani kanssa molemmat kiihotumme aurinkoa ottaessamme. Molemmat levitämme jalkojamme että naisellani pillu näkyy hyvin ja itselläni kalu kunnolla. Pari 40v

        Tuo on niin totta. Katselijoita saisi vain olla enemmän.
        M51


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on niin totta. Katselijoita saisi vain olla enemmän.
        M51

        Tykkäisin kanssa-katselijoista ja koskettelijoista (itseään ja minua). Mikäköhän on paras viikonpäivä tähän ?
        M44b-curios


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllähän tosi on aika iso osa nakuilijoista nauttii kun toiset nakuilijat näkee. Eikä siinä mitään pahaa ole, siippani kanssa molemmat kiihotumme aurinkoa ottaessamme. Molemmat levitämme jalkojamme että naisellani pillu näkyy hyvin ja itselläni kalu kunnolla. Pari 40v

        Nelikymppisiä mekin olimme kun vaimon kanssa uskaltauduimme nakurannalle Saksassa. Asetuimme lähelle samanikäistä pariskuntaa, ja kohta, tuskin pyhkeille asetuttuamme huomasimme, että viereisen pariskunnan rouva nousi keikistelemään, heittelemään hymyään ja esittelemään sulojaan. Vaimo hämmentyi, ei tiennyt katsoako vai ei, ja minulle pamahti erektio, niin uutta ja outoa, jännittävää se oli. Kyllähän me siitä tasaannuimme ja rentouduimme. Ja kovasti olemme tykänneet, vaimokin oppinut nauttimaan siitä mitä näkee ja mitä näyttää. Olisiko tämä ensimmäinen pariskunta ollut niitä, kuten myöhemmin kuulimme, että tullaan nakurannalle virittäytymään ja mennään illalla klubille, jossa voi naida tai, kuten joillakin aviomiehillä on tapana, naitattaa vaimoaan muilla miehillä. Sellaiselle kubille en ole vaimoani saanut houkuteltua.


    • Anonyymi

      Tykkään olla kaiken kansan katseltavana kattoo sit kuka kattoo. Kun pitää silmiä kiinni, ei ees tiiä kattooko kukaan :)

      • Anonyymi

        Ei muutakun kokeilemaa.


      • Anonyymi

        Kyllähän moni pari sekä yksin nakuilija joko tyydyttää itse itseään tai yhdessä fantasioi näkemästään.


    • Anonyymi

      Kun naiset tiirailee paksua kulliani, kiihottavaa.

      • Anonyymi

        Nauttii sitten kotona omaa kivaa tai fantasiassa kanssasi kun mies panee.


    • Anonyymi

      Pelkkä ajatus saa kullini värähtämään. Ajatus siitä, että olen juuri levittänyt aurinkovoidetta vartalolleni, rasvaten auringolle erityisen herkät alueet huolella, kun viereeni saapuu mies joka kysyy: voinko levittää aurinkorasvaa selkääsi. Makaan vatsallani jalat hieman levällään ja miehen kädet keskittyvät yhä enemmän takapuoleeni ja jalkoväliini. Hänen rasvatessani jäykistynyttä elintäni, tulen voimakkaammin kuin koskaan. Ympärillä seisoo kymmenisen katselijaa, jotka huokaillen seuraavat näytelmää siirtyen vähitellen lähemmäksi yksi kerrallaan kosketellen ja hyväillen vartaloani. Kalliolla olen kaikkien nähtävänä kun katselija toisensa jälkeen tunkeutuu minuun ja tyhjentää itsensä päälleni. Olen yltä päältä luonnon omassa aurinkovoiteessa.

    • Anonyymi

      Parasta nakurannalla on mielestäni, että alaston dresscode karsii pois ei-toivotut juntit. Siis mekastavat lapsiperheet, aggressiiviset homofoobikot, ja muun wt-porukan. Toki myös lämmin tuuli paljaalla iholla tuntuu mukavalta.

      • Anonyymi

        Se on ihan totta. Rannalla on mukavan seesteinen tunnelma. Ja ei vaatteet hiosta


      • Anonyymi

        Martti-Annikki, oletko kokeillut kuitua ? Ruokavaliossasikin on jotain tosi poskellaan ! Buahbuah !


    • Anonyymi

      Parasta on alasti uiminen. Vedessä on kaikkein mukavinta vapaana ilman mitään uikkareita. Samoin se auringossa kuivatteleminen alasti. Ulkomailla nakurannoilla parasta on, kun niissä on niin rauhallinen ja rento tunnelma. Kuten joku tuossa edellä mainitsi, niin puuttuu rääkyvät muksut, tiukkapipot aikuiset ja trendikkäät biitsien näyttäytyjät. Ja se kaikkien ihmisten alastomuus on niin luontevaa ja luonnollista.

      Toki oma pieni lisänsä on joskus pieni sähköinen tunnelma. Ihmisiä kun ollaan, niin joskus on havaittavissa pientä eroottista värettä, katseita ja lievää vaappuilevaa kankeutta. :)

      • Anonyymi

        Juurikin noin. Onneksi saa ensi viikolla tuota herkkua ja saa viedä naiseni sinne esille. Onneksi oon saanut hänet tästä innostumaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juurikin noin. Onneksi saa ensi viikolla tuota herkkua ja saa viedä naiseni sinne esille. Onneksi oon saanut hänet tästä innostumaan.

        Eka päivä takana ja todella hyvän näköisiä vartaloja ranta täynnä. Posliini valtaa alaa kovaa vauhtia sekä miehillä että naisilla. Naisilla esiintyy myös enemmän nykyään selkeästi itsensä esittelyä.


    • Anonyymi

      myös enemmän miehiä joilla penisrengas joka pitää peniksen mukavasti esillä samalla kun esinahka on vedetty aivan taakse

    • Kyllä eka kerta jännitti yli 20 vuotta sitten. Oli pakko sanoa itselleni että nyt vedät uikkarit alas. Kotimatkalla noin 4 tunnin jälkeen olin sitä mieltä että nyt tää on kokeiltu. Viikon päästä oli vaan pakko päästä takaisin. Vapatunut fiilis, ja kun tuntee koko vartalollaan auringon, tuulen veden. Ja kun ei ole väliä minkäkokoiset varusteet meillä on tai onko karvainen vai poslari. Luonnostaan olen karvainen mutta poslarina tuo vapautunut fiilis on minulla niin voimakas etten halua karvoja enää. Kyllä uikkarit löytyy mutta harvoin olen sen jälkeen käyttänyt.

    Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5705
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2469
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2400
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2042
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      56
      956
    6. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      10
      922
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      912
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      872
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      795
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      755
    Aihe