Tärkeä olis huomioida tietenkin
Talouden toiminnasta olisi hyvä ymmärtää se, että työvoimapula tulee ratkaistuksi sillä, että tehdystä työstä maksetaan tarpeeksi. Jos työtä x ei haluta tehdä tietyllä palkalla, niin voidaan ajatella, että kysyntää ei myöskään palvelulle, jota tuotetaan, ole tarpeeksi. Jos taas palkka nousee, on se merkki siitä, että kyseiselle palvelullekin on kovempi kysyntä, ja työntekijät kyllä saadaan tätä kautta, että nostetaan palkkaa.
hyvä ymmärtää ksi sillä, että tehdä
5
186
Vastaukset
- Anonyymi
Mäkysen talousoppeja
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178746591
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Toimitusjohtajien ja muiden korkeimpien johtajien töitä ei haluaisi tehdä yhtään kukaan.
Siksi toimitusjohtajien hommiin pitää houkutella 700.000...900.000 €/kk suuruisilla palkoilla, ja miljoonien eläke-eduilla. Muuten näitä roskahommia kukaan ei suostuisi tekemään.
Onneksi kuitenkin kovalla rahalla saadaan sentään nämäkin hyljeksityt hanttivirat täytettyä, ja yhteiskunta pystyy toiminassa. - Anonyymi
En ymmäräkän muta kuin että kaikki urittöjät on vero loisii.
Vaikka ei kaikkimtahtomataan - Anonyymi
Esim kun palkansaajat ei saa mitään vähenyksi toisille niitä vaan jaetaan kilvan
SEN SIJAAN työnantajajärjestöjen jäsenmaksujen säätäminen vähennyskelvottomiksi olisi ministeriön mukaan vastoin elinkeinoverotuksen nettotulon verottamista koskevaa periaatetta.
– Uskomaton ja suorastaan ideologinen esitys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692733
- 632674
- 681792
- 241627
- 201550
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91490- 151392
- 481247
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81207