To 1.6 on kuntalaisilla oikeus käyttää kaupungin puistoaluetta. Kotiniemen hoitokodin-venevalkaman kautta. Kahden omakotitalon tonttien reunaa aina Tiiliniemen kärkeen. Toivotaan, että trampoliini on vielä tänäkin kesänä lasten iloksi puistossa.
Kaksi yötä ja Tiiliniemessä saa liikkua!
Anonyymi-ap
242311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sellomusiikin tahtiin.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17874704j
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Höpö höpö ja huomenna lisää
Katsotaan jos sellisti saa myytyä asuntonsa niin joutuuko lähtemään uusikin omistaja pois sitten on se naapuri häirikkö rouvansa kanssa seurataanmielekiinnolla
Nyt olet ymmärtänyt väärin. Ainoita häiriköitä asuinalueella ovat olleet juurikin nämä poismuuttajat.
Jaa, minä olen puolestani saanut ihan toisenlaisia vastauksia niin sillä kyseisellä asuinalueella asuvilta kuin laajemmastikkin Nurmeksessa. Ihmiset tuntevat toisensa tällä kylällä erittäin hyvin, varsinkin pitkään asuneet.
Torille juhlimaan 🥳
Näitä purettavia sopimuksia olisi muuallakin Nurmeksessa, kun ei ajatella asioita loppuun asti ennen kuin päätetään pienellä porukalla.
Tiiliniemen vuokrasopimus ei ole ainoa kenelle Nurmeksen kaupunkiin on vuokrannut lähivirkistysaluetta kuten Tiiliniemessä. Samanlaisia vuokrasopimuksia on lukuisia. Tiiliniemen vuokrasopimus on kuitenkin ainoa kenen vuokrasopimus on yllättäen purettu. Ei kuulosta yhdenvertaiselle kohtelulle.
Tiiliniemen vuokrasopimus lienee ainut joka on purettu, koska se on tehty väärin perustein väärän ihmisen toimesta ja itse sopimushan ei ole edes lainvoimainen. Toisaalta lakihan ei taida viulistia koskea.
haistakaa huilu sellistin ihannoiat. asuttu vuosikymmeniä kyseisellä alueella ja koskaan ei mitään häiriötä ennen kuin soittoniekka vaimoineen muutti alueelle
👍👍👍
On tosiaan nämä mustamaalaajat monella palstalla näyttäneet kasvonsa.🤢🤮
No niin on.
Se on jännä että se vika on aina näissä "muualta tulleissa" joka ikisessä asiassa. Ehkä parempi että Nurmekseen ei muuta enää ulkopaikkakuntalaisia niin saavat ahdasmieliset sisäsiittoiset juntit (Paljasjalkaiset) lisääntyä pikkuserkkujensa kanssa kuten tähänkin asti. Ei se Nurmeksen paska maine ihan tuulesta temmattu ole. Kateellisia kyräilijöita paskanjauhajia koko paskakylä täynnä. Luojan kiitos kuihtuu ja näivettyy hyvää vauhtia tämäkin "kaupungin" irvikuva.
T: Nurmeslainen.
Eihän kukaan normaali ihminen laittele kieltotauluja virkistysalueille ja rupea omistelemaan kaupungin maita. Menehän itseesi?
No varmasti rupeaa jos kaupunginjohtaja (laittomasti) vuokraa sen virkistysalueen sulle 😇
Näin on
Ne kieltotaulut oli laiteltu jo ennen vuokraamista. Konnalla on konna puolustajana?
Höpö höpö
omakotitalon tonttien reunaa
Voisitteko oikeasti jo lopettaa tämän?! Nyt paiskatkaa molemmat osapuolet kättä päälle ja jatkakaa elämää. Riitely pilaa teidän kaikkien elämän.
Kenen kanssa voi sitä kättä paiskata? Edellinen k.johtaja on poissa. Ei voi olla siis pyytämässä anteeksi ja korjaamassa kuntalaisille tekemisiään. Hän ylitti valtuuksensa. Meinaatko, että kuntalaisten etua ei saa valvoa. Päättäjämme eivät niin tehneet. Joten rohkeutta sen sijaan löytyi yksittäisiltä kuntalaisilta. He lähtivät puolustamaan sinunkin etujasi. Elämme kuitenkin oikeusvaltiossa. Nurmes on kaunis, pieni kaupunki. Kesäisin ohi ajaessani, muistelen lapsuuttani siellä. Aikanaan palaan lepoon kalmistoon sinne.
No perkele, minäpä tulen saatana sinne paljon puhutulle yleisellä virkistysalueelle viikonlopuksi vähän virkistäytymään. Mielenkiinnolla seuraan tuleeko joku änkyttämään ja varsinkin käveleekö änkyttäjä enää sitten omin jaloin takaisin. =)