Perussuomalainen vappusatanen!

Anonyymi-ap

Tarkoittaa sitä että sitä ei anneta vaan otetaan pois ja vielä kerran kuussa. Lopuksi pieni kevennys...

Mitä eroa on vessapaperilla ja persulla ?
Persu on yksinkertainen 😂

9

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Soinikin beilä,jidas takin käännössä purra nopeamapimgakinköömmpssä

      Taas petetiin äänestäjät ääjamtyhmöt edeleen äänestää persuja

    • Anonyymi

      Huorapuolue demarien vappusatantn oli vitsi, huoraåuolue demarien "kaikille ilmainen terveystarkastus" ei enää mennyt läpi. Kyl vituttaa huorademarien kannattajia tosi rankasta. Riikka ja Petteri pistää demarihuorat töihin. Hahhahhaaa. Tiedätkö mitä, jos Petteri ei kuuntele Riikkaa, on jo seuraavienkin vaalien voittaja tiedossa. Hahhahhaaaa. Kansa on puhunut antamalla äänet. Pidä sinä surkea vähemmistöjämä vaan mölyt mahassa. ENEMMISTÖ on äänestänyt kokkareet ja persut. HURRAAAAA!!!

    • Miten tuo vappusatanen nyt sitten liittyy perussuomalaisiin ?

      Vappusatanenhan oli Rinteen ennen vaaleja antama suora lupaus.
      Perussuomalaiset eivät sellaisia ole vaaleissa tehneet ?

      • Anonyymi

        Johan minä selitin, mikä on perusuomalainen vappusatanen, se tarkoittaa sitä että se otetaan leikkausten muodossa pois ja useampaan otteeseen.


      • Anonyymi

        Tämä kuuluu näihin typeriin aloituksiin mitä tämä Vauriparka tuskissaaan tehtailee vartin välein


      • Anonyymi kirjoitti:

        Johan minä selitin, mikä on perusuomalainen vappusatanen, se tarkoittaa sitä että se otetaan leikkausten muodossa pois ja useampaan otteeseen.

        Niinpä niin, edelleenkin miten se liittyy perussuomalaisiin ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Johan minä selitin, mikä on perusuomalainen vappusatanen, se tarkoittaa sitä että se otetaan leikkausten muodossa pois ja useampaan otteeseen.

        Entisen hallituksen päiväkäsky" , joka vielä nimellisesti on olemassa, to alkaa visan vingutus ja bileitä su asti ! Nyt tulee se Maanantai kun katsotaan kenen vuoro maksaa seuraavat kierrokset ! Tuhatlappusia lenteli pitkin maailmaa , yksi tytteli sanoi joka paikassa Olemme rikas maa , ei meille kuulukkaan enempää . Nyt sitten alkaa rapulavuodet ehkä ???


      • Anonyymi
        Chaizzer kirjoitti:

        Niinpä niin, edelleenkin miten se liittyy perussuomalaisiin ?

        Peeeusut on luvannut vaalipuheissa vastustaa aina mamutusta.
        Siihenkin soinikin toi Suomeen 35ooo mamua olessani ulkoministerinä.

        Oesåruatnkiibasti vastuti mamutusta ja nyt oikeen kilvan mamjau
        haoajaa reuottalaisten ja kokomuskenmkanssa suomen täyteen
        Niin oienellä palkalla että työlöiset saanme kepa taala elättääähyödunmnapaa taas baam rikaat


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      40
      11734
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      33
      4689
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      251
      2837
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      147
      2620
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      112
      1712
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      15
      1081
    7. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      209
      872
    8. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      840
    9. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      62
      786
    10. Puualan yrittäjä

      Kuka mahtaa olla? Eikö tuhkaa saa levittää metsään?
      Kauhava
      10
      758
    Aihe