Tuoreet tilastot ovat valmiina käyttöönne.
Valehtelevatko tilastot?
Työllisyysaste, 20–64-vuotiaat, trendi: 78,6% Huhtikuu 2023.
Koska viimeksi työllisyysaste on ollut näin korkea?
Mitä Orpo1 tekee työllisyyden eteen? Millä keinoin nostatte työllisyyden nextille levelille?
Työllisyysaste 78,6% huhtikuu 2023
20
233
Vastaukset
- Anonyymi
Kantasuomalaisten työllisyys pahasta, maksaa yrityksille liikaa.
Ulkomaalainen harjoittelija- ja työllistystuki työllisyys hyvästä, ei maksa yrityksille mitään.
Vielä kun Orpo saa vaadittua yritysverot sellaiselle loputkin julkisen sektorin rampauttavalle tasolle niin sitten se naama vasta loistaa. Markkinaliberalismia palvova wannabee Thacher Elina Valtonen vetää varmaan niitä neuvottelija. - Anonyymi
Hyvä Marinin hallitus! Näytit oikeistotomppeleille närhenmunat. Nyt sitten katsellaan, miten perskokkareet tuhoavat tuon.
- Anonyymi
🌹 🌹 🌹 🌹 🌹
- Anonyymi
Hyvä referenssitaso. Nähtäväksi jää paljonko kansan ostovoima paranee Orpo1:n aikana.
Kyllä, tilastot tosiaan valehtelevat, kuten aina. Siksi on tilastoja, niillä jokainen saa osoitettua juurikin sen mitä kukin tarvitsee ja kulloinkin haluaa. Totuuden kanssa niillä ei ole varsinaisesti mitään tekemistä.
Tilastot ovat juurikin kuten niitä laaditaan ja luetaan.- Anonyymi
Tilastot ovat siis persuille myrkkyä? Mieluummin luotetaan populistiseen propagandaan?
- Anonyymi
Tilastokeskuksen tilastot laaditaan joka vuosi samalla tavalla. Ei niissä olisi muuten mitään järkeä.
Joko Hankamäki julkaisee pamfletin Totuus sattuu aivoon? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tilastot ovat siis persuille myrkkyä? Mieluummin luotetaan populistiseen propagandaan?
Putinin fiktiivisiin vaihtoehtoihin.
Anonyymi kirjoitti:
Tilastot ovat siis persuille myrkkyä? Mieluummin luotetaan populistiseen propagandaan?
Myös se sinun populistinen propaganda, perustuu tilatoihin . . . . sellaisia ovat nimenomaan tilastotiedot. Kaikille tapeeseen jotakin. Kyse ei ole siitä, mitä esitetään, vaan se miten esitetään.
- Anonyymi
Chaizzer kirjoitti:
Myös se sinun populistinen propaganda, perustuu tilatoihin . . . . sellaisia ovat nimenomaan tilastotiedot. Kaikille tapeeseen jotakin. Kyse ei ole siitä, mitä esitetään, vaan se miten esitetään.
Heh... Kiepsautit sitten asian ympäri Kremlin propaganda-aapisen oppeja mukaellen. Vikahan ei voi olla kuin tilastoissa :)
Tilasto ei valehtele, toisin kuin propagandisti. Minä en tarvitse populismia, koska siitä ei ole kuin haittaa faktapohjaiselle tarkastelulle. Anonyymi kirjoitti:
Heh... Kiepsautit sitten asian ympäri Kremlin propaganda-aapisen oppeja mukaellen. Vikahan ei voi olla kuin tilastoissa :)
Tilasto ei valehtele, toisin kuin propagandisti. Minä en tarvitse populismia, koska siitä ei ole kuin haittaa faktapohjaiselle tarkastelulle.Jaahas, että taas sellainen tuli tehtyä . . . heh heh
Sinä ja tilastolliset faktasi . . . . Tilastot ovat nimenomaan valheellisia, muokattavissa tarpeeseen. Siksi samoista tilastoista saadaan erilaisia otoksia, ja ne kaikki ovat periaatteessa totuudenmukaisia - tilastollisesti. Eivät reaalimaailmassa.- Anonyymi
Chaizzer kirjoitti:
Jaahas, että taas sellainen tuli tehtyä . . . heh heh
Sinä ja tilastolliset faktasi . . . . Tilastot ovat nimenomaan valheellisia, muokattavissa tarpeeseen. Siksi samoista tilastoista saadaan erilaisia otoksia, ja ne kaikki ovat periaatteessa totuudenmukaisia - tilastollisesti. Eivät reaalimaailmassa.Onnea matkaan. Uskomuksilla ei valtiota johdeta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh... Kiepsautit sitten asian ympäri Kremlin propaganda-aapisen oppeja mukaellen. Vikahan ei voi olla kuin tilastoissa :)
Tilasto ei valehtele, toisin kuin propagandisti. Minä en tarvitse populismia, koska siitä ei ole kuin haittaa faktapohjaiselle tarkastelulle.Spin to Win.
- Anonyymi
Helppo homma.
Siirretään pitkäaikaistyöttömät jotka ei työllisty eläkkeelle ja säästöä syntyy valtiollisissa menoissa sosiaalisten kulujen poistumisen myötä , kun käytetään eläkekassoja ja työllisyys aste paranee.- Anonyymi
Tuo on kuin hölmöläisten peiton jatkamista.. Kun pitkäaikaistyöttömät saisivat mitätön eläkkeen, olisi turvautua sossuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on kuin hölmöläisten peiton jatkamista.. Kun pitkäaikaistyöttömät saisivat mitätön eläkkeen, olisi turvautua sossuun.
Entä varhaiseläkkeellä eläkettä nauttivat yritysjohtajat?
- Anonyymi
25% työttöminä; siihen vielä toinen 25% ja työllisyysaste 50%.
- Anonyymi
Kun persut pääsevät valtaan, niin työllisyys kasvaa ainakin 103%:iin.
- Anonyymi
Viisikko senkin sai aikaan 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410