ja perseennuolijansa Sinnemäki on kuin sitruunan syönyt. Maistuuko Oden persehiki nyt kitkerältä?
Niin siinä käy kun kiduttaa köyhiä ja leikkii Hitleriä. Joko kansa tai liittoutuneet demokraattiset voimat kostavat rikokset ihmisyyttä vastaan.
Niin siinä käy kun kiduttaa köyhiä ja leikkii Hitleriä. Joko kansa tai liittoutuneet demokraattiset voimat kostavat rikokset ihmisyyttä vastaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Julistettaisiinko hänet samalla lainsuojattomaksi samaan joukkoon Hitlerin ja Stalinin mukaisesti, Joutaisi jo samoille metsästysmäille muutenkin heidän mukaansa!
Täällä Soininvaaran ideologian ryöstämä eläkeläisten yhdistys. Jäsenmaksu on 1000 Euroa vuodessa jokaiselta ryöstetyltä eläkeläiseltä, jonka Soininvaaran ideologia perii jokaiselta ryöstetyltä etukäteen. Ja on perinyt jo vuosia sekä perintä jatkuu edelleen! Eikä se mene samaan kassaan kuin vihreiden lentovero, vaan johonkin pohjattomaan kassaan josta maksellaan korkeita kansanedustajien palkkioita, kuten Soininvaaralle, konka ansio nousi välittömästi heti ensimmäisenä riistonvuotena huimastai, sekä kustannetaan edustajien ilmaisiksi muodostuneita lentomatkoja.
Onko mielenterveyspillerit hukkuneet ja öölirahat lopussa. Minun eläkkeeni rullaa ihan normaalisti. Ei mitään ongelmia. Muuta Venäjälle, jos siellä on asiat paremmin!!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000109&posting=22000000008164928
Siitä, mikä oli Oden ensimmäisen aloitteen vaikutus Mönkäreen johtaman sosiaali ja terveysministeriön laatimaan, voidaan esittää vain pelkkiä arvailuja, elleivät STM:n virkamiehet ja Mönkäre ole puhuneet asiasta.
Voitte minun puolestani jatkaa kampanjointia eläkeleikkausten palauttamiseksi, mutta muistakaa puhua tosiasioista. Myönnän, että Soininvaaran aloite on EHKÄ vaikuttanut myöhempiin eläkeratkaisuihin. Lainmukaisuuden kiistanalaisuus on tullut selväksi, joten siitä ei tarvitse enää ainakaan minulle kirjoitella.
Itse kannatin Cronbergia, jotta saataisiin koko maakuntavihreys kukoistamaan, eikä pelkästään suurimmat kaupungit.