Sillat täytyisi rakentaa välille Männistö-Iso-Telkko-Vaajasalo ja siitä onkin yhteys jo toiselle puolelle mantereelle.
Näin saataisiin sivistys Vehmersalmelle ja lyhyt matka viinakauppaan.
Näin saataisiin sivistys Vehmersalmelle ja lyhyt matka viinakauppaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lyhenisi matka Joensuuhunkin jonkinverran.
Nyt ei ole yhtään ideaa enää. Luovuus on nollassa. Niuvan arkkitehtikerho viettää pari päivää lomaa.Nyt ei ole yhtään ideaa enää. Luovuus on nollassa. Niuvan arkkitehtikerho viettää pari päivää lomaa.Nyt ei ole yhtään ideaa enää. Luovuus on nollassa. Niuvan arkkitehtikerho viettää pari päivää lomaa.Nyt ei ole yhtään ideaa enää. Luovuus on nollassa. Niuvan arkkitehtikerho viettää pari päivää lomaa.Nyt ei ole yhtään ideaa enää. Luovuus on nollassa. Niuvan arkkitehtikerho viettää pari päivää lomaa.
Äläpäs sekoilee siellä. Täällä kyllä arkkitehtikerhossa luovuus hyppäsi yllättäen. Lisääkin on ideoita mutta jaetaan ne tasaisesti tänne, huomenna sitten seuraava.
Minusta paljon isompi kysyntä olisi sillalle Siilinjärvelle. Se on iso ja kasvava asutuskeskus.
Sitä siltaa suunniteltiin jo kymmeniä vuosia sitten. Tunneli olisi tullut Linnapellon kohdalle ja silta ja pengerrys sekä oikotie Vaajasalon kautta aina Vartialaan asti. Mutta eipä toteutunut.
Kaivuutyöt alkaa maanantaina.
Näin insinöörismiehenä rakentaisin kyllä ne sillat järvien ali
Aivan, sinä kun olet ali-insinööri ja minä yli-insinööri.
Jep