Mistä tapahtumasta on alettu persuista käyttämään tällaista nimitystä? Kiinnostaisi nimityksen historia.
Kiilusilmäinen persu?
Anonyymi-ap
20256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
kissan silmät kiiluu pimeässä
Mouruavan kollin myös kuulee....
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17882208x
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Miten ihana asia, että persut kiinnostavat niin paljon ja niin monia.
Sinähän tuon asian parhaiten tiedät, kun kerran nimityksen keksit.
Moktar.Gubta keksi kyseisen haukkumanimen. On itse kääiö.
Sinä päivänä kun kiiluvasilmäinen viha katoaisi persujen silmistä ja naamasta, persuilla ei ole enää mitään katu-uskottavuutta. Vihasta ja kiiluvista silmistä persut tunnetaan. Siksi on parasta pysyä heistä mahdollisimman kaukana. On yksi megaluokan murhe vähemmän.
Megaluokan punikkihomo?
Demukeillakin kiiluu silmä, rasvattuna housussa.
Nimitys on syntynyt samaan aikaan kuin ensimmäinen persu.
Persun silmät kiiluvat kun se kateellisena katsoo toisen omaa ja odottaa tilaisuuttaan varastaa.
Persu tuntee riivattua vihaa kaikkea kohtaan mikä on persukuplan ulkopuolella. Siinä kiiluu persulla silmät sekä naama. Vesikauhuinen villikissa vihassaan on pelkkä hömelö söpöliini persujen tuntemaan vihaan verrattuna.
Persusta tulee todella kiilusilmäinen ryystämällä omaa kuohuviiniään: poretabletteja aspiriinia kiljun sekaan.
Kilju ja asperiini on demuleiden arkicoctail, juhlapyhinä sama, mutta kiljun tilalla tenttua.
Vaikea sanoa, milloin sanonta otettiin käyttöön, on kuitenkin hyvin kuvaava ilmaisu.
Intelligent.
Kiilusilmäisyys on hillotolppapersun ominaisuus. Vaalikarjapersun taas tunnistaa apaattisesta toljotuksesta, johon saattaa tulla hieman eloa, kun mainitaan maahanmuutto tai bensan hinta.
Sanna on esimerkki apaattisesta toljottajasta, on kuin puulla päähän kolautettu isosilmäinen pöllö.
Anonyymi 03.05.2022 11:05
Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä.
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla luotsinpestin suojista ("Roskaväellä on roskaväen huvit").
Taitaa tohtori Ollinkin silmät kiilua.
Mitäs sitä t enholle muuta? Puuppako kimmiä kohiseeko koski? Voi reppanaa...
Köyhiltä leikataan ja rikkaille annetaan, se on edelleen persujen murtumaton peruslinja.