Poliisi kertoo ottaneensa kiinni yhden henkilön rikoksesta epäiltynä.
Hieman yli 60-vuotias mies kuoli myöhään maanantai-iltana Hämeenlinnan Katumantiellä tapahtuneen liikenneonnettomuuden johdosta.
Mies menehtyi tapahtumapaikalla saamiinsa vammoihin.
Poliisi kutsuu onnettomuutta yliajoksi ja on ottanut tapahtumiin liittyen kiinni yhden henkilön rikoksesta epäiltynä. Hänen kuulustelunsa on aloitettu.
Tapauksen tutkinnanjohtaja, Hämeen poliisilaitoksen rikoskomisario Riku Vihtilä kertoo, että onnettomuudessa kuollut mies oli jalankulkija ja häneen törmännyt ajoneuvo oli matkailuauto.
Vihtilän mukaan onnettomuus ei aiheuttanut vaaraa muille henkilöille.
Poliisi tutkii tapahtunutta kuolemantuottamuksena ja liikenneturvallisuuden vaarantamisena.
Poliisin mukaan asiasta ei voi tutkinnallisista syistä kertoa tässä vaiheessa enempää.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c6c2ecc0-ad80-427c-b9cc-51affdf6b07b
Yliajo Hämeenlinnassa: Noin 60-vuotias kuoli
11
587
Vastaukset
- Anonyymi
Yliajo Hämeenlinnassa: Noin 60-vuotias kuoli
Poliisi kertoo ottaneensa kiinni yhden henkilön .
Hieman yli 60-vuotiaan miehen epäillään kuoleen myöhään maanantai-iltana Hämeenlinnan Katumantiellä tapahtuneen liikenneonnettomuuden johdosta.
Mies menehtyi tapahtumapaikalla saamiinsa vammoihin.
Poliisi kutsuu onnettomuutta yliajoksi ja on ottanut tapahtumiin liittyen kiinni yhden henkilön rikoksen johdosta. Hänen kuulustelunsa on aloitettu.
Tapauksen tutkinnanjohtaja, Hämeen poliisilaitoksen rikoskomisario Riku Vihtilä kertoo, että onnettomuudessa epäilty kuollut mies oli jalankulkija ja häneen törmännyt ajoneuvo oli matkailuauto.
Poliisi tutkii tapahtunutta kuolemantuottamuksena ja liikenneturvallisuuden aiheuttamisena. - Anonyymi
Hiljainen katu, jolla kevyen liikenteen väylä erikseen. Todennäköisesti kävelijä ajettu yli suojatiellä, tai sitten autoilija on kääntynyt pihaan ja ajanut siinä tilanteessa päälle.
- Anonyymi
Ei voi tietää, kun ei voi tietää.
- Anonyymi
Papukaija monistaa lehtiuutisia.
Talenttia!- Anonyymi
Kenties. Pitäähän sitä kuitenkin jotakin kirjoittaa, jotta saadaan keskustelu aikaiseksi. Liikenneonnettomuudet palstalla keskustellaan liikenneonnettomuuksista, kuten nimikin jo paljastaa.
- Anonyymi
Tässä oikea tapa kertoa asia ilman epäillään houreita
Mies menehtyi tapahtumapaikalla saamiinsa vammoihin.
Poliisi kutsuu onnettomuutta yliajoksi ja on ottanut tapahtumiin liittyen kiinni yhden henkilön rikokseen syyllistymisestä. Hänen kuulustelunsa on aloitettu.
Tapauksen tutkinnanjohtaja, Hämeen poliisilaitoksen rikoskomisario Riku Vihtilä kertoo, että onnettomuudessa kuollut mies oli jalankulkija ja häneen törmännyt ajoneuvo oli matkailuauto.
Vihtilän mukaan turma ei aiheuttanut vaaraa muille henkilöille.
Poliisi tutkii tapahtunutta kuolemantuottamuksena ja vakavan liikenneturman aiheuttamisena.- Anonyymi
Epäillään trolli se vaan jaksaa tuota paskaansa aina vaan palstalle suoltaa, ymmärtämättä etteihän tuolla hänen rikollisella tavallaan poliisi tai media koskaan tule tapahtumista uutisoimaan.
- Anonyymi
Yliajo ehkä Hämeenlinnassa: Noin 20-60-vuotias saattoi menettää henkensä hallinan
Poliisi kertoo saattaneensa ottaa kiinni yhden tai kaksi henkilöä tai eläintä.
Hieman yli tai alle 60-vuotiaan miesoletetun epäillään kuoleen myöhään maanantai-iltana tai keskiviikkona puolilta päivin Hämeenlinnan Katumantiellä tai jossain niillä main mahdollisesti tapahtuneen liikenneonnettomuuden tai murhan johdosta.
Mies kenties menehtyi tapahtumapaikalla (tatort) tai jossain muualla saamiinsa vammoihin.
Poliisi tai palomies kutsuu onnettomuutta yliajoksi tai alipysäytykseksi, ja on ottanut tapahtumiin liittyen kiinni yhden henkilön, tai mahdollisesti laaman, rikoksen johdosta. Hänen kuulustelunsa on saatettu aloittaa, laama ei tiettävästi ole antanut kommenttiaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yliajo ehkä Hämeenlinnassa: Noin 20-60-vuotias saattoi menettää henkensä hallinan
Poliisi kertoo saattaneensa ottaa kiinni yhden tai kaksi henkilöä tai eläintä.
Hieman yli tai alle 60-vuotiaan miesoletetun epäillään kuoleen myöhään maanantai-iltana tai keskiviikkona puolilta päivin Hämeenlinnan Katumantiellä tai jossain niillä main mahdollisesti tapahtuneen liikenneonnettomuuden tai murhan johdosta.
Mies kenties menehtyi tapahtumapaikalla (tatort) tai jossain muualla saamiinsa vammoihin.
Poliisi tai palomies kutsuu onnettomuutta yliajoksi tai alipysäytykseksi, ja on ottanut tapahtumiin liittyen kiinni yhden henkilön, tai mahdollisesti laaman, rikoksen johdosta. Hänen kuulustelunsa on saatettu aloittaa, laama ei tiettävästi ole antanut kommenttiaan.Hyvä kommentti. Olisi kivaa, jos onnettomuuksista uutisoitaisiin josku toisella tapaa, eikä aina vaan niillä samoilla kuluneilla kliseillä, häntä epäillään ja hänen epäillään vaarantaneen liikenneturvallisutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kommentti. Olisi kivaa, jos onnettomuuksista uutisoitaisiin josku toisella tapaa, eikä aina vaan niillä samoilla kuluneilla kliseillä, häntä epäillään ja hänen epäillään vaarantaneen liikenneturvallisutta.
Sarkasmi ei aina ole selvä asia kaikille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst24914351Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1483827PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283722Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1651513Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3691464En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O151424Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn481263Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81041Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok45938En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔93783