Nouseeko autoilijoiden kustannukset taas?
Edellisen kerran kun persut oli hallituksessa, nousi autonkäyttövero 180e/vuosi.
Edellisen kerran kun persut oli hallituksessa, nousi autonkäyttövero 180e/vuosi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Nousee aivan varmasti.
Suhteellisesti perusduunarilla nousee eniten, hyvätuloisilla vähiten.
Tämä on aivan loogista koska porvarihallitus.
Tuleva hallitus joutuu paikkailemaan edellisen punavihreiden, kepun ja rkp;n hurvittelua, joten se jouituu tinkimään kaikesta. Hyvinvoitialueet ovat muuttuneet pahoinvointialueiksi, joissa leikkaujonot vain pitenevät. Kaikka vain voivottelevat tilannetta.
Kirjoittaja ei taida olla seurannut maailman tapahtumia ja politiikkaa kovinkaan tarkasti vaan elämän keskeinen tiedonlähde lienee tiktok.
Mitä hurvittelua? Aikalailla suu säkkiä myöten tuota elettiin nykyisen hallituksen kausi.
Nousevat.
Vihervasurihallituksen aikaansaannos oli kaikkien kulujen nousu pilviin, huvittavaa uikutusta, ruotikaa Marinin hallituksen munauksia, ei lopu aiheet kesken.
Kulut nousivat, kun persujen ihailun kohde, Putin, aloitti sotansa Ukrainassa. Kannattaisi persun vaan hävetä sitä!
Lisäksi persun kannattaa hävetä sitä, että 90% kansasta köyhtyi, kun persut olivat hallituksessa 2015-19.
Miksi valehtelet? Kulut nousuvat pilviin jo tovin ennen sotaa, miksi demareiden pitää alati valehdella Putinin tapaan. Kerrotko?
Laitapas persutollo faktaa pöytään väitteesi tueksi tai muuten tuttu tavallinen persuvalhe.
Niin, Putinin veivatessa kaasuputken hanaa. Vaikutti siihen myös koronakin.
Miten hitossa Marin muka olisi pystynyt nostamaan maailmanmarkkinahintoja? Ei taida persu paljon käsittää mistään mitään.
Miksi kysyt tedraik as kun poistat kuitenkin kaikki vastaukset kysymyksiisi korvaten ne yksinpuheluilla omien sivupersooniesi kanssa estäen muiden osallistumisen s24 palstojen keskusteluihin sensuurilla ja banneilla selvittäen ip-koodit estääksesi heidän pääsyn s24 palstoille?
Kyllä nousee, paljon ja PYSYVÄSTI.
Persut syyttivät totta kai Marinin hallitusta, kun polttoaineen hintaa nostivat maailmanmarkkinahintojen nousut. Nyt maailmanmarkkinahinnat ovat laskemassa ja polttoaineiden hinnatkin laskevat, niin sitten tulevat persut ja nostavat veroja ja sekoitevelvoitetta ja autoilun hinta nousee taas PYSYVÄSTI, kuten nousi edellisenkin oikeistopask... hallituksen aikana.
Tyhmät uskovat ammatikseen valehtelevien persujen puheita ja äänestävät. Kokoomuksella sentään luki vaaliohjelmassa, että nostavat epäsuoria veroja, joskaan eivät siitä juuri maininneet tenteissä eivätkä haastatteluissa.
Surkea esitys. Maa ajetaan lamaan ja eriarvoisuus revitään kanjoniksi vain siksi, että oikeiston poliitikkojen piti päästä ministerinpalkkioille. Velkahan ei tule tuolla menolla vähenemään, vaan Orponkin kaudella vain kasvaa. Kun Kepu VVM:n pallilla vielä vaihtoi pitkiä halpakorkoisia lainoja lyhyiksi korkeakorkoisiksi, niin siinä on katastrofin käsikirjoitus taas kerran valmiina, kuten on ollut suurinpiirtein joka kerta, kun oikeisto on äänestetty valtaan. Korot tosiaan kaatuu niskaan oikeiston tolloilun ansiosta.
Anonyymi 03.05.2022 11:05
Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä.
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla luotsinpestin suojista ("Roskaväellä on roskaväen huvit").
Mulla on jo noussut 6 euroa kuukaudessa.
Anonyymi 03.05.2022 11:05
Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä.
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla luotsinpestin suojista ("Roskaväellä on roskaväen huvit").
Tulette näkemään kurjia ihmiskohtaloita oikeistohallituksen nostaessa elämisen hinnan yli sietokyvyn. Montakohan kertaa pitää rekkakuskin ottaa nokkaan, ennen kuin saa eläkkeen?
suomessa oli sellainen väliaikainen autovero tarra ikkunassa , olikos se väliaikainen vaikka siinä luki niin !!!
sinä s kitsoluotsi rähiset jokaisessa viestiketjussa omien sivupersooniesi kanssa aamusta iltaan vuoden jokaisena päivänä estäen muiden kirjoittelun palstalla sensuurilla ja banneilla luotsinpestin suojista.