Tulipa tässä uusinta MM-vitejota katsellessa mieleen, että eikö tuollainen varuste-/työkalulaatikko sopisi hyvin Pajamiehen repertuaariin ja portfolioon?
Eli valmistukseen tarvitaan muutaman millin paksuista levyä, joka leikataan ja kantataan ja hitsataan kasaan. Sitten mualuu ja muutaman lavalukon kiinnitys.
Ja hintana tonni!
Saisi Pajamieskin vähän voeta leipänsä piälle ja sen uuven Teslan!
Eli valmistukseen tarvitaan muutaman millin paksuista levyä, joka leikataan ja kantataan ja hitsataan kasaan. Sitten mualuu ja muutaman lavalukon kiinnitys.
Ja hintana tonni!
Saisi Pajamieskin vähän voeta leipänsä piälle ja sen uuven Teslan!
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä suomalaiset osaa hinnoitella
laatikkonsa. Pihasaunan puulämmitteisen kiukaan tehdastekoiset suojapellit maksavat saman hinnan kuin kiuas.
Tuhannella eurolla saa jo melkoisen moottorin.
Halpa loota jos tarvetta.
eikä pidä unohtaa sellaistakaan argumenttia, että miten paljon PAREMMAN lootan HP tuohon kyhäisi!
Siinä 3M.n hiomalaikat saisi kyytiä.
Naisimmeisenä sellainen jäi harmittommuan että eipä näkynyt rekkamiehen hymyä tai pastilllia tällä vitejolla :(
laitetahan tilaukseen!
Suomalaiset metalliverstaat ovat olleet taitavia tienaamaan laatikoilla.
Metsäkoneetkin on hitsailtu kokoon, taivuttamalla teräslevyjä laatikoiksi.
Moottorit, akselistot ja voimansiirrot on sitten tuotu Saksasta kun muuten suomalaisen metsäkone ei ääntä päästäisi.
Metsäman sai äänen Keslan kalliseen laatikkoonkin räimäköimällä pulttipyssyllä muttereita.
Pitäkää mutterin päsiståjät kuulosuojaimia, itse sain toiseen korvaan loppuelämän kestävän kuulovaurion kun hetken oli kuulosuojaimet poissa.
Eikö niitä muttereita pysty kiertämään ilman mielipuolista räimäkkää
Joillakin on vielä senmoinen tapa, että räimäköidään yli tarpeen.
Pietään lommoo kesäkuu.
Loota oli halapa ja hieno.
Joko lie kinahmin pajaihme tehnä mualiman parraan metallilouvan tähän asti , kunnes keksii vielä paremman louvan teko menetelmän.
Parhaat on vaan hyviä.
Upia on louta!
Näinkö tekköö niin tulloo parempi ku tekköö näin sanoo kinahmi.
Iso peräkärry autoon maksaa vajaat 2 tonnia on akseli on pohjat laidat valot renkaat laakerit vetopäät niin vois olla kallis peräkärry jos sen tekisi Kesla varmaan nimi se on joka maksaa siinä laatikossakin
Hitsaelis kassaan HP DeskJet monitoemikonneen joka ossoes tulostoo, skannata ja kopioija :P
Erkki twistaa taaksepäin ja eteen
Erkki kahlaa toisten vanaveteen
Erkki twistaa, dägädägädää
Jalat liikkuu, muttei pää
Erkki itsensä ympäri twistaa ympyrää
Erkki twistaa happiteltassansa
Erkki twistaa vielä kuoltuansa
Eihän tuota ymmärrä Erkkikään.
Hulluhan tuo jonne on.😎
ljlljooiyppuåuåjäk''¨k´´k-,-,,-.jjjööl..mlkök'j'j--j.ökäuuåu¨¨ju´juöuöj