Tuleeko kellekään muulle olo, että kun on liikaa tekemistä, ei pysty tekemään mitään? Ja tunne siitä vaikka miten teet aina asian/kaksi päivässä tai jopa kolme, tehtävät asiat ei silti lopu ikinä? Jostain syystä siitä oravanpyörästä ei pääse edes eroon. aina kerääntyy lisää asioita. Ei vaan jaksaisi.
Ei vaan jaksa
Anonyymi-ap
4318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuule, aika tavalla tutulta kuulostaa nuo esille tuomasi asiat! Et ole ainoa, joka tuntee ja kokee samalla tavalla. Monen elämä on tätä. Niin kauan, kuin ollaan hengissä ja liikkeessä, niin se tuo mukanaan elämässä haasteita, vastuuta ja töitä. Pitää vain yrittää muistaa tauottaa elämässä, eli pitää riittävästi taukoa, muistaa huolehtia itsestään, levosta, riittävästä ja monipuolisesta aterioimisesta, harrastaa, etsiä ja löytää niitä asioita, jotka tuovat mielihyvää ja nautintoa.
Aikamoisen kuorman alle joutuu, jos tänään yrittää tehdä kaikki tulevatkin tehtävät.
Tuttua nykyisin. Kuormittumista. Aiempina vuosina ei ollut itselläni tietoakaan elämää haittaavasta asiasta. Niin se maailma muuttuu.
Tuntuu siltä, että monet suorittavat elämäänsä.
Ei pitäisi suorittaa, vaan vain elää, omassa tahdissaan.
Vaaditaan itseltä liikaa, enemmän kuin mihin pystyisi, tai mitä jaksaisi.
Ei ihme, että jaksaminen lopahtaa.