https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/sotilasasiantuntija-ei-usko-venajan-rajayttaneen-kahovkan-patoa-enemmankin-humanitaarinen-katastrofi-kuin-sotilaallinen-murroskohta/8717200
Aika ihmeellinen kommentti.
Norja on vahvistanut ajankohtaan ja paikkaan tapahtuneen räjähdyksen. Ukrainan tiedustelu julkistanut äänitteen (aitoutta tosin ei ole vielä varmistettu, vai onko)
Venäjä pannut täytäntyyn juuri ennen padon tuhoutumista patoja yms koskevan lain.
Moni asia puhuu sen puolesta että Venäjä syyllinen.
Mikäs Venäjän nuoleskelija hää on.
3
161
Vastaukset
- Anonyymi
Juhani Pihlajamaa nyt sanoi oman mielipiteensä.Hän nyt uskoo
siihen vaikka onkin sotilas-asiantuntija.Onneksi ei ole pakko
olla samaa mieltä- Anonyymi
On aivan selvää, että venäläiset sen tekivät, kun eivät muuta konstia enää keksineet pidättämään ukrainalaisten etenemistä.
Turha on muuta väittääkään.!!!!!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On aivan selvää, että venäläiset sen tekivät, kun eivät muuta konstia enää keksineet pidättämään ukrainalaisten etenemistä.
Turha on muuta väittääkään.!!!!!!Venäläiset upseerit tunnustivat itse laittaneensa räjähteet patoon ja räjäyttäneensä sen. Siis turha enää spekuloida tuota räjäytystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 952006
- 571939
- 121586
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351