Perussuomalaiset eivät lähde mukaan globalistihuijareiden vedätykseen luopua käteisestä.
Käytä käteistä.
Käytä käteistä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Käteinen siirtyi johtajaksi Nordeaan.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17886363p
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Miksi?
En ole vuosiin käyttänyt käteistä muuten, kuin lapsenlapsilleni lahjoja antaessani.
Kävin eilen Alkossa. Toinen kassa tilttasi jostain syystä juuri, kun olin hakemassa viinipänikkää. Toiselle kassalle tuli myyjä, mutta sillä kassalla pystyi maksamaan ainoastaan kortilla.
Minulla on myös vakiopaikka, jossa käyn säännöllisesti kerran viikossa. Sielläkin hyväksytään vain korttimaksu.
Suosimassani kauppaketjussa on käytössä maksutapahyvitys korttimaksusta. Rahan käsittely maksaa kaupalle. Sain juuri bonustiedot ja vuoden alusta on tullut maksutapahyvitystä 19 euroa. Pieni raha, mutta raha se on sekin.
Minä olen yrittänyt maksaa oravannahoilla, mutta ei ne kaupat hyväksy nahkoja maksuvälineeksi. Kyllä olisi kirvehellä töitä.
Viherpunikeilla ei kyseistä huolta ole, sossu ei kai anna käteistä?
Ei kai ne anna oravannahkojakaan....
käteinen on sitten käytössä , kun ei muut kelpaa 🙂 kaikkeen olen varautunut
Anonyymi 03.05.2022 11:05
Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä.
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla luotsinpestin suojista ("Roskaväellä on roskaväen huvit").
Moneenko kertaan sama viesti eri aloituksissa. Eikä taaskaan liity aiheeseen mitenkään.
Pidätkö itseäsi ehkä niin hyvänä humoristina, että tuota pitää jakaa moneen kertaan? No et ole. Olet nolo ruikuttaja, jolla ei ole mitään järjellistä sanottavaa, pelkkää nillitystä.
Näet harhoja. Skitsofrenia voi aiheuttaa tuollaista vainoharhaisuutta. Edellinen oli ensimmäinen kerta, kun kommentoin sinun juttujasi. Alkoi vaan sylettää sama sääntöjen vastainen massapostaus joka saatanan aloitukseen.
Mitäs sitä pjärven häirikölle muuta? Sen lisäksi että pommitat taas eri s24 palstoille kaikki lukemasi lehtiartikkelit vastauksina itsellesi väittelyn aikaansaamiseksi sivupersooniesi välillä ja raivarit pystyyn kun yksinpuheluitasi hullujehuoneelta häiritään..🥱🥱
Työmies Putkosen kokonaisedullinen trolli kyseessä. Ukko ei tiennyt, millaisen maanvaivan hommasi ihmisten riesaksi, kun sai niin halvalla palkaamalla avohuollon tapauksen trolliksi. Niuvanniemi-kamaa.
Jokohan sinä suomi24 palstat persujen mustamaalaamiselle valjastanut luotsit rolli osaisit kertoa mikä sinut saa trollaamaan 18-22h vuoden jokaisena päivänä vaikka sinun psyykesi hajoaa AINA kun sinun lapsentasoisiin provoihin vastataan? Riippumatta palstasta missä trollaat luotsinpestin suojista..
Ropeli taas räpättää...Tämä on totuus...Reppana
En ole persu enkä myöskään ikinä sellaiseksi tule.Käteistä käytän, tietoturvan kannalta ajateltuna kaikista luotetavin tapa maksaa.Tosin,internetissäkin osan laskuistani maksan.
Näin tulen toimimaan myös jatkossa.