Ei makoile puolille päivin niin kuin marokkolainen.
Martina heräilee aikaisin
Anonyymi-ap
62432
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
Arvostan Martinan ahkeruutta.
Mitä töitä Martina tekee??
Onko triathlonin harrastaminen työ ?
Hyvät tulot on 247000€- hupsista heijakkaa, pistä paremmaksi vainooja niin ei tarvitsekaan roikkua haukkumassa henkilöitä yötä päivää juorupalstoilla .
Yhden kerran on tuon verran tienannut.
Otappa pois verot ja vuokra-asunnon kulut, leasingauto, sijoituskopperon lainanlyhennys ja jatkuva matkustelu . Siinä se tili sitten onkin.
Miksi sinä olet kiinnostunut Martinan raha-asioista? Jokainen saa laittaa itse tienaamansa rahat minne tykkää, ei siihen kenenkään lupaa tarvita.
Miksi teet tuollaisia aloituksia ja sitten alatkin haukkumaan Martinaa, Eskoa ja muuta hänen perhettä.
Ala nyt kirjoittelemaan tuosta isosta täytetystä takapuolesta, laiskasta marokkolaisesta, jota mainostat aloituksessa. Onko turbohuulet saanut täytettä, milloinka alkaa esittelemään Lontoon ostoja, oliko ylipolvensaappaille käyttöä jne. Olisi myös mukava nähdä kuvia hänen asunnosta joka sijaitsee keskustassa, marmonipöytineen.
Missä sanoin olevani kiinnostunut Martinan raha-asioista?
Sinähän niistä olet kiinnostunut, kerroit tämän kyseisen henkilön tienaavan 247K.
Aikainen mato kalan nappaa on sanonta 😊.
Millon vietetään häitä aussimiljonäärin kanssa? Jos heräsi järjestelyihin, paljon kansainvälisiä vieraita tulossa.
Varmasti tulee upea häätilaisuus Martinalla. Häät järjestetään varmasti ennen sohvin häitä. Sohvi kun ei saa minkäänlaista miestä suhteeseen.
Kysy Hörköltä. Hörkköhän tuon aussimiljonäärin on keksinytkin.
Näillä molemmilla on rahamiehen haku päällä, mutta ei näytä onnistuvan.
Martinan tulot suurelta osin tv:n roskaohjelmista.
Pitääpä oikein tarkistaa kuka keksi Maisan aviokriisin. Siitä on nyt Seiskassa jatkokertomus.
Kitkerää.. niin kitkerää.
Se oli Seiskan entinen päätoimittaja (sai potkut) joka keksi että Sofia oli antanut pakit miljardöörille.
Perustele väitteesi että Martinalla olisi rahamiehen haku päällä. Martinalle etsii rahamiestä vain sinä.
Seiska on myös keksinyt Taiveahon eron. Onko Seiskalla ja Martinan stalkkerilla jotain yhteistä kun vain julkkisten parisuhteet kiinnostaa? Ja ennenkaikkea niihin sekaantuminen.
Miksi Sofiasta kertovat jutut Seiskassa poikkeavat niin kovin muista? Seiskan mukaan Sofialla on joku miljonääriperijä tai jopa miljardööri ollut tarjolla.
Eipä toi Martina näytä etsivän miestä on näköjään muut kiireet hänellä ja miksi edes hakisi miestä kun on hyvätuloinen nainen.
Haha, tollo!! Mato nappaa kalan?? 😆
Se sanontahan kuuluu näin: Aikainen lintu madon löytää. 😀
Firma teki viime vuonna tappiota! 🦘
Mutta ei kuitenkaan katkeraa.....!
Nämä Martinan määkijät ovat todellisia tyhjäpäitä eli samalla linjalla Martinan kanssa.
Eipä tule häitä aussimiljonäärinkään kanssa. Joulupukkikin olisi todennäköisempi sulho Martinalle.
Aikainen lintu madon nappaa......eiköhän mene näin !!!
Early bird.....niinhän se Martinakin mainostaa, kopioituna sekin muualta.
Vanhukset vain tietää ton sanonnan oikein 🤣
Soila ilmeisesti
Minusta sinä itse vaikutat todella tyhjäpäältä, mitä kuvittelet itsestäsi?
Jos lähdettäisiin siitä, että hakisit säkin itsellesi ensin puolison, ettei tarvitse muiden miesasioista vouhottaa!
Sohvi käy tienastissa Lontoossa. Taitaa noista töistä jäädä verot maksamatta Sohvilla.
Mihin Miljardööri katosi, kun tuli ilmi hänen rikollisuus. Sofialla on ollut nuo miehet oikeita emärikollisia.
Otahan välissä jo sahtia!
Sofia on ollut ihan oikeasti naimisissa Nousiaisen kanssa kuusi vuotta.
Martina meni Eskon kanssa naimisiin umpijurrissa, ehti jopa perua kertaalleen häätkin ennen känniavioitumistaan.
Kauan ei avio-onnea kestänyt, Martina petti Eskoa Basic Elementsin Peterin kanssa ja myöhemmin petti vielä Stefun kanssa Levillä ja Esko sai matkustaa pienen lapsen kanssa Helsinkiin äidin jäätyä Leville uuden heilan kainaloon.
Esko kertoo kirjassa, että Martina ei ole helppo persoona ja sen kyllä uskon.
Kovasti olisi Martina halunnut rouva Thermanniksi, mutta ei päässyt naimisiin.
En usko, että Martinaa onnistaa jatkossakaan, sen verran surkeita tuon miessuhteet on aina ollut.
Liki jokainen sen ukko/seurustelukumppani on saanut tuomion jostain rikoksesta.
Väärin meni sullakin.
Aikainen lintu madon nappaa.
Martina ❤️
Mistä saataisiin Martinalle mies juhannukseksi Järvisydämeen?
Esko on varma. 😆
Esko Martinan kotiapu, tuskin sinne muita on tyrkyllä.
Saahan siitä palkkioksi taas pärstän jonkun lehden sivuille......huh huh
Nyt vain bussien aikataulut selville, puhdas kerrasto pussiin ja eikun menoksi Järvisydämeen katsomaan, jos vaikka Esko paikalla. Eikös Esko sanonut, että kypsemmässä iässä olevat naiset ovat hyvin aktiivisia kommentoimaan. Niin ja rolla mukaan, jos liikkuminen huonoa. Hyvää juhannusta!👍
Onhan siellä varmasti Eskon ex-anoppi. Siinä sitä vanhempaa naisseuraa ex-vävylle. ❤️
No eikös tämä maatuska 11.30 ollut Eskosta ja hänen juhannuksenvietosta äärettömän kiinnostunut. Maatuskan täytyy ottaa puhtaan kerraston lisäksi muutkin hygienia-välineet följyyn, poretabletit hammasproteesien puhdistukseen ja tietysti tenat.
Niin puutteessa eivät ole edes kypsemmät naiset, että Eskoon sortuisivat.
Mitähän puhdistusainetta niille Eskon harvoille omille hampaille käytettäisiin. Kohta ei tarvitse kuin tekarit suuhun.
Älä höpötä, eihän sitä kukaan tunnusta.
Sinun mahdollisuudet miehiin on ollut jo 60 vuotta täysin nolla.
Katso Eskolla on hyvät hampaat, vilkaise itse peiliin sieltä näkyy vanhat vainajien tekarit.
Ookkonää saanut Eskolta pakit, ku mummeli noin nuivasti Eskoon suhtautuu....LOL
Sofia on laiska. Juo paljon. Nappaa pari kuvaa keinotekoisesti pärstästään ja väsyy 🤣. Lokki.
Nauttii liian usein "vartin iloja".
Olet kyllä ihmeellinen ihminen, kun jaksat tehdä Martinasta aloituksia nytkin kymmenen. Olisi kyllä tieteelle ja psykiatreille tutkimusta sinun aivolohkoissa. Miten voi olla ihminen kiinnostunut päivästä toiseen Martinan elämästä, mitä hän tänään tekee, mihin matkustaa, mitä syö, miten urheilee, kenen kanssa juttelee, missä lapset on, mitä heillä on päällä, joko on löytänyt miehen jne. Sitten vielä penkoo arkistoja, mitä Martina teki lapsena, mitä äiti teki, missä he asuivat jne. Ei tuota ymmärrä kukaan.
Sitten jos kukaan ei jaksa reagoida mitenkään, niin raukka tekee provo aloituksen. Ei tuota voi muuta kuin sääliä ja vielä on Sofian lähiomainen.
Ota lääkkeet! 🤕🥴🚑🦘
Martina on itse ( tosin valikoidusti ja satuillen ) kertonut omasta elämästään oikein kirjan muodossa.
Tosin mikään menestysteos se ei ollut ja nyt jo ALE hyllyssä ja viimeiset menevätkin sitten roskalavalle.
Eikös ne ollut alelaarissa samana päivänä kun ilmestyi🤣🤣🤣🤣 täältä luin..
Sit´ tuo 14:40 kommentoija jakaa lääkkeitään, kun sanat loppuu ja osutaan oikeaan!
Sairashan tuo Martinan stalkkeri on, hyvin 13:59 kirjoittaja tuo asian esiin miten käyttäytyy Martinan stalkkeri.
Miksi olet kirjankin hankkinut, kun et pidä ihmisestä? Ihme muori.
Martina heräsi hehkutti jälleen omaa kuntoaan ja kuinka on kehittynyt taas niin paljon. Livetuloksista kun seuraa niin on kyllä hitaassa kunnossa. Omassa sarjassa toiseksi viimeisenä eli 13.
Naisten kokonaiskilpailua en edes lähtenyt tutkimaan, sillä siellä menee kymmeniä ja taas kymmeniä ohi.
Meidän rahalla mm-paikan ostanut wannabe urheilija, joka ei edes pärjää piirimestaruuskilpailuissa.
Martina on urheilija vaan ja ainoastaan somessa. Todellisuus on ihan jotain muuta.
Haluaisin ostaa paikan MM - kisoihin minäkin voisitko kertoa keneen otan yhteyttä .
Hyvä kommentti 🤣 .Kiitos !
Voimia peräkammariisi 😘
Netistä löytyy, kokeilepa onnistuuko.🙄
Onko nämä palstakirjoittajat aikuisia ihmisiä, tuossa mietin, kun täällä joskus käväisen? Todella typerää, lapsellista ja asiatonta kirjoittelua.
Onko palstan taso laskenut, kun muistelin, että joskus vuosia sitten olisi ollut vähän parempi taso? Näyttää nyt ainakin olevan ihan tyhjänpäiväistä höpinää.
Siis, täällä kirjoitellaan "Ota lääkkeet! 🤕🥴🚑🦘". Onko täällä joku lääkäri palstalla, vai luuleeko olevansa? Ei voi olla totta, nyt saa kyllä nauraa.