Tiedätkö sinä?
Mikä puolue ajaa taksin etua?
7
347
Vastaukset
- Anonyymi
wihreät ja sdp. Perussuomalaiset, kokoomus ja keskusta vapautti taksilain. Eli nyt kun ehkä tulee kokoomuksen ja persujen hallitus niin on turha toivoa että taksilakia kiristettäisiin.
- Anonyymi
Vielä kun huumeet vapautetaan niin mistä löytyy suomenkielistä kuljettajaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vielä kun huumeet vapautetaan niin mistä löytyy suomenkielistä kuljettajaa.
Onko niitä suomenkielisiä kuljettajia vielä...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vielä kun huumeet vapautetaan niin mistä löytyy suomenkielistä kuljettajaa.
Miks pitäis löytyä? Eivätkös taksien 2018 tapahtunutta vapautusta kiivaimmin vaatineet tienneet, että taksin kuljettamiseen riittää ajokortti. Nyt heitä on vapautuksen myötä saatu.
Koettaisitte jo päättää, mitä haluatte ja lopettakaa arpominen kuljettajien kelpoisuusvaatimuksilla.
Korkeakoulututkintoko heillä pitäisi olla, jotta kelpaisi jonon jatkoksi tolpalle kyytiä odottamaan, kun autoja on kaupungeissa ihan liikaa hiljaisina aikoina eikä syrjemmällä iltaisin ensinkään?
Liiankin laadukkaita ovat kuljettajat öisin jurripeikkoja kuskaamaan.
- Anonyymi
SKDL.
- Anonyymi
Ei kukaan eikä mikään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1484173Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville703880Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123104Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1232718- 1822423
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa331650Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka551470- 541312
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1141113IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161110