Jos yritän vältellä niin tuntuu että tunteet vaan voimistuu. Haluaisin ottaa sut syliin ja hukuttaa sut suudelmiin, siltä tää nyt tuntuu. Jos en sua näe niin aika usein löydän itseni tuijottamasta kuvaasi. Olet kaunis.
Jos tässä tulee kohta pidempi tauko näkemiseen niin ehkä se on kuitenkin ihan hyvä, kun ei tämä oikein mihinkään taida edetäkään. Harmi juttu mutta ehkä tässä ei kemiat oikein kohtaa niin kuin pitäisi. Hyvää jatkoa sulle.
Jos tässä tulee kohta pidempi tauko näkemiseen niin ehkä se on kuitenkin ihan hyvä, kun ei tämä oikein mihinkään taida edetäkään. Harmi juttu mutta ehkä tässä ei kemiat oikein kohtaa niin kuin pitäisi. Hyvää jatkoa sulle.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Siltä tuntuu itsestäkin, tää on tuskaa. Mistä hänen kuvaa katsot? Itse en oo uskaltanut somesta toista etsiä.
Harmi juttu tosiaan kun suuret tunteet täytyy yksin kokea.
Voi jesus mikä kirjoitus!! Tunnelma laski niinku lehmän häntä. Tsemppaa hei vähän.
Onhan tässä ollut jo pitkä tauko näkemisestä.
Onko?
Kuinka kauan aikaa, jos saan kysyä?
2 ja puoli tuntia.
Näinkö minäkin sinut, vai sinä vain minut? -sivusta
Laita viesti, niin etenee.
Mies MP suukkoja
Jos olet yhtä ristiriitainen viestinnässäsi hänen kanssaan niin en ihmettele vaikka olisi kanssasi varuillaan. Ole selkä jos jotain haluat.
Totta tämäkin! Mikään ihme jos on epäselvyyttä ellei tunteista puhu. Niistä voi eri syistä suoraan olla vaikea puhua mutta olettaminen on pahempi.
Et tiedä itsekään, mitä linjavetoa vedät ja mihin yrityksesi todennäköisesti kaatuu. Voi voi, uskon kohteesi ajattelevan loppujen lopuksi, helpottava fiilis hänelle.
Hyvin ristiriitaisia signaaleja tulee siltä naiseltakin.
Mitä helvettiä
No en minä ainakaan pysty vastaamaan kylmään ja kuumaan mitenkään muuten kuin samalla tavalla? Nykyään olen vaan ottanut etäisyyttä kun on niin epävarmaa ja epäselkää
Kenenä esiinnyt
Naisena ja itsenäni
Epävarmaa ja epäselkeää tää on ollut koko ajan.
Alku oli hyvin selkeää.. Sitten ei ollutkaan
Millä tavoin ristiriitaisia?
Taitaa olla niin että ollaan niin erilaisia että minulta ainakin usein menee hänen viestintänsä ohi ymmärryksen. Sitten jälkikäteen olen tajunnut että olisi pitänyt olla rohkeampi tai ei ainakaan näin tyhmä kuin olen ollut.
Siinä on jatkuvan viestittelyn ja vähäisen viestittelyn ero. Myös se kuinka hyvin tuntee toisen vaikuttaa viestin tulkinassa. Ensi kerralla olet rohkeampi :) sivusta
Miksi turhaan soimata itseä jos ei tavat muutu kuitenkaan
Josko edes saa seuraavaa mahdollisuutta mulla on lapset jotka on ylisuojelevia isästään se on kiitos jonka kai olen saanut heiltä siksi että olen ollut heistä ylisuojeleva mutta kuitenkin antanut heille itselleen oikeuden itsenäisiin päätöksiin toki olen varoittanu heitä mahdollisista seurauksista
Jospa lapset ei sekaannu suhteisiisi?
😯😯😯
Ei tainnut olla minun kultani tämäkään 🥺 aika hämärät tunnisteet miehillä täällä...
👩🏼🦳
Onpa myrkyllinen viesti jollekin...
Ei kai pahemmin. Ehkä enemmänkin marttyyri-tyylinen.
Kiitos samoin sulle vaikka et luultavasti minulle viestiäsi tarkoittanut
Rakastan sinua mies. Kemiat kyllä kohtaa, mutta aika ei. Kyllä me vielä joskus nähdään.
Mä olen jo mullan alla silloin.
Sinä päätit näin.
Ihan sama eteni vai ei, minun kulta, silmänilo jos kirjoittaisi täällä, pitkä tauko näkemisessä on vain kidutusta ja kemioita tai ei, halata haluaisin. Mutta ei kirjoittele.
Olipa myrkyllistä settiä, toivottavasti trollimies asialla.
..toi "settiä" on tosi lapsellinen ja korni. Ällöän.
On kemiaa mutta aika (järki) tuli väliin. Vuosi sitten olisi toiminut toisin.
Joskus järki vaan on hyvästä.
Kuinka pitkä tauko on kyseessä näkemisen suhteen?
Se voi hyvinkin olla että oltaisiin jo yhdessä jos näin olisi tarkoitettu mutta siitä huolimatta ajattelen välillämme olleen jotain erityistä. Tuntui vaan olevan kovin paljon vastalauseita voitettavana ennen kuin olisi voinut edes yrittää.
Tämä juuri
Kiitos mutta minäkin rakastan sinua.
Aina.
Muista se.
Kyllä me toivottavasti nähdäänkin pian
Sanoisipa joku tietty - rakaskulta - mulle noin kauniisti *kade*
Kerro nyt edes milloin näitte viimeksi?
Ei se pysty, koska joko tuota henkilöä ei ole olemassakaan, kenestä kirjoitti tai sitten ei halua, että ihastuksensa voi nähdä päivämäärän ja todeta, että nyt osuu.
No ei ihme ettei juttu etene 😁
Ymmärrän ❤️hyvää jatkoa sinullekin. Toivottavasti voisimme olla hänen kanssaan vielä jotain. Mut mitään ei voi pakottaa.
Ehkä on syitä mitkä estää kemioita kohtaamasta. Jos päästäisi valloilleen niin sitten se varmaan peruuttamattomasti lähtisi käsistä. Ei voi tietää.
Ei tää välttämättä mulle ollu. 👻 Mut periaatteessa vois olla.
Jos näissä tälläisissä viesteissä ei ole tunnisteita, niin voi unihtaa kirjoituksen samoin tein. Näitä tulee aina silloin tällöin, kun joku nainen haluaa palstan miehet itselleen. Kilpailijat voi tiputtaa tälläisillä eroviesteillä.
Monilla ihmisillä on samanlaisia tilanteita, siitä se vain johtuu.
Uskallus puhumiseen face to face puuttuu.
Et voi rakastaa kun et edes yritä pitää yhteyttä. Kirjoittamasi aloitus on vaan tyhjiä sanoja.
Sinä nainen haluat vain pitää hauskaa miesten kanssa. Paitsi minun kanssa et ilmeisesti sitten sitäkään.
Nyt oot ymmärtänyt jotain aivan väärin. Mietippä nyt aivan tarkkaan miten reagoin suhun verrattuna muihin. Sivusta.
Kutsutaan kunnioitukseksi
Mikset laita sille kaipaamallesi viestiä? Ja mahdollisesti kysy vaikka kahville tai muualle? Vai eikö ole yhteyttä?
Ahdistaa pahasti tommonen 🥺
Olen joskus joutunut just tollasta kokemaan vaikka ei oltu edes suhteessa sen tyypin kanssa.
Sairaalloinen mustasukkaisuus tappaa viimeisetkin tunteet jos niitä enää on.
- nAinen -
Tee se. Älä emmi vaikka toinen empisi ja olisi epävarma. Tai sano suoraan lempeästi. :) <3
Kaunista omalla tavallaan jos naisellakin olisi vielä tunteita mutta toisealta ainakin itseä karmiva ajatus että joku takiainen kimpussa joka haaveilee kuvani kanssa ja masturboi sellainen josta ei itse lainkaan tykkää ja pitää jopa hirveänä