Vihreät sössi koko homman Sanna Marinin hallituksessa. Siis viisikko, SDP, VIhreät, Vasemmistoliitto, Keskusta ja RKP ovat vastuussa ja syyllisiä siitä, missä ollaan; valtion talous kuralla, korkea työttömyys ja työvoimasta pulaa ja ala-arvoinen sote. Ëi se miksikään muutu puheenjohtajaa vaihtamalla. Vihreät on nähty.
Uudelle puheenjohtajistolle tiedoksi. Hallitusohjelmalla ei ole mitään tekemistä sen kanssa, mitä yritykset tekevät. Yritykset toteuttavat vihreän siirtymän teknologiaa omista lähtökohdista. Tienaakseen. Suomessa on hienoja teknologiayrityksiä, jotka haluavat tienata nosteen mukana. Siitä on kysymys. Vihreiden kadulla istuminen, tuulimyllyjen vastustaminen, vesivoimaloiden sulkeminen ja satavuotisten patojen purkaminen, metsien muuttaminen soiksi, sähköautosekoilu, vaikka vain rikkailla on varaa niitä ostaa, se on kaikki viherpesua ja poseeraamista. Sen takia kannatus romahti ja Pekkakin ottaa etäisyyttä puolueeseen omassa hankkeessaan.
Onneksi olkoon ja anteeksi. Vihreät on turha puolue.
Koko entisen puheenjohtajiston ainut järkevä oli Holopainen.
Anonyymi-ap
1
131
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17889049r
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452416
- 1751671
- 911566
- 681518
- 79904
- 68841
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6805- 57792
- 59776
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152735