Täällä olikin samasta aiheesta. Kortilla tankatessa häviää tililtä rahaa. Asiasta lisää eri keskustelupalstoilla koskien ainakin pääkaupunkiseutua.
St1 rahat katoaa tililtä
Anonyymi-ap
4
442
Vastaukset
- Anonyymi
En miekää saa sitä 50€ seteliä takaisin, kun laitan bensautomaatin setelikoneeseen.
Saan vain sillä summalla bensaa. - Anonyymi
Senko vuoksi korttitankkaus lopetetaan lokakuussa 2023. Kyberhyökkäys ?
- Anonyymi
Öööhnotota, siis täh, tietysti rahaa lähtee tililtä kun kortilla maksaa, ei se ilmaista ole.
- Anonyymi
Koskaan en oo saanu ilmasta bensaa, aina on rahaa tarvinnut. Sama ongelma myös nesteen ja Shellin asemilla, ABC ja teboilista ei juuri kokemuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1434811Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2524438Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat314251Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,94165Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1893483Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis843178Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813109Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2372798Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432762- 522441