https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/6003664
Ruotsalainen liberaalipuolueen kansanedustaja Lina Nordquist joutui seksuaalisen häirinnän kohteeksi RKP:n puoluekokouksen yhteydessä viime viikonloppuna, kertoo Hufvudstadsbladet.
Puoluekokouksessa vieraana ollut Nordquist osallistui kokouspäivän jälkeen illanviettoon yhdessä RKP:n puoluekokousedustajien kanssa. Illan aikana Kristiinankaupungin kaupunginhallituksen puheenjohtaja Patrick Ragnäs (r.) käyttäytyi Norquistia kohtaan useaan otteeseen epätoivotulla ja epäsopivalla tavalla.
HBL:n haastattelema Ragnäs sanoo lehdelle juoneensa liikaa alkoholia eikä muista tapahtunutta. Hän pahoittelee käytöstään.
RKP:n puoluesihteeri Fredrik Guseff kertoo STT:lle Ragnäsin ilmoittaneen tänään luopuvansa kaikista luottamustoimistaan puolueen riveissä.
Ei ollut PS edustaja sitten millään? Moktar Gubta? Teukkaa ikävä?
5
135
Vastaukset
- Anonyymi
kuinkahan Moktar Gubta asiaa kommentoi?
JAA- Anonyymi
Moktar herjaa todella törkeästi!
Hallitusneuvottelija etsii rakkautta - hyvä Riikka
Moktar.Gubta
2023-06-12 20:20:56
Ilmoita
Hallitusneuvottelut ovat raskaita ja siinä voi olla nuppikin kovilla. Riikka jo höpisi näinkin;
https://www.verkkouutiset.fi/a/riikka-purra-rakkauden-ja-avioliiton-minakin-haen-ihan-muualta/#200bdca0
”Rakkauden ja avioliiton minäkin haen ihan muualta”
Näin kokeneena ja hieman enemmän elämää nähneenä haluan kuitenkin antaa rakkauden hakijalle hyvän neuvon. Niitä rakkauksia ja avioliiton iloja ei kannata etsiä ihan mistä vaan. Siinä voi tärvääntyä omakin maine ja sattua sitä sun tätä. Älä siis etsi sitä rakkautta puistoista. Jussukka etsi, kohtasi ja päätyi höpisemään päähän ampumisesta. Puisto on siis huono paikka tällaista asiaa varten.
Älä myöskään etsi rakkautta persujen porukoista. Voi kohdat Teukan. Teukka suutelee väkisin ja vääntää sinulta niskan kipeäksi. Ei siis semmoista. Etsi rakkautta maahanmuuttajien joukosta. Sinäkin voit kohdata kivan tyttösen. Sebukin kohtasi kivan pojan. Rakkauden lisäksi kohtaat myös ystävän Pride-marsille.
Niin ja koeta tehdä jotakin tukallesi. Nyt se kuin talouskyljyksellä kammattu.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
Suomi24 sallii tämän. Hyi helvetti mitä moderoijia!
Äänestä
Anonyymi
2023-06-12 21:04:23
Huvittavinta on että kun tuosta ilmoitti ylläpito poisti kommentin joka moitti trollia.
S24 linja on antaa Moktar.Gubtan haukkua jokaista mielensä mukaan ja taukoamatta.
Sebukin saa osansa Jussia ja Teuvoa unohtamatta.
SikailijaMoktari on haukkunut kymmeniä jäseniä kunnianloukkauksin ja natsittelee jäsenet piiloutuen sinisen nimimerkin taakse.
Äänestä
siinä otteita RKP Moktarista?
- Anonyymi
sodäär sano annmajakka
- Anonyymi
on se ruma kuiun perkele
seide
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4684167Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181732- 1171567
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891494Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991428Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601395- 521356
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi991272- 451119
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341098