Ei ollut PS edustaja sitten millään? Moktar Gubta? Teukkaa ikävä?

Anonyymi-ap

https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/6003664



Ruotsalainen liberaalipuolueen kansanedustaja Lina Nordquist joutui seksuaalisen häirinnän kohteeksi RKP:n puoluekokouksen yhteydessä viime viikonloppuna, kertoo Hufvudstadsbladet.

Puoluekokouksessa vieraana ollut Nordquist osallistui kokouspäivän jälkeen illanviettoon yhdessä RKP:n puoluekokousedustajien kanssa. Illan aikana Kristiinankaupungin kaupunginhallituksen puheenjohtaja Patrick Ragnäs (r.) käyttäytyi Norquistia kohtaan useaan otteeseen epätoivotulla ja epäsopivalla tavalla.

HBL:n haastattelema Ragnäs sanoo lehdelle juoneensa liikaa alkoholia eikä muista tapahtunutta. Hän pahoittelee käytöstään.

RKP:n puoluesihteeri Fredrik Guseff kertoo STT:lle Ragnäsin ilmoittaneen tänään luopuvansa kaikista luottamustoimistaan puolueen riveissä.

5

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kuinkahan Moktar Gubta asiaa kommentoi?

      JAA

      • Anonyymi

        Moktar herjaa todella törkeästi!

        Hallitusneuvottelija etsii rakkautta - hyvä Riikka

        Moktar.Gubta

        2023-06-12 20:20:56

        Ilmoita

        Hallitusneuvottelut ovat raskaita ja siinä voi olla nuppikin kovilla. Riikka jo höpisi näinkin;
        https://www.verkkouutiset.fi/a/riikka-purra-rakkauden-ja-avioliiton-minakin-haen-ihan-muualta/#200bdca0
        ”Rakkauden ja avioliiton minäkin haen ihan muualta”

        Näin kokeneena ja hieman enemmän elämää nähneenä haluan kuitenkin antaa rakkauden hakijalle hyvän neuvon. Niitä rakkauksia ja avioliiton iloja ei kannata etsiä ihan mistä vaan. Siinä voi tärvääntyä omakin maine ja sattua sitä sun tätä. Älä siis etsi sitä rakkautta puistoista. Jussukka etsi, kohtasi ja päätyi höpisemään päähän ampumisesta. Puisto on siis huono paikka tällaista asiaa varten.

        Älä myöskään etsi rakkautta persujen porukoista. Voi kohdat Teukan. Teukka suutelee väkisin ja vääntää sinulta niskan kipeäksi. Ei siis semmoista. Etsi rakkautta maahanmuuttajien joukosta. Sinäkin voit kohdata kivan tyttösen. Sebukin kohtasi kivan pojan. Rakkauden lisäksi kohtaat myös ystävän Pride-marsille.

        Niin ja koeta tehdä jotakin tukallesi. Nyt se kuin talouskyljyksellä kammattu.

        Parhain terveisin, Moktar. ;)



        Suomi24 sallii tämän. Hyi helvetti mitä moderoijia!
        Äänestä

        Anonyymi
        2023-06-12 21:04:23

        Huvittavinta on että kun tuosta ilmoitti ylläpito poisti kommentin joka moitti trollia.

        S24 linja on antaa Moktar.Gubtan haukkua jokaista mielensä mukaan ja taukoamatta.
        Sebukin saa osansa Jussia ja Teuvoa unohtamatta.
        SikailijaMoktari on haukkunut kymmeniä jäseniä kunnianloukkauksin ja natsittelee jäsenet piiloutuen sinisen nimimerkin taakse.
        Äänestä

        siinä otteita RKP Moktarista?


    • Anonyymi

      sodäär sano annmajakka

      • Anonyymi

        on se ruma kuiun perkele

        seide


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      186
      6246
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4723
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      60
      4495
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      71
      4308
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      73
      2726
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2225
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      132
      1681
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1614
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      54
      1548
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      36
      1362
    Aihe