https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/6003664
Ruotsalainen liberaalipuolueen kansanedustaja Lina Nordquist joutui seksuaalisen häirinnän kohteeksi RKP:n puoluekokouksen yhteydessä viime viikonloppuna, kertoo Hufvudstadsbladet.
Puoluekokouksessa vieraana ollut Nordquist osallistui kokouspäivän jälkeen illanviettoon yhdessä RKP:n puoluekokousedustajien kanssa. Illan aikana Kristiinankaupungin kaupunginhallituksen puheenjohtaja Patrick Ragnäs (r.) käyttäytyi Norquistia kohtaan useaan otteeseen epätoivotulla ja epäsopivalla tavalla.
HBL:n haastattelema Ragnäs sanoo lehdelle juoneensa liikaa alkoholia eikä muista tapahtunutta. Hän pahoittelee käytöstään.
RKP:n puoluesihteeri Fredrik Guseff kertoo STT:lle Ragnäsin ilmoittaneen tänään luopuvansa kaikista luottamustoimistaan puolueen riveissä.
Ei ollut PS edustaja sitten millään? Moktar Gubta? Teukkaa ikävä?
5
172
Vastaukset
- Anonyymi
kuinkahan Moktar Gubta asiaa kommentoi?
JAA- Anonyymi
Moktar herjaa todella törkeästi!
Hallitusneuvottelija etsii rakkautta - hyvä Riikka
Moktar.Gubta
2023-06-12 20:20:56
Ilmoita
Hallitusneuvottelut ovat raskaita ja siinä voi olla nuppikin kovilla. Riikka jo höpisi näinkin;
https://www.verkkouutiset.fi/a/riikka-purra-rakkauden-ja-avioliiton-minakin-haen-ihan-muualta/#200bdca0
”Rakkauden ja avioliiton minäkin haen ihan muualta”
Näin kokeneena ja hieman enemmän elämää nähneenä haluan kuitenkin antaa rakkauden hakijalle hyvän neuvon. Niitä rakkauksia ja avioliiton iloja ei kannata etsiä ihan mistä vaan. Siinä voi tärvääntyä omakin maine ja sattua sitä sun tätä. Älä siis etsi sitä rakkautta puistoista. Jussukka etsi, kohtasi ja päätyi höpisemään päähän ampumisesta. Puisto on siis huono paikka tällaista asiaa varten.
Älä myöskään etsi rakkautta persujen porukoista. Voi kohdat Teukan. Teukka suutelee väkisin ja vääntää sinulta niskan kipeäksi. Ei siis semmoista. Etsi rakkautta maahanmuuttajien joukosta. Sinäkin voit kohdata kivan tyttösen. Sebukin kohtasi kivan pojan. Rakkauden lisäksi kohtaat myös ystävän Pride-marsille.
Niin ja koeta tehdä jotakin tukallesi. Nyt se kuin talouskyljyksellä kammattu.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
Suomi24 sallii tämän. Hyi helvetti mitä moderoijia!
Äänestä
Anonyymi
2023-06-12 21:04:23
Huvittavinta on että kun tuosta ilmoitti ylläpito poisti kommentin joka moitti trollia.
S24 linja on antaa Moktar.Gubtan haukkua jokaista mielensä mukaan ja taukoamatta.
Sebukin saa osansa Jussia ja Teuvoa unohtamatta.
SikailijaMoktari on haukkunut kymmeniä jäseniä kunnianloukkauksin ja natsittelee jäsenet piiloutuen sinisen nimimerkin taakse.
Äänestä
siinä otteita RKP Moktarista?
- Anonyymi
sodäär sano annmajakka
- Anonyymi
on se ruma kuiun perkele
seide
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1893149- 552619
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk142380- 2422344
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I102322Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572066Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841810Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381786Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve591761Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161749