Täällä tuo sama iänikuinen kestotrolli jaksaa jankuttaa loputtomasti samaa tarinaansa Kambodzansa ihanuudesta, koska alkoholia saa halvalla ja muukin arkipäivän hintataso on alhaisempi kuin Suomessa. Niinhän se aina on, että kehitysmaassa hintataso on alhaisempi ja varsinkin kun kyseessä on Aasian yksi köyhimmistä maista kuin kehittyneissä ja hyvinvoivissa varakkaista teollisuusmaissa
Jos asia kiinnostaa, niin kannattaa perehtyä välillä faktoihinkin. Sellaiseen voi tutustua vaikka UM:n matkustustiedotteesta. Se löytyy helposti kuuklaamalla.
Terveydenhuollon ja ilmaston osuudetkin kannattaa lukea. Turvallisuus tietysti myös.
Kestotrollin väsymätön tarinointi
10
583
Vastaukset
- Anonyymi
Voihan sitä muiltakin sivuilta katsoa asioita, kuin valtion UM:n sivuilta, vaikka tubelta. Esim. Tuossa..https://youtube.com/watch?v=hb5KiEc_vlE&feature=share
Tietenkin voi katsoa hakusanalla Sky line Bangkok, Phnom Penh, Sihanoukville ym.. kyllä Phnom Penhissä ja Sihanoukvillessä on enemmän pilvenpiirtäjiä, kuin Helsingissä. On myös huomioitava, että tämä missä minä asun eläkkeellä, niin tämä on turisti kaupunki ja turismin määrät on Aasiassa ja Thaimaassa ja Kambodzassa ihan toisissa Statosfääreissä mitä, vaikka Naantalin muumi maailmassa.- Anonyymi
Kyllä tietysti voi.
Aina voi katsoa asiallista ja korutonta faktatietoakin muun lisäksi. Ja kannattaakin ja varsinkin se on tärkeää, jos mielessä on muukin kuin viikon parin hotellilomamatka. Joskin siinä on hyvää ja konkreettista tietoa turisteillekin.
Tuo UM:n matkustustiedote on sitä korutonta faktaa maan oloista, joka on syytä huomioida. Siinä ei kehuta eikä haukuta, vaan kerrotaan mitä kannattaa tietää olosuhteista, johon aikoo matkustaa. - Anonyymi
Sinä olet kun pikku lapsi , kyllä meidän isä teidän isän voittaa ja vielä erittäin tyhmä ja tietämätön .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet kun pikku lapsi , kyllä meidän isä teidän isän voittaa ja vielä erittäin tyhmä ja tietämätön .
Mistä luulet Ylen dokumentin kertovan ... Minusta niissä on sama juoni. Oletko katsonut Amerikan Raitti. Sen on valtio maksanut.. siinä käsitellään USA:ta.
Vastaavasti 2012 elokuva käsittelee todellisuutta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä luulet Ylen dokumentin kertovan ... Minusta niissä on sama juoni. Oletko katsonut Amerikan Raitti. Sen on valtio maksanut.. siinä käsitellään USA:ta.
Vastaavasti 2012 elokuva käsittelee todellisuutta.Hanki elämä!
- Anonyymi
Tämä palsta onkin muuttunut tuon mielenvikaisen sekopään mellastuspalstaksi. Palstan alkuperäinen tavoite eläkkeiden ja eläkkeisiin liittyvien asioiden keskustelu on tietysti hiipunut tuon ahkeran ja turhautuneen sekopään vuoksi.
- Anonyymi
Niinpä, miten se saatais pois täältä, ei se edes asu Suomessa, silti sen pitää trollata suomi24 palstoilla .
- Anonyymi
Paviaani
- Anonyymi
Rölli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301896
- 1211365
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401150Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591061- 491049
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2771036- 1361024
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet84842Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816