Sähköautoilevana vierailijana huomasin jälleen, että Outokummun ainoan pikalatauspisteen varaan ei latausta kannata jättää. Paikallahan seisoo usein ihan tavallisia polttomoottoriautoja. Tätä ilmiötä on toki muuallakin, mutta Outokummussa latauspaikan väärä käyttö näyttää olevan yleisempää. Mistähän tuo johtuu?
Sähköautolla Outokumpuun
17
1150
Vastaukset
- Anonyymi
Siitä, että se on lähes aina tyhjillään. Ei uskota juuri sillä hetkellä siihen tulevan sähköautoa lataamaan, kun itse käydään kaupassa.
Jäät vain odottamaan, kunnes kaveri tulee kaupasta. Silloin voit mennä lataamaan autoasi.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178938812
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Okulaiset idiootit vievät vierailijoilta paikat, paikallisilla ei juuri sähköautoihin ole varaa...
- Anonyymi
Täällä on nyt montakin sähköautoa. Sinulla sitä taida kyllä olla, köyhä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä on nyt montakin sähköautoa. Sinulla sitä taida kyllä olla, köyhä?
Ei ole eikä tule sähköautoa, bensalla ajan elämäni loppuun...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä on nyt montakin sähköautoa. Sinulla sitä taida kyllä olla, köyhä?
Ostin uuden Volvon eikä ole velkavolvo. 4 - veto ja tietenkin diesel, takuulla vähävikaisempi kuin sähköpaskat eikä tarvitse kytätä töpseleitä matkoillaan.
En siis ole köyhä, - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostin uuden Volvon eikä ole velkavolvo. 4 - veto ja tietenkin diesel, takuulla vähävikaisempi kuin sähköpaskat eikä tarvitse kytätä töpseleitä matkoillaan.
En siis ole köyhä,Meillä rikkailla nuorilla on etuoikeus ajaa sähköautolla buumeri
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meillä rikkailla nuorilla on etuoikeus ajaa sähköautolla buumeri
Varsinkin kun ne liisaa tai osamaksulla ostaa...
Bensalla ja dieselillä ajaa takuuvarmasti perille, patteriautoa pitää olla lataamassa vähän väliä sikäli jos latauspisteen sattuu löytämään..
- Anonyymi
Olen rikas ihminen ja ajelen näyttävästi sähköautolla
- Anonyymi
Rikas kun olet, voit ladata autoasi muualla kuin Outokummussa.
- Anonyymi
Sähköautoileva vierailija, miten voit tietää kuinka paikkaa käytetään? Kyllä siihen sopii parkkeerata.
- Anonyymi
akut ja paristot ovat vielä nykyään palo- ja räjähdys vaarallisia!!!
Pitää varoa.
https://youtu.be/_J_Qt8RQpao - Anonyymi
Hienoa, sinä vieraileva patteriautolla liikkuja voitkin jäädä sinne hesaan onneksi.
- Anonyymi
Hesalaisilla on parempiakin mestoja matkailuun kuin typerä Outokumpu.
- Anonyymi
Hittojako telläyvyttä tänne jos ei maisemat miellytä. patterautola ei tiälä pärjee, jos millo paikka vappaa niin sillo se ei oo toiminnassa nii soppii bensa auto sillo siihe laittoo..
- Anonyymi
En hommaa teijän takii mtään bensaa vaan ajelen ylpeenä stadissa ja käyn kalajoella
- Anonyymi
Latauspisteitä lisää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453663
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai723225Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303015Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1612775En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142497- 252299
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41740Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141728Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231647- 151376