Hallituksella mainio linjaus

Kehitysapu annetaan pääosin Ukrainalle.
Humanitaarisena apuna myös. Maat jotka tukee Venäjän hyökkäystä ei saa mitään.
Riku Aalto luulee että hän voi hyväksyä hallituksen esitykset. "esittäkää hänelle, hän katsoo voiko niitä hyväksyä". Kyllä on röyhkeää demokratian pilkkaamista.
12282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Erinomainen. Ei kyennyt keskustakaan tähän kun vihervasemmistoa piti liikaa miellyttää. Sanna tykkäsi ottaa selfieitä Zelenskyin kanssa ja esittää hänen parasta ystäväänsä, mutta samaan aikaan hänen johtamansa hallitus lappasi miljoonia euroja venäjää tukeville diktaattoreille Afrikkaan ja latinalaiseen amerikkaan.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🍑 ­­N­­y­­­m­­f­o­­m­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178948795

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

  • Kepulaisten tekopyhää valitusta. Olisi ollut mahdollisuus mennä hallitukseen kantamaan vastuuta ja pitämään isänmaasta huolta, mutta Annikaa ei napannut, vaan kokee että keskustan paikka on vihervasemmiston kanssa samassa porukassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kepulaisten tekopyhää valitusta. Olisi ollut mahdollisuus mennä hallitukseen kantamaan vastuuta ja pitämään isänmaasta huolta, mutta Annikaa ei napannut, vaan kokee että keskustan paikka on vihervasemmiston kanssa samassa porukassa.

    Keskusta pääsee vähemmällä haukkumisella oppositiossa. Olisit sitten haukkunut kun olisi mennyt hllitukseen että tuolla tuloksella. Saatiin hyviä asioita ajav hallitus. He haukkuu sitä joille laiskottelu raha vähenee. Keskusta tukee hallitusta se on selvä, ei punavihreitä.

    Äänestä

Kepu tukee hallitusta tullaan näkemään.

Äänestä
  • Toivottavasti mutta tuntuu että Annika on muuttanut keskustan vihervasemmistolaiseksi puolueeksi,

    Äänestä

Afrikan marxilaiset fasistidiktaattorit ei tarvitse yhtään mitään!
Ongelma näissä maissa on se että tytöt eivät pääse kouluun ja miehille ei työnteko maistu! Kehitysapuna viedyt koneet ruostuvat paikallaan.
Aikaa kulutetaan mieluummin toisiaan tappamalla.

Äänestä

Nyt on hyvä hallitus, sitten Sipilän hallituksen. Ei meillä ola yksinkertaisesti varaa elättää työikäisiä, jotka pystyy työhön. Marjanpoimintaakin, siitäkin ahkerat vetää mojovia tilejä. Kun nyt ei Thaimaalaiset pääse, kiitos Li Anderssonin. Piti siihenkin tulla tolittaan, kun he olisi olleet halukkaita rahan tienaamiseen, joka ihan eri asteikolla kuin kotimaassaan.

Äänestä
  • Li Anderssonin mielestä on väärin että thaimaalainen pääsee kotimaassaan elämää parempaa elämää.

    Äänestä

..."Maat jotka tukee Venäjän hyökkäystä ei saa mitään"...
________________
Tämä onkin varmin konsti ajaa Afrikan ja Aasian maat Venäjän, Kiinan, Etelä-Afrikan ja Intian johtamaan BRICS-koalitioon.
Eurooppa ja varsinkin syrjäseudun Suomi jää kehityksen ulkoreunalle.

Äänestä

Ei Suomen tarvitse pelätä Venäjän sotilaallista hyökkäystä, mutta taloudellisesti olemme helppo kohde täällä impivaaralla.

Kun BRICS maat laittavat jonkun maan saarroksiin, on peli pelattu, eikä se vaadi väkivaltaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kehitysapu annetaan pääosin Ukrainalle.
Humanitaarisena apuna myös. Maat jotka tukee Venäjän hyökkäystä ei saa mitään.
Riku Aalto luulee että hän voi hyväksyä hallituksen esitykset. "esittäkää hänelle, hän katsoo voiko niitä hyväksyä". Kyllä on röyhkeää demokratian pilkkaamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu